Yardım Grafik Tasarım Işleri Için F/P Sistem Önerisi

akayasha54

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Hocam merhaba kendime akakçeden bir kasa topluyorum ve bu kasayı sadece oyun için değil grafik tasarım işleri blender, after effects gibi uygulamalar için alıyorum fakat sistemden emin değilim daha iyi bilen birisi beni aydınlatabilir ise sevinirim;

ryzen 7 5800x3d
gigabyte rtx3070ti 8gb
gigabyte b550m
corsair vengeance rgb pro sl 32gb 3600mhz
samsung 980 pro 1tb
corsair icue 4000x
corsair 750w 80+ gold psu
corsair h150 360mm

anakart düşük mü kaldı tam emin değilim ama önümüzdeki zamanlarda sistemi yükseltmeyi de düşünüyorum o yüzden işlemciyi yüksek tuttum tavsiye ve önerilerinize açığım

Ahmeet_1

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
892
Hocam merhaba kendime akakçeden bir kasa topluyorum ve bu kasayı sadece oyun için değil grafik tasarım işleri blender, after effects gibi uygulamalar için alıyorum fakat sistemden emin değilim daha iyi bilen birisi beni aydınlatabilir ise sevinirim;

ryzen 7 5800x3d
gigabyte rtx3070ti 8gb
gigabyte b550m
corsair vengeance rgb pro sl 32gb 3600mhz
samsung 980 pro 1tb
corsair icue 4000x
corsair 750w 80+ gold psu
corsair h150 360mm

anakart düşük mü kaldı tam emin değilim ama önümüzdeki zamanlarda sistemi yükseltmeyi de düşünüyorum o yüzden işlemciyi yüksek tuttum tavsiye ve önerilerinize açığım
bu sistem ne kadar tutuyor hocam birde sizin bütceniz ne kadar

KS

akayasha54

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
bu sistem ne kadar tutuyor hocam birde sizin bütceniz ne kadar
Bu sistem arttıkça artıyor 1 ay öncesi belki 34-35k falandı şu an 40k buluyor, daha uygun bir sistem de olabilir 15 nisanı bekliyorum rtx 4070 çıktığı zaman ekran kartları biraz da olsa ucuzlar diye acelem yok iyice araştırmaya çalışıyorum bütçem 30k civarı ama durumsal üzerine de zorlayabilirim

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
Bu sistem arttıkça artıyor 1 ay öncesi belki 34-35k falandı şu an 40k buluyor, daha uygun bir sistem de olabilir 15 nisanı bekliyorum rtx 4070 çıktığı zaman ekran kartları biraz da olsa ucuzlar diye acelem yok iyice araştırmaya çalışıyorum bütçem 30k civarı ama durumsal üzerine de zorlayabilirim
Aslında 40K bütçede şimdi bile 4070Tİ toplanabiliyor. Hem de 13600KF ile yine Render tarzı işleri yapabilirsiniz ve çok daha performanslı olur. Oyun tarafında uçar gider.

KS

akayasha54

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Aslında 40K bütçede şimdi bile 4070Tİ toplanabiliyor. Hem de 13600KF ile yine Render tarzı işleri yapabilirsiniz ve çok daha performanslı olur. Oyun tarafında uçar gider.
bu konuda yeterince bilgi sahibi olmadığım için zorlanıyorum ve bu kadar yüksek miktarlarda yatırım yaptığım bişeyin de heba olmasını istemiyorum mümkünse bana 4070ti ile 40k bütçeli bir sistem önerisinde bulunabilir misiniz ve 15 nisanda çıkacak olan 4070 i beklemek mantıklı olacak mıdır çünkü 1 ayda fiyatlar toplamda en az 5k zamlanmışken 15nisana kadar ne olur bilemiyorum

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
İşlemci:

Anakart:

Ekran kartı:

Ram:

SSD:

Sıvı soğutma:

Kasa:

PSU:

Bütçe içinde oluyor diye hesapladım. Render için biraz ısınan işlemci ama sorun teşkil etmez. Oyunlarda 60 derece civarında dolaşabilir ve Bios üzerinden TDP sınırlaması yapılarak çok az performans kaybı ile fazlasıyla sıcaklık düşürülebiliyor.

KS

akayasha54

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Çok teşekkür ederim emeğinize sağlık tek tek kontrol ettim hepsini gerçekten ben uzun zaman araştırsam bu kadar mantıklı bir sistem bulamazdım, düşünemezdim. Bu fiyata bu sistem elinize sağlık, fiyatı da tam 40k tutuyor.
Peki sizce 15 nisan Rtx 4070 çıkışını beklemeli miyim fiyatı düşer diye örneğin; ekran kartı harici tüm parçaları satın alsam ve ardından 15 nisana kadar ekran kartı için beklesem kurdan en iyi bu şekilde korunabilirim böylece ekran kartı fiyatları da bir nebze de olsa aşağı çekilir diye düşünüyorum sizin fikriniz nedir acaba? Sistemimiz hazır diyelim satın alım için sizin tavsiyeniz ne olurdu? Düşünceniz benim için önemli.

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
Çok teşekkür ederim emeğinize sağlık tek tek kontrol ettim hepsini gerçekten ben uzun zaman araştırsam bu kadar mantıklı bir sistem bulamazdım, düşünemezdim. Bu fiyata bu sistem elinize sağlık, fiyatı da tam 40k tutuyor.
Peki sizce 15 nisan Rtx 4070 çıkışını beklemeli miyim fiyatı düşer diye örneğin; ekran kartı harici tüm parçaları satın alsam ve ardından 15 nisana kadar ekran kartı için beklesem kurdan en iyi bu şekilde korunabilirim böylece ekran kartı fiyatları da bir nebze de olsa aşağı çekilir diye düşünüyorum sizin fikriniz nedir acaba? Sistemimiz hazır diyelim satın alım için sizin tavsiyeniz ne olurdu? Düşünceniz benim için önemli.
Kesin bir şey demek istemiyorum. 15 Nisan yakın zaman aslında ama neler olur kestiremiyoruz. Beklenirse daha uyguna geleceğinden güzel olur aslında ama dediğim gibi fiyat durumları yüzünden kesin bir şey diyemem.

KS

akayasha54

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Kesin bir şey demek istemiyorum. 15 Nisan yakın zaman aslında ama neler olur kestiremiyoruz. Beklenirse daha uyguna geleceğinden güzel olur aslında ama dediğim gibi fiyat durumları yüzünden kesin bir şey diyemem.
teşekkür ederim tekrardan 15 nisanı beklemeyi düşünüyorum bakalım ne olacak

erentkn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
bende aynı şekilde bir tane masaüstü bilgisayar almak istiyorum tamamen grafik tasarım blender için bütçem 90 bin toplama pc işinden hiç anlamam acaba hazır kasa bi pc önerebilir misiniz

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri