Gigabyte B550M Ds3H Rev 1.5 Anakartta Secure Boot Problemi Var Mıdır?

melodika

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhaba anakart yeni alınmıştır. Anakartım rev 1.5'tir. BIOS'ta Secure Boot problemi var mı? 08/02/2023 tarihli F2a sürümü ile bu problem çözülmüş müdür?
FreeDOS sisteme Windows 10 mu yüklemeliyim ? b450 d2h anakartın problemi olduğu söylendi aynı problem b550 ds3h içinde geçerli midir? Forumlarda hiç bahsedilmemiş. Cevaplarını bekliyorum. İyi forumlar...

@Syqex @Çağdaş Işık @yunusx36

Sistem;
Ryzen 5 5600.
RX 6700 (XT değil )
Gigabyte B550 DS3H.
SSD Kingston 4.0 PCI.

Yok mu arkadaş koskoca sitede bilgisi olan? Çok üzücü...

Son düzenleme:

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Söylendiğini biliyorum ama kesin var diyemem. O konuda pek bilgim yok.

shogun

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
350
Üstat sizce risk alıp w11 mi yüklemeliyim yoksa tertemiz w10 kurup yoluma bakmak mı? Win 11 ile w10 performans farkı var mıdır ? @Syqex
Secure boot ayarını kurcalamazsanız 11'de yükleyebilirsiniz. Ancak Valorant oynuyorsanız 11'de secure boot aç diyor oyun.

Valorant oynuyorsanız riske atmayın 10 yükleyin.

KS

melodika

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Secure boot ayarını kurcalamazsanız 11'de yükleyebilirsiniz. Ancak Valorant oynuyorsanız 11'de secure boot aç diyor oyun.

Böylede 2025 yılında destek bitiyor o zamanda dert olmayacak mı bana ?

KS

melodika

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
O zaman 11 yüklersiniz. Secure boot ayarını kurcalamadan. Veya o zamana kadar sorunun çözülmesini ümit edebilirsiniz.
sizin düşüncenizi almam gerekirse bu problemi çözerler mi o zamana kadar ? Güvenilir firmanın böyle ufak bir şeyi çözememesine anlam veremedim. b450 kartlarda çözüldüğü söylenmişti.

maliern

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
50
Var hocam aynı anakart var bende garantide şuan

Merhaba anakart yeni alınmıştır. Anakartım rev 1.5'tir. BIOS'ta Secure Boot problemi var mı? 08/02/2023 tarihli F2a sürümü ile bu problem çözülmüş müdür?
FreeDOS sisteme Windows 10 mu yüklemeliyim ? b450 d2h anakartın problemi olduğu söylendi aynı problem b550 ds3h içinde geçerli midir? Forumlarda hiç bahsedilmemiş. Cevaplarını bekliyorum. İyi forumlar...

@Syqex @Çağdaş Işık @yunusx36

Sistem;
Ryzen 5 5600.
RX 6700 (XT değil )
Gigabyte B550 DS3H.
SSD Kingston 4.0 PCI.

Yok mu arkadaş koskoca sitede bilgisi olan? Çok üzücü...
bi göz atabilirsin hocam konusunu açmıştim ben

KS

melodika

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Var hocam aynı anakart var bende garantide şuan

bi göz atabilirsin hocam konusunu açmıştim ben
Çok şükür biri daha kullanıyor. Seni allah gönderdi gerçekten, sistem özelliklerimiz aynı neredeyse w11 geçmeli miyim? baan vereceğin tavsiyeler nedir. Bekliyorum teşekkürler. @maliern

maliern

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
50
Çok şükür biri daha kullanıyor. Seni allah gönderdi gerçekten, sistem özelliklerimiz aynı neredeyse w11 geçmeli miyim? baan vereceğin tavsiyeler nedir. Bekliyorum teşekkürler. @maliern
Kesinlikle geçme hocam bir gün anakart değiştirmiş olursan o zaman bakarsın denersin ama win 10da kal direk şiddetli tavsiyemdir kaç gündür garantiydi oydu buydu bir sürü uğraşıyorum sizinde yasamanizi istemem

Kesinlikle geçme hocam bir gün anakart değiştirmiş olursan o zaman bakarsın denersin ama win 10da kal direk şiddetli tavsiyemdir kaç gündür garantiydi oydu buydu bir sürü uğraşıyorum sizinde yasamanizi istemem
Normalde ekran kartında uefi desteği varsa problem olmuyor diyorlar ama benim ekran kartında da uefi desteği vardi olmadı yani ortada kesin bir şey yok gigabyte bile bilmiyor

KS

melodika

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Çok teşekkür ederim. Bana yol çizdiniz daha yeni aldım anakartı iade edip başka bir b550 sipariş versem mi mesela asrock b550m-hdv gibi? Bu dieğr b550 lerde yok değil mi? Sadece Gigabyte b550lerde anlaşılan sorun var. Teşekkürler

maliern

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
50
Çok teşekkür ederim. Bana yol çizdiniz daha yeni aldım anakartı iade edip başka bir b550 sipariş versem mi mesela asrock b550m-hdv gibi? Bu dieğr b550 lerde yok değil mi? Sadece Gigabyte b550lerde anlaşılan sorun var. Teşekkürler
Sorun sadece gigabyte ta diye biliyorum ama ekran kartınizin uefi desteği olduğundan emin olun

KS

melodika

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Sorun sadece gigabyte ta diye biliyorum ama ekran kartınizin uefi desteği olduğundan emin olun
ekran kartı rx6700 uefi desteği var. Sizce iade edip yeni bir b550 mi geçsem yoksa win10 kurup daha, windows desteği bitince win 11 geçsem ? @maliern

Son düzenleme:

maliern

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
50
ekran kartı rx6700 uefi desteği var. Sizce iade edip yeni bir b550 mi geçsem yoksa win10 kurup daha, windows desteği bitince win 11 geçsem ? @maliern
Bildiğim kadarıyla kötü bir anakart değil ve şuan win 10 nun bir problemi yok ben şahsen win10dan devam edicem

KS

melodika

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Bildiğim kadarıyla kötü bir anakart değil ve şuan win 10 nun bir problemi yok ben şahsen win10dan devam edicem
hocam araştırdım ama bulamadım sizce ilerleyen zamanlar ds3h için win 11 deki boot problemini çözerler mi ?

UmutYldrm

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2

Hocam AMD sam ayarı için csm kapatmak gerek. Csm kapatırsak problem yaşar mıyız?

shogun

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
350
Hocam AMD sam ayarı için csm kapatmak gerek. Csm kapatırsak problem yaşar mıyız?
Bilemiyorum, yaşama ihtimaliniz var.

Ben de Gigabyte H510m H anakart var ben secure boot ile ilgili bir problem yaşamadım ancak intirnette mesajlardan gördüğüm kadarıyla yaşayan bir çok kişi var.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri