Gigabyte B550M Ds3H Rev 1.5 Anakartta Secure Boot Problemi Var Mıdır?

UmutYldrm

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Son düzenleme:

maliern

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
50
hocam siz CSM kapatıp secure boot açmadınız mı? Ben sadece CSM kapatacağım

hocam nerde yazıyor desteğin bittiği? Link varsa atabilir misiniz? bulamadım da.
Sorun securi boot acmakta değil zaten csm kapatmakta securi boota ulasabilmek için mecburen csm kapatilmasi gerekiyor tabi gene de son karar sizin hocam

UmutYldrm

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Sorun securi boot acmakta değil zaten csm kapatmakta securi boota ulasabilmek için mecburen csm kapatilmasi gerekiyor tabi gene de son karar sizin hocam
hocam siz sistemi full Uefi şeklinde mi kurdunuz? Ben Rufus ile Windows 10 kurarken USB'ye UEFI (CSM-yok) yazıyordu. Anakartta şu an UEFI modunda, açılırken windows 10 logosu değil Gigabyte logosu geliyor.

Sizde açılırken hangi logo geliyordu?

1680694648262.png

maliern

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
50
hocam siz sistemi full Uefi şeklinde mi kurdunuz? Ben Rufus ile Windows 10 kurarken USB'ye UEFI (CSM-yok) yazıyordu. Anakartta şu an UEFI modunda, açılırken windows 10 logosu değil Gigabyte logosu geliyor.

Sizde açılırken hangi logo geliyordu?

Ekli dosyayı görüntüle 18922
Bende de uefi yazıyordu ekranda gigabyte yazısı ile açılıyordu ama csm de açıktı biosdan baktığımda

UmutYldrm

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Bende de uefi yazıyordu ekranda gigabyte yazısı ile açılıyordu ama csm de açıktı biosdan baktığımda
Ben sizin konunuzu okumuştum, CSM kapatınca değil de Secure Boot açınca ekran gitti dediğinizi hatırlıyorum, yanlış ta hatırlıyor olabilirim. Windows 10'a güncelleme desteği kesilince düşünürüz artık açıp açmamayı :D

Son düzenleme:

maliern

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
50
Ben sizin konunuzu okumuştum, CSM açınca değil de Secure Boot açınca ekran gitti dediğinizi hatırlıyorum, yanlış ta hatırlıyor olabilirim. Windows 10'a güncelleme desteği kesilince düşünürüz artık açıp açmamayı :D
Aynen öyle hocam hiç kafa yormaya gerek yok valla bende nasıl bozdugumu tam bilmiyorum 😅😅

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri