GTX 970 oyunlarda 80 derece çıkıyor

CanAydın

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Galax GTX 970 Exoc Black Edition ekran kartına sahibim. Ekran kartını 6 fanlı mesh bir kasada kullanıyorum. Termal macununu MX-4 ile daha 1 ay oldu değiştireli. Fakat kartımı soğutamıyorum. Odam yaz ayına göre normal derecede. Hell let loose oyununda ve bazı ağır oyunlarda 80 dereceye kadar ulaşıyor. Kartın içinde termal pad yok acaba VRAM'lerine ve ısınan bölgelere termal pad uygulaması yapsam sıcaklıklar düşer mi? Uygulama yaptığımda PCB bükülmesi gibi vs ekran kartına zarar verir miyim? Ayrıyeten kart yükte 205 TDP değerine ulaşıyor.Kendi sitesinde 140 w TDP değerine sahip.Diğer 970'lerden biraz daha güçlü olduğu için mi böyle ? Cevap yazan herkese teşekkürler şimdiden

Ekli dosyalar

• 20220708200432_1.jpg
    20220708200432_1.jpg
    817.5 KB · Görüntüleme: 8

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,135
Kart çok eski olduğu için ilk zamanlara göre daha sıcak çalışması anormal değil. Termal pad değişimi işe yarayacaktır. Pulsar Ice Dragon 17.0 W/mk markasını öneririm. Birde MX-4 ekran kartı için çok iyi bir tercih değil. Aynı şekilde macunu da Pulsar Ice Dragon 15.7 W/mk öneririm.

KS

CanAydın

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Kart çok eski olduğu için ilk zamanlara göre daha sıcak çalışması anormal değil. Termal pad değişimi işe yarayacaktır. Pulsar Ice Dragon 17.0 W/mk markasını öneririm. Birde MX-4 ekran kartı için çok iyi bir tercih değil. Aynı şekilde macunu da Pulsar Ice Dragon 15.7 W/mk öneririm.
Sorun termal padlerde zaten.İçinden termal padler çıkmadı fakat kendim yaparsam kaç mm kullanacağımı veya hadi kullandık karta zarar verir miyim ? Bana kalırsa ellememek en iyisi olacak :/

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,135
Kaç mm kullanmanız gerektiğini net olarak bilemezsiniz. Ölçekte çok olası değil ama göz kararı kontrol edebilirsiniz yada başkası yerli/yabancı kaynaklarda kullandıysa termal pad araştırıp öğrenebilirsiniz. Karta çok kalın bir pad kullanmadıktan sonra bir zarar vermezsiniz.

KS

CanAydın

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Kaç mm kullanmanız gerektiğini net olarak bilemezsiniz. Ölçekte çok olası değil ama göz kararı kontrol edebilirsiniz yada başkası yerli/yabancı kaynaklarda kullandıysa termal pad araştırıp öğrenebilirsiniz. Karta çok kalın bir pad kullanmadıktan sonra bir zarar vermezsiniz.
Tamamdır teşekkürler peki normalinden fazla güç tüketmesi normal midir

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri