Güç Kaynağına su sıçradı!

playersk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Arkadaşlar merhaba;

Ben dışarıdaydım eve geldiğimde teyzemin kızı ekteki resimdeki gibi olan çalışma masama su döktüğünü söyledi. Arkasından su aşağıya doğru akmış. Bilgisayarın içine falan su dökülmemiş ama su monitörle masa arasından aşağıya doğru döküldüğünde yerden sıçrayıp PSU'ya falan gelmiş.

PSU delikli olduğu için içine girip girmediğini bilmiyorum. Hemen kasayı ters çevirecek psu tarafı alta gelecek şekilde havlunun üzerine koydum. Saç kurutma makinesiyle uzaktan biraz kuruttum.

PSU'nun o delikli dikdörtgen yerinde metal kısımlarda böyle nokta nokta sıçramalar mevcuttu. Eğer 2-3 gün öyle bıraksam içine sıçrayabilecek su kurur mu? Acil yardımlarınız lazım.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Cvp: Güç Kaynağına su sıçradı!

Bence 1-2 gün sıcak bir ortamda dursa bir şey olmaz ama işinizi garantiye almak isterseniz ürünün içini açıp temizliğini yapabilirsiniz. Bu arada ürünün garantisi devam ediyorsa açılınca garantiden çıkma olasılığı var bilginiz olsun.

KS

playersk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
RE: Cvp: Güç Kaynağına su sıçradı!

ugur.gozaydin' Alıntı:
Bence 1-2 gün sıcak bir ortamda dursa bir şey olmaz ama işinizi garantiye almak isterseniz ürünün içini açıp temizliğini yapabilirsiniz. Bu arada ürünün garantisi devam ediyorsa açılınca garantiden çıkma olasılığı var bilginiz olsun.

garantisi devam etmiyor maalesef. Bu sene güç kaynağının 4.senesi. Marka ve modeli ZALMAN ZM700-GV. Garantisi bittiği için ne yapmalıyım sizce?

direk içine dökülmedi, arka taraftan yere döküldü yerden gelen su sıçramış psunun o delikli kısmına. Kurutma makinesini de çok yakından tutmadım 2-3 gün ters çevirip bi havlunun üzerinde tutsam kurumaz mı?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139

Bence ilk yaptığınız işlemler üzerine 1-2 gün sıcak ama nem olmayan bir ortamda dursa yeterli. Ama başta yazdığım gibi işinizi garantiye almak isterseniz ürünün içini açıp fön ve diş fırçası gibi bir şeyle temizleyebilirsiniz.

KS

playersk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1

ugur.gozaydin' Alıntı:
Bence ilk yaptığınız işlemler üzerine 1-2 gün sıcak ama nem olmayan bir ortamda dursa yeterli. Ama başta yazdığım gibi işinizi garantiye almak isterseniz ürünün içini açıp fön ve diş fırçası gibi bir şeyle temizleyebilirsiniz.

Temizledikten sonra kısa devre yaptığımda fan durmazsa bu bir arıza olmadığının göstergesi midir peki?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139

Sisteme bağlamadan prize bağlayıp ürünün anahtarı varsa ON konuma getirip kontrol edebilirsiniz. Anahtarı yoksa direkt güç alacaktır. Herhangi bir sorun, ses vb. yoksa sisteme bağlamanızda bir problem yok demektir.

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,316

Selamlar;

Bu tarz durumlarda acele etmeyin. 1-2 gün zaten kuruması için yeterlidir. Çok fazla sıcak hava vurarak da nemlendirmeyin içini. Arkadan döküldüyse, ufak sıçramalar ile bir şey olmaz. Zaten olsaydı, PSU prize takılıysa, ilk sıçradığı anda olurdu. İlla çalıştırmanıza gerek yok sistemi. Güç fişi takılı olması bile yeterli.

Geçmiş olsun.

KS

playersk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1

OceanLaB' Alıntı:
Selamlar;

Bu tarz durumlarda acele etmeyin. 1-2 gün zaten kuruması için yeterlidir. Çok fazla sıcak hava vurarak da nemlendirmeyin içini. Arkadan döküldüyse, ufak sıçramalar ile bir şey olmaz. Zaten olsaydı, PSU prize takılıysa, ilk sıçradığı anda olurdu. İlla çalıştırmanıza gerek yok sistemi. Güç fişi takılı olması bile yeterli.

Geçmiş olsun.

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim abi

KS

playersk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1

OceanLaB' Alıntı:
Rica ederim. Çalıştığında bizi de haberdar eder misin?

Tabii ki. Buradan haber veriyor olacağım :) Şimdilik biraz korkuyorum 2-3 gün bi kapalı kalsın istedim açtığımda haber vereceğim :) 

Tekrardan çok teşekkür ederim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri