Grafik Tasarim & Render Bilgisayari Toplayacagiz Monitor Dahil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

selahattindisli

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaslar 
Foruma yeni geldim. 
Bilgisayar isinden anlarim sayilir.
Ancak surekli yeni donanimlar cikiyor.

Bizim onceligimiz Insaat dis cephe firmasina
Mimara bir tasarim ve render bilgisayari alacagiz. Tasarim yapacak ve render alacak.

Cok buyuk afaki projeler yok simdilik ancak gelecek bilinmez. Amac dis cephe mantolama firmasi binayi giydirecegiz ve ondan sonraki halini gosterecegiz musteriye.

Oyun oynanmayacak. Sisteme monitor dahil olacak
(Tasarimci monitoru renkleri dogru vermesi onemli)  1ms 240hz falan oyuncu ozellikleri lazim degil tercihen 27"+

Amd dusunuyorum intel islemciler e baktim testlerine vs AMD nin gerisinde kalmislar sanki. 

SSD olacak sistemde. Komple ssd mi olsun 
Yedekleme icin 1tb ya da 2tb normal hdd dusunulebilir. Kararsizim.

Ram 16gb dusunuyorum.
 Ekran karti render da yeni 3070 ler cikmis 2080ti ayarinda imis performansi nvidia da artik islemcilere eskisi kadar gerek olmayacak falan dedi ancak fikrinizi almak isterim. Uyumlu darbogaz yapmayacak bir ikili olsum cpu gpu

Performans ve stabilite getirecek ise stock fansiz islemci alip farkli sogutucu da dusunulebilir.

Amd ryzen 4 serisi henuz piyasaya girmedi sanirim bugun yarin girecekse olabilir. 
Ya da render da tripperhead vb isimli islemcileri vardi onlara da bakariz ancak cok pahalilar sanirim. Simdilik ucuz ryzen 4 deskteli bir anakarta ikinci el is gorecek ryzen 3 islemci de takabilirim.

Klavye mouse de tasarimciya kolaylik saglayacak cinsten olursa sevinirim. 

Tabii bu sisteme yakisir PSU ve Is gorecek rahat sogutmasi olacak bir kasa. Isik vs gereksiz seyler olsa da olur olmasada.

Olabilecek en ucuza fiyat performans tasarim & render cihazi toplamak istiyoruz. 

Simdiden yorumlariniz icin cok tesekkur ederim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
10K bütçeye 3070 + iyi bir Render işlemcisi alamazsınız. 3070 kartı ortalama 6.000 TL civarı olacak gibi işlemci olarak 8 çekirdekli bir işlemci 3700X/3800X önersek oda 2700-3000 TL yani sadece bu iki bileşen 10K yapıyor birde monitör vs. mümkün değil yani. Ayrıca RTX 3000 serisi oyuncu kartları değil size Quadro kartlar gerekiyor veya GPU render alıyorsanız iyi bir işlemci ve diğer bileşenleri bir ihtimal bu fiyatlara önerebilirim ama oda kesin değil 2060 Super kartı veya bu durumda yada AMD RX 5700 seçilebilir başka yapacak bir şey yok.

Bende 3D mimari işinde çalıştım 3D işindeyim yani. Render işinde bellek miktarı önemlidir size 32 GB bir bellek gerekiyor minimum ne verseniz yer Render ve çizim yazılımları RAM kapasitesi olarak.

SSD için M.2 + HDD mantıklı.

Size 10K için öneri yapacağım.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
CPU : 
CPU NOT : Tray veya MPK diye geçen sürümler şu demek oluyor, birebir aynı sıfır işlemci, aynı garanti süresi ve aynı kutu içeriği ama sadece dış kutu yok demek. En az 200-300 TL daha ucuz bu şekilde ürünler AMD tarafından böyle gönderim sağlanıyor tepsi ile toplu şekilde. Zaten Tray tepsi demek oluyor.

Anakart : 
Anakart NOT : Sizin için anakartta fark eden bir şey yok. Sadece 4 slot RAM desteği olsun tam boy olsun ve kalitesi düşük olmasın yeterli. Bu 2 üründe piyasadaki şuan en iyi F/P ürünleridir.

RAM : 
RAM NOT : Alabiliyorsanız 32 GB olanı alın ama bütçede sorun varsa 16 GB sizi idare eder sorun yok. 

SSD : 
SSD NOT : Piyasadaki en iyi değerleri sunan en uygun fiyatlı F/P oranı yüksek M.2 disktir.

HDD : 
HDD NOT : Kendim 2 adet kullanıyorum yıllardır sorun yaşatmayan bir disk markası ve modelidir ki zaten ya WD ya Seagate alacaksınız çok bir seçeneğiniz yok.

GPU : 
NOT : RX 5700 modelin 3D Render performansı daha iyidir.

PSU : 
PSU NOT : Piyasadaki F/P oranı yüksek en iyi kaliteli ve uygun fiyatlı ama güçlü PSU modelidir.

Kasa :   +   2 adet fan ile toplamda 376 TL
Kasa NOT : Piyasadaki en iyi F/P dengesindeki kasa modellerinden birisidir. Bu sistemim ihtiyacını fazlasıyla karşılar.

Soğutucu : 
Soğutucu NOT : Render işinde stok soğutucu sıcaklık olarak işinizi görmez.

Monitör : 
Monitör NOT : Şuan piyasadaki en iyi iş odaklı monitörlerdir.

Toplamda minimum 10.100 TL yapıyor. Malum dolar kuru vs. ile fiyatlar hiç makul değil en olabilecek sistem bu.

NOT : Bu gece saat 22:00 da incehesap indirimleri var ve indirimli ürünler saat 19:00 da yavaş yavaş listeye eklenecek. Buradaki bazı bileşenleri veya alternatiflerini daha ucuza alabiliyorsanız alın derim. Örnek olarak İşlemci , Anakart , RAM , Ekran Kartı , M.2 SSD , Kasa , PSU yada Monitör her bileşen olabilir.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
3700X indirim listesinde şuan onu kaçırmayın derim.
Team CARDEA Liquid 512GB 3400/2000 MB/s M.2 NVMe Sıvı Soğutma SSD bu M.2 SSD diskide kaçırmayın.
16 GB RAM ler var listede hangisi ucuz ise onu alabilirsiniz CL16 üzerinde olmasın yeterli.
2070 Super listede eğer size önerdiğim kartlar fiyatına inerse onuda alabilirsiniz.

Şuan için başka önerebileceğim ürün yok listede.

KS

selahattindisli

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Cok tesekkur ederim degerli yorumlariniz icin. 
Bende arastiriyorum. Yorumlariniz cok faydali oldu. Hayirli geceler diliyorum. Emeginize bileginize saglik

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri