Gta5 FPS Drop Yiyorum!

günshe

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Selam Dostlar,

Gpu:Asus Gtx1650 GDDR6 4gb Dual
Cpu:intel i3 10100F 10.nesil
Anakart: Asus h510M-E
Ram: Kingston fury beast 8gb 3200mhz Rgb
Ssd: adata asword 250gb m.2
Hdd: Seagate barracuda 2tb

Arkadaşlar sistem bu şekilde gta5 yada valo girdiğim zaman 2,3 saat sonra ara ara droop yiyorum sistemim kötüde değil işlemci çok ısınıyor dandik bir soğutucu var üzerinde bazenleri oyun oynarken 90° dereceyi görüyorum snowman t6 ultra aldım kargoda acaba bu ara ara kasmalar işlemci ısındığı için mı yardımcı olursanız sevinirim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
RAM kullanımınızı kontrol eder misiniz oyunda. Genelde GTA 5 oyununda yetersiz RAM kullanımından drop yiyor insanlar. 8GB RAM yetersiz geliyor olabilir oynadıkça şişiyorsa.

90 derece yüksek bir sıcaklık ona bağlı frekans düşüyor da olabilir.

KS

günshe

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
RAM kullanımınızı kontrol eder misiniz oyunda. Genelde GTA 5 oyununda yetersiz RAM kullanımından drop yiyor insanlar. 8GB RAM yetersiz geliyor olabilir oynadıkça şişiyorsa.

Ustam bence sıcaklıktan kaynaklı olabilir çünkü ekran kartını yormamak için orta ayarlarda oynuyorm 100-110 arası alıyorum

EymenO.

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Tepki
370

Bende hem 16 var hem sıcaklıklar iyi yine de yiyorum :D

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Kaç senelik oyun artık yeni nesil bileşenlerle sorun çıkartıyor. Yeni nesil güncellemesi gelmeden tamamen çözülmeyecek bu sorunlar.

sercann0011

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
136
Kaç senelik oyun artık yeni nesil bileşenlerle sorun çıkartıyor. Yeni nesil güncellemesi gelmeden tamamen çözülmeyecek bu sorunlar.
Aynı sorunu yaşıyordum aynı şey söylendi uğur hocam haklı 3060 ile 60 fpsleri görüyorum oyun çok eskidi artık optimize olamıyor

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Aynı sorunu yaşıyordum aynı şey söylendi uğur hocam haklı 3060 ile 60 fpsleri görüyorum oyun çok eskidi artık optimize olamıyor
Bak buda çok saçma. Bende GTX 760 4GB ekran kartı vardı bozulmadan önce tabi 5820K işlemci ile üst seviye grafik modu ile ULTRA ayarlarda 1080p çözünürlükte 60 FPS satabil alıyordum. :) Tabi şuan RX 570 8GB modele geçtim ama bunda denemedim oyunu ve büyük ihtimalle bu kartta çok bir artış olmayacak hatta sorun bile olabilir.

sercann0011

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
136
Bak buda çok saçma. Bende GTX 760 4GB ekran kartı vardı bozulmadan önce tabi 5820K işlemci ile üst seviye grafik modu ile ULTRA ayarlarda 1080p çözünürlükte 60 FPS satabil alıyordum. :) Tabi şuan RX 570 8GB modele geçtim ama bunda denemedim oyunu ve büyük ihtimalle bu kartta çok bir artış olmayacak hatta sorun bile olabilir.
Arkadaş var hocam gt bilmem kaç kullanıyor yalan olmasın 500 küsürlü modeldi benden yüksek fpsleri var

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri