GT 730 4gb 128 bit DDR3 kart her DDR3 ana karta olurmu

Hasan Balci

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arklar GT 730 4gb 128 bit DDR3 kart aldım ana kartımda DDR3 modelini görüyor fakat çalıştırmıyor. Yardm olarak

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Tam olarak anlayamadım biraz daha net olabilir misiniz? Anladığım şu ama doğrumudur söyleyin; Şimdi ekran kartınızı taktınız PC 'de görünüyor ama çalışmıyor. Bunu anladım ama bunun olması için sadece 2 olasılık mevcut 1. si ekran kartınız güç ihtiyacını alamıyor. Ekran kartınız güç ihtiyacını PCI-E hattından alıyor bu hattı PSU 'nuz veya ankartınız besleyemiyor olabilir. Başka bir PCI-E slotuna takıp deneyin. Birde anakartınızın 24 Pin uzun olan güç bağlantısını kontrol edin düzgün bağlı durumdamı genelde tek yapıdadır ama bazı PC 'lerde 2 parça halindedir, bu bağlantı genelde 2 parça halde olanlarda yarım yapılırsa PC çalışır ama sorunlarıda beraberinde getirir. 2. olasılık ise Windows 'unuz ile alakalı; Şöyleki öncelikle işlemciniz 'de bir entegre grafik birimi varsa bu taktığınız ekran kartının çalışmasına engel oluyor olabilir. Öncelikle sisteminizin tüm bileşenlerini ve Windows sürümünüzü yazınız bu 2. durumu öyle anlamaya çalışalım.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri