Gta Online Aniden Düşen Fps

yiitolamadik

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
İyi forumlar herkese. GTA 5' i zaten PS 3 üzerinden bitirdiğim için önceden story modda çok gezinmedim ama gözüme bir drop veya fps düşüklüğü çarpmadı. Lakin online modda günlük 2 3 defa illaki ani droplar yaşıyorum bu droplar esnasında ise GPU kullanımı %0' a düşüyor. FPS değerlerim 100 civarından 60 a çakılıp 1-2 saniyede yeniden düzeliyor ama bu durum çok rahatsız edici oluyor. Bu sorunu sadece GTA 5' de yaşıyorum diğer herhangi bir oyunda sorunum yok. Aynı sorunu sistemi daha yeni ve güçlü olan bir arkadaşım daha yaşıyor. Donanımımla alakalı olduğunu düşünmüyorum sistemim daha 2 aylık bile değil. GTA Online oynayıp bu sorunla karşı karşıya olan birileri var mıdır? Yardımlarınızı bekliyorum.

Ayrıca oyun içi ayarlar:

- Advanced Graphics: Sadece long shadows açık.

- FXAA: Kapalı, MSAA: 4X, NVIDIA TXAA: Açık, Reflection MSAA: 8X

- Sadece çimler oyunda optimize olmadığı ve gereksiz fps düşürdüğü için grass quality ultrada değil very highte. Diğer herşey olabilecek en yüksekte.

Sistem Özellikleri:

- ASUS GeForce DUAL RTX 3060 OC 12 GB
- Intel Core i5-12400F İşlemci
- ASUS PRIME H610M-K D4 Anakart
- XPG TUF GAMING ALLIANCE 16 GB DDR4 3200 Mhz RAM
- KINGSTON 1 TB M2 SSD

Mkann

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
681
arada bende de oluyor fivem'de modların yoğunluğundandır diye düşünüyorum

KS

yiitolamadik

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
HDD veya SSD'ye bağlı harita yüklenmeyip ani drop alıyorsunuz. Bende aynı şeyi yaşıyorum
Genel bir sorun mu diyorsunuz o zaman. Açıkçası ilk başlarda donanımsal birşey sanıp geriliyordum ama diğer oyunlarda böyle bir sorunum yok. Bildiğiniz bir çözüm var mı peki hocam bu soruna karşı?

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,633
İyi forumlar herkese. GTA 5' i zaten PS 3 üzerinden bitirdiğim için önceden story modda çok gezinmedim ama gözüme bir drop veya fps düşüklüğü çarpmadı. Lakin online modda günlük 2 3 defa illaki ani droplar yaşıyorum bu droplar esnasında ise GPU kullanımı %0' a düşüyor. FPS değerlerim 100 civarından 60 a çakılıp 1-2 saniyede yeniden düzeliyor ama bu durum çok rahatsız edici oluyor. Bu sorunu sadece GTA 5' de yaşıyorum diğer herhangi bir oyunda sorunum yok. Aynı sorunu sistemi daha yeni ve güçlü olan bir arkadaşım daha yaşıyor. Donanımımla alakalı olduğunu düşünmüyorum sistemim daha 2 aylık bile değil. GTA Online oynayıp bu sorunla karşı karşıya olan birileri var mıdır? Yardımlarınızı bekliyorum.

Ayrıca oyun içi ayarlar:

- Advanced Graphics: Sadece long shadows açık.

- FXAA: Kapalı, MSAA: 4X, NVIDIA TXAA: Açık, Reflection MSAA: 8X

- Sadece çimler oyunda optimize olmadığı ve gereksiz fps düşürdüğü için grass quality ultrada değil very highte. Diğer herşey olabilecek en yüksekte.

Sistem Özellikleri:

- ASUS GeForce DUAL RTX 3060 OC 12 GB
- Intel Core i5-12400F İşlemci
- ASUS PRIME H610M-K D4 Anakart
- XPG TUF GAMING ALLIANCE 16 GB DDR4 3200 Mhz RAM
- KINGSTON 1 TB M2 SSD
gta 5 online bu sorun malesef arada sırada oluyor

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
SSD, sistemimde HDD yok.
Arkadaşların dediklerine katılıyorum eğer hdd olsaydı ve ona yüklü olsaydı o zaman ssd geçirin derdim.
Bu ayarları yapar mısınız.
Arama kısmına - Grafik ayarları - oradan gta'nın dosya konumuna girip ekleyin exelerini yüksek performansa çekin.
Arama kısmına - Güç planı yazın oradan Yüksek performans ayarlayın.
Arama kısmına - Oyun modu yazın aktif değilse aktifleştirin

KS

yiitolamadik

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Arkadaşların dediklerine katılıyorum eğer hdd olsaydı ve ona yüklü olsaydı o zaman ssd geçirin derdim.
Bu ayarları yapar mısınız.
Arama kısmına - Grafik ayarları - oradan gta'nın dosya konumuna girip ekleyin exelerini yüksek performansa çekin.
Arama kısmına - Güç planı yazın oradan Yüksek performans ayarlayın.
Arama kısmına - Oyun modu yazın aktif değilse aktifleştirin
Yüksek performans dışı hepsi aktif hocam. Dengeli de kullanıyorum. Yüksek performans uzun süreli kullanımda sisteme kötü etki eder mi? Sıcaklık değerlerim artar mı? Bunlara göre açayım pek bilgim yok bu konuda kusura bakmayın.

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Yüksek performans dışı hepsi aktif hocam. Dengeli de kullanıyorum. Yüksek performans uzun süreli kullanımda sisteme kötü etki eder mi? Sıcaklık değerlerim artar mı? Bunlara göre açayım pek bilgim yok bu konuda kusura bakmayın.
Hocam her hangi bir şey olacağını zannetmiyorum çoğu kişi ben bile böyle kullanıyorum yıllardır.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri