Öneri Göz Ağrısı Ve Baş Ağrısı

Ahmeet_1

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
892
Arkadaşlar bu forumda ki coğu kişi günün coğunluğunu bilgisayar başında geçiriyor. Bundan dolayı Tv telefon Monitör gibi cihazların yaydığı mavi ışık gözü ve beyini yoruyor. Bilgisayar başında bir kac saat sonra baş ağrısı ya da gözlerde sulanma yanma gibi sorunalarınız varsa bilgisayardan telefondan gece ışığını acabilirsinz. gündelik hayatta da bu srounları yaşıyorsanız gözlükcüye gidip dinlendirme gözlüğü mavi filtreli gözlük alabilrisiniz. mavi ışık gözü yoruyor ve gece kullanımında beyin mavi ışığı sabah ki güneş ışığı sanıp aslında sabah olduğunu algılıyor ve gece tv pc telefon kullanımında uykusuzluğa neden olur. Aslında bu denilen hiçbir sıkıntıyı yaşamasanız da göz ve beyin sağlığı icin kullanabilrisiniz. Bu sorunlar başka nedenlerden dolayı da olabilir 0.25 0.5 derece olmuş olabilir gözünüz görmede sorun yaşıyorsa doktora basvurun!!.

fatihyütük37

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Benim gözlerim bir dönem özellikle Lgs döneminde çok bilgisayara baktığım için yanmaya başlamıştım ondan sonra doktora gittim dinlendirici gözlük ve damla yazdı. Ama artık gözlüğü bıraktım (yani dinlendirici gözlügü ömür boyu kullanmanıza gerek yok)

Ahmetzkan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
73
F.lux uygulamasını indirip 3000k da kullanırsanız göz yorgunluğunu epeyce azaltabilirsiniz.

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
497
Yaşım 35 ve yıllardır bilgisayar ekranı, TV ve benzeri şeylerin karşısında her gün çok uzun süre geçirdim. Hiç gözde bozukluk yaşamadım bu sebepten. Yakın dönemde de göz doktoruna gittim ve tüm harfleri epey bir mesafeden rahatça okuyabiliyorum. Bu demek oluyor ki gözlük numarasının artması başka sebeplerden. Genellikle genetik olduğunu duyuyorum doktorlara sorunca, sorarken özellikle de saatlerce ekran karşısında bulunduğumu da belirtiyorum ona rağmen bazı doktorlar garipse de çoğunluğu göz numarasını genetik etkenlerin daha çok etkilediğini söylüyor. Hala 0.25 gözlüğe bile ihtiyaç duymuyorum.
Ancak belirtmeden geçmeyeyim, gece uyumayınca kesinlikle baş ağrısı oluyor. En geç 3-4 gibi uyursam baş ağrısı olmuyor ama saat 5-6 civarına kalırsam mutlaka bir ağrı ile uyanıyorum.

Sinüzit denen bir bela var başımda, buna bağlı olarak sünizitim ne zaman azsa baş ağrısı ve tam tabiriyle beyinde zonklama hissediyorum. İlacımı hemen almazsam 1-2 saat içinde de bu baştaki ağrı ve zonklama gözlere de vuruyor. Gözde zonklama başladıktan yarım saat sonra görüşüme engel olabilen bir parlama da başlıyor. İlaç içmeye geç kaldığımda bu bahsettiğim sorunu yaşıyorum ve ilaç etkisini gösterince hemen ortadan kalkıyor. Tamamen mikrobik bir sorun bu, yani ekran karşısında olmakla bir alakası yok. Kronik sinüzit sorunu olanlar bilir zaten, bilmeyen için de ayrıntılı tarif etmiş oldum.

Uzun lafın kısası yıllardır ekran karşısında durmaktan dolayı şahsen henüz hiç gözde problem veya baş ağrısı yaşamadım. Bunları bahsetmemdeki sebep herkeste aynı etkiye sahip olmayacağını da belirtmek içindi. Bugüne kadar da herhangi bir mavi ekran filtresi veya benzeri bir şey kullanmadım.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri