Görüntü Gelmeme Sorunu Ve 1 Uzun 2 Kısa Bip Sesi

Salzador

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
65
Yeni aldığım sistemde kurulum vs. tamamladım. Metro ReduX'u indirdim. Steam'dan oyuna girdim fps 150-200'lerdeydi. oyun başladı 20 saniye kadar oynadım ve sistem kapandı. Tekrar açtım görüntü gelmedi. Kutudaki hopörlörü taktım. 1 uzun 2 kısa bip sesi geliyor. Anlamadığım şey sistem yeniydi. Bu arada Sinerji sistemi yolladığında bir ram yarı takılıydı bilgisayarı açıp baktığımda 8 gözüküyordu. Baktım ki 2.slottaki yarım takılıydı onu da taktım her şey tamamdı, oyuna girince böyle oldu. Sistem özelliklerini hepiniz biliyorsunuz Pc-Hocası'nın smokinli 10.000₺'lik sistemi RX6600 sistem canavar bir şey.
Selamlar arkadaşlar,

Sinerji Bilgisayar ile yarın saat 17:30'da yeni sistem toplama rehberi yayında olacak. Smokinli bir sistem merak etmeyin. Fiyatı parça özelliklerine göre inanılmaz iyi. Satış ise saat 18:00'da açılacak. Yani videoyu yarım saat erkenden izleyip, sonrasında ürünü satın alabileceksiniz.

• Webe özel stok adedi: 70
• Mağazaya özel stok adedi: 30

TOPLAM: 100 stok (100 stok bittikten sonra kampanya sona ereceği için, fiyat kademeli olarak artacak)

FORUMA ÖZEL SİSTEMİ AYRICA ALABİLECEK MİYİZ?

Evet alabileceksiniz. Forum kullanıcılarına toplam 10 adet stok ayrıldı. Bunun 5 tanesi İstanbul'da yaşamayanlar için online satış olacak. Diğer 5 tanesi de İstanbul'da olup ürünü gidip alabilecekler şeklinde hazırlandı.

Foruma özel ürün satışı 27.04.2022 tarihinde yapılacak. Yine kriterler şu şekilde;

1-) Foruma katılım tarihi eski olan önceliklidir.
2-) Forumdaki mesaj ve konu sayısı daha çok olan kişi önceliklidir.

PC Hocası Forum'a ne kadar çok katkınız olduysa, o kadar çok bu ürün ve sistemlerden faydalanma imkânına sahip oluyorsunuz.

Dip Not V1: Sinerji Bilgisayar mağazaya özel kredi sistemi de getirmiş. Yani kredi kartı kullanmadan, ürünü mağazada kredi çekip de alabiliyorsunuz. Bu da ilginç bulduğum bir ayrıntıydı paylaşmak istedim.

Dip Not V2: Stok sayıları gerçek ve beyan neyse o şekilde satılmak zorunda arkadaşlar. Erkenden bilgisini veriyorum ve elimden gelenin "EN İYİSİNİ" yapmaya çalışıyorum. Bizim yanımızda olan ve destekleyen arkadaşlar her zaman önceliğimizdir. Yeter ki her şey şeffaf olsun. Bunu da gerek forumdan, gerek videodan en detaylı şekilde paylaşıyorum.

Hadi hayırlı olsun..

s4lly

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
225
1 Uzun 2 kısa bip sesi sistemin görüntü vermemesiyle alakalı bir problem olduğuna işaret. Sizden ricam ekran kartını söküp biraz bekletin. El ile temas etmemenizde fayda var, statik elektrik açısından. Sonrasında tekrar takın. Güç girişi kablolarını güzelce takın. Ayrıca bu güç kablolarına Psu'dan da kontrol etmeyi unutmayın. Belki temassızlık vardır. Sonuçlarınızı buraya yazmayı unutmayın :)

KS

Salzador

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
65
1 Uzun 2 kısa bip sesi sistemin görüntü vermemesiyle alakalı bir problem olduğuna işaret. Sizden ricam ekran kartını söküp biraz bekletin. El ile temas etmemenizde fayda var, statik elektrik açısından. Sonrasında tekrar takın. Güç girişi kablolarını güzelce takın. Ayrıca bu güç kablolarına Psu'dan da kontrol etmeyi unutmayın. Belki temassızlık vardır. Sonuçlarınızı buraya yazmayı unutmayın :)
Hocam olmadı sorun devam etmekte

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
  • Birden fazla kısa bip sesi = Anakart arızası
  • Sürekli bip = Güç Kaynağı arızası
  • 1 Uzun bip = Bellek tazelemesinde hata
  • 1 Uzun 1 Kısa bip = Anakart veya Bios arızası
  • 1 Uzun 2 Kısa bip = Ekran Kartı arızası (DIP switch)
  • 1 Uzun 3 Kısa bip = Ekran Kartı arızası
  • 2 Uzun 1 Kısa bip = Ekran Kartı arızası (RAMDAC)
  • 2 Kısa bip = Bellek eşlik (parity) hatası
  • 3 Kısa bip = Belleğın ilk bölümünde (64K) hata
  • 4 Kısa bip = Timer hatası
  • 5 Kısa bip = İşlemci hatası
  • 6 Kısa bip = Klavye(işlemcisi) hatası
  • 7 Kısa bip = İşlemci hatası
  • 8 Kısa bip = Ekran Kartı belleği(okuma/yazma) hatası
  • 9 Kısa bip = Bios Rom hatası
  • 10 Kısa bip = CMOS(okuma/yazma) hatası
  • 11 Kısa bip = Tampon Bellek hatası
Bunlar seslerin anlamları. Sizinki 1 uzun bir kısa ses olduğu için Ekran kartı DIP switch arızası olarak biliniyor. Ya anakart bozuk yada ekran kartınız gibi duruyor tabloya göre. Servis yolunu deneyin.

KS

Salzador

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
65
  • Birden fazla kısa bip sesi = Anakart arızası
  • Sürekli bip = Güç Kaynağı arızası
  • 1 Uzun bip = Bellek tazelemesinde hata
  • 1 Uzun 1 Kısa bip = Anakart veya Bios arızası
  • 1 Uzun 2 Kısa bip = Ekran Kartı arızası (DIP switch)
  • 1 Uzun 3 Kısa bip = Ekran Kartı arızası
  • 2 Uzun 1 Kısa bip = Ekran Kartı arızası (RAMDAC)
  • 2 Kısa bip = Bellek eşlik (parity) hatası
  • 3 Kısa bip = Belleğın ilk bölümünde (64K) hata
  • 4 Kısa bip = Timer hatası
  • 5 Kısa bip = İşlemci hatası
  • 6 Kısa bip = Klavye(işlemcisi) hatası
  • 7 Kısa bip = İşlemci hatası
  • 8 Kısa bip = Ekran Kartı belleği(okuma/yazma) hatası
  • 9 Kısa bip = Bios Rom hatası
  • 10 Kısa bip = CMOS(okuma/yazma) hatası
  • 11 Kısa bip = Tampon Bellek hatası
Bunlar seslerin anlamları. Sizinki 1 uzun bir kısa ses olduğu için Ekran kartı DIP switch arızası olarak biliniyor. Ya anakart bozuk yada ekran kartınız gibi duruyor tabloya göre. Servis yolunu deneyin.
Teşekkürler bayramdan sonraya kaldı artık benim bahtım buymuş yapacak birşey yok

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Şu bellek tam oturmamıştı dediniz ya o bellek öyle çalıştıysa ve sonradan siz oturtup çalıştırmayı denediyseniz ondan da olabilir. Anakart sıkıntı çıkartmış gibi duruyor.

KS

Salzador

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
65
Şu bellek tam oturmamıştı dediniz ya o bellek öyle çalıştıysa ve sonradan siz oturtup çalıştırmayı denediyseniz ondan da olabilir. Anakart sıkıntı çıkartmış gibi duruyor.
Uğur hocam bilmiyorum ya neden böyle bir dikkatsizlik olmuş anlamadım belki yoğunluk olmuştur. Sonuçta 70 adet bu üründen topladılar dalgınlıklarına gelmiş olabilir dediğim gibi ramin bir kulak oturtulmuş diğer tarafı hiç takılmamıştı bile. Bakalım perşembeyi bekliyoruz

KS

Salzador

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
65
Ben inşallah bayramdan önce gelirde bayramı boş geçirmem diyordum demekki sağ salim gelsin diye dua etmek gerekiyormuş

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
418
Geçmiş olsun. Zaman zamam böyle sorunlar yaşanıyor. Uğur bey açıklamış sorunu. Ram ve ekran kartınızın bağlantı noktalarında hasar var mı? Ramin tekini kullandığınızda sorun devam ediyor mu?

KS

Salzador

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
65
Geçmiş olsun. Zaman zamam böyle sorunlar yaşanıyor. Uğur bey açıklamış sorunu. Ram ve ekran kartınızın bağlantı noktalarında hasar var mı? Ramin tekini kullandığınızda sorun devam ediyor mu?
Görünürde hasar yok, ancak ram: yarı takılı gelmişti sistemi çalıştırdım tek ram takılı gördüm, ardından sistemi kapatıp rami taktım 16gb oldu ve oyun testine girdim görüntü kalitesi sondaydı fps 150 lerdeydi 20 saniye sonra kapandı. Anakartta sıkıntı var sanırsam ramlari sırayla tek tek yuvalarda denedim ekran kartı güç kablosunu değiştim fakat sorun devam etmekte gönderdiğimde anakartı modelini upgrade ettirmeyi deneyeceğim çünkü çok bozulmaya müsait bir anakart gibi.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri