Soru Güç Kaynağı Önerisi Ve Sistemin Yanmaması Için Neler Yapılabilir?

cinarr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
kalitesiz 650w gamebooster bir psu'm vardı ve sistemimin anakartı yandı. Gene de şükür çünkü sadece anakart yandı. Sistemimi garantiye gönderdim. ya mevcut anakartimin aynısını(b450m a pro max) verecekler ya da bir üst modelini verecekler.

sistemimin bir daha yanmaması için kaliteli bir psu almak istiyorum. ne yazık ki sistemi ilk alırken bunu göz ardı etmişim. ne alabilirim? marka-model verebilir misiniz? bütçem 3500-4000e kadar ilerleyebilir.

ayrıca ben sistemin yanmaması için tunçmatik akım korumali priz de almıştım. başka ne gibi önlemler alabilirim UPS harici?

dusthizm

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
kalitesiz 650w gamebooster bir psu'm vardı ve sistemimin anakartı yandı. Gene de şükür çünkü sadece anakart yandı. Sistemimi garantiye gönderdim. ya mevcut anakartimin aynısını(b450m a pro max) verecekler ya da bir üst modelini verecekler.

sistemimin bir daha yanmaması için kaliteli bir psu almak istiyorum. ne yazık ki sistemi ilk alırken bunu göz ardı etmişim. ne alabilirim? marka-model verebilir misiniz? bütçem 3500-4000e kadar ilerleyebilir.

ayrıca ben sistemin yanmaması için tunçmatik akım korumali priz de almıştım. başka ne gibi önlemler alabilirim UPS harici?
MSI mag a650bn al

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,169
Dışarıdan gelecek etkenlere karşı akım korumalı priz bence yeterli olur. Dediğiniz gibi Gamebooster tarzı markaların ürünleri kalitesiz oluyor. FSP güvenilir bir markadır , tercih edilebilir.

Eğer daha kaliteli ve ileriye dönük olsun istiyorsanız 750w Gold sertifikalı highpower'da tercih edilebilir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri