gtx950m i7 6700hq 8gb ram laptopumda düşük fps alıyorun

evolexx

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Öncelikle merhabalar geçen yaz masaüstü bilgisayarımı sattım sınava hazırlanıyordum 1 2 ay önce ikinci el msi'ın gp72 leopard pro model bilgisayarını aldım sınav bittikten sonra lol indirdim lol gibi iyi sistem gerektirmeyen oyunda bile başlangıçta 120 140 fps alırken 2 3 dk sonra 80 leri 60 ları bazen 30 ları görüyorum. Driverları güncelledim yine de hiçbir şey değişmedi. Sıkıntının laptopun çok ısınmasında olduğunu düşünüyorum laptop boştayken 60 derecelerde tarayıcıda gezerken 70-75 derecelerde oyunda iken 80-85 derecelerde daha önceden laptop kullanmadığım için bu değerler normal midir onu da bilmiyorum laptopu aldığım kişi 1-1.5 yıldır kullanmıyormuş termal macun yenilemesi yapsam sıkıntı düzelir mi? Yardımcı olursanız sevinirim.

Sistem Özellikleri:

i7 6700hq
gtx950m 4gb
8gb ram
windows 10 pro

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Sıcaklıktan frekans düşürüyordur cihaz. Laptop gibi cihazlarda 80 derece ve üzeri 100 derecelere kadar oynamalar olabilir. Yüke bağlı bu durum değişir. Cihazın hava aldığı komum altında ise altını çok kapatmanızı tavsiye etmem. Hatta eğer altındaysa hava aldığı konum bir laptop soğutucusu alabilirsiniz cihazın altına. Ayrıca cihazın macun yenilemesi(Önerilerim; ProlimaTech PK-3 Nano Aluminum , Arctic MX-4 2019 veya MX-5 , NOCTUA NT-H1 veya NT-H2 , Thermal Grizzly Kryonaut , Gelid GC-Extreme , CoolerMaster MasterGel Maker Nano , THERMALTAKE TG-50 , Corsair XTM50) ve toz temizliğini yapmanızı tavsiye ederim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri