Yardım Güçlü Sistem Parçaları

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,002
Ben bir markaya bağlı kalmam hiçbir zaman kaliteli,sağlam,uygun fiyatlı ürünleri seçiyorum parası olan gider en pahalı şeyleri alır zaten bunda sıkıntı yok ama sürekli tek marka da olmaz
Ya olay o değil zaten. Adam ya asus çalışanı ya sponsoru. Markayı seviyorsa da yanlış öneri yapıyor yani. 30K ya 4070 atmış. 24k ya 4070super alıyorsun. 6K cebine kalıyo ekran kartın daha iyi oluyor.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,002
Tuf değil direk asus. 3 ay önceki konuya asusla alakalı rastgele şeyler atıp öneri yapıyor. Ya direk asus çalışanı yada gereksiz bir fan. Bence banlanmalı yani eski eski konuları öne çıkarıyor. Yeni açılan konular belki arada kaynıyor vesayre. Zaten düzgün öneri yapmıyor.
@Sahuraka

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,002
Sadece etiket yiyorum son 2 saattir :D
Ben çok bilgili biri değilim ama şu bahsi geçen tipler yüzünden soğudum, belki de yardım edebileceğim kişilerin önüne geçiyor. Adam ocak ayında paylaşılmış konuları buluyor altına yapıştırıyor. @Sahuraka çözüm var mı yoksa salalım mı?

shogun

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
363
Senin bu Asus tuf takintini anlamadım knka kusura bakma 😄
Asus Tuf 4080'lerde askeri sınıf kapasitörler kullanılıyor.

Çoğu Tuf ürünü de Askeri standartta Nato onaylı.
Gereken her tür koşulda, gerektiği kadar uzun süre dayanan malzemelerden üretilmiş anlamına gelir.

Şahsen bütçe sıkıntısı yoksa Tuf ürünler tercih ederim bu sebepten.

Kürşat K.

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,246
Asus Tuf 4080'lerde askeri sınıf kapasitörler kullanılıyor.

Çoğu Tuf ürünü de Askeri standartta Nato onaylı.
Gereken her tür koşulda, gerektiği kadar uzun süre dayanan malzemelerden üretilmiş anlamına gelir.

Şahsen bütçe sıkıntısı yoksa Tuf ürünler tercih ederim bu sebepten.
NATO onaylı mi 🤔 bu testler neredeyse bütün kartlara yapılıyor bana kalırsa igame markası süper bir marka ve kaliteli ama öyle çok tercih eden yok Asus isim yaptığı için pahalı zaten performans farklılıklari da öyle yok aradaki fiyat farkını ben anakartlarda kullanırdım özellikle ana omurgası altyapısı sağlam olmalı ki ileride sizlere cevap verebilsin bütün parayı ekran kartına basmak bana saçma geliyor

shogun

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
363
NATO onaylı mi 🤔 bu testler neredeyse bütün kartlara yapılıyor bana kalırsa igame markası süper bir marka ve kaliteli ama öyle çok tercih eden yok Asus isim yaptığı için pahalı zaten performans farklılıklari da öyle yok aradaki fiyat farkını ben anakartlarda kullanırdım özellikle ana omurgası altyapısı sağlam olmalı ki ileride sizlere cevap verebilsin bütün parayı ekran kartına basmak bana saçma geliyor

Videonun 27. Saniyeden 1:40'a kadar izleyin.

Diğer markaları tercih etme konusunda ben de sizin gibi düşünüyorum. Mesela kendime alsam en uygun fiyatlılardan olan Galax alırım.
Ancak bütçe sıkıntısı yoksa diye belirtmiştim. Parası olan alır.
Aynı performans daha ucuza var diyemezsin alana. Kimi adam için görüntü önemlidir, görüntüsünü beğenir fazla öder yine alır.
Zevk meselesi.

Kürşat K.

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,246
Videonun 27. Saniyeden 1:40'a kadar izleyin.

Diğer markaları tercih etme konusunda ben de sizin gibi düşünüyorum. Mesela kendime alsam en uygun fiyatlılardan olan Galax alırım.
Ancak bütçe sıkıntısı yoksa diye belirtmiştim. Parası olan alır.
Aynı performans daha ucuza var diyemezsin alana. Kimi adam için görüntü önemlidir, görüntüsünü beğenir fazla öder yine alır.
Zevk meselesi.
Parası olanın sınırı yok özetle

Teblion

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
116
Merhaba,

Forumu biraz geç keşfettim. Aslında parçaları sipariş etmeden önce bu konuyu açsam süper olurdu. Ancak parçaların hepsi elime ulaşmadı problemli bir parça varsa değiştirme imkanım halen var. Değerlendirip yorum yaparsanız sevinirim.

MSI VGA GEFORCE RTX 4080 SUPER 16G VENTUS 3X OC RTX4080S 16GB GDDR6X 256B DX12 PCIE 4.0 X16 (3XDP 1XHDMI)
Intel Core i9 14900K 3,2 GHz 36 MB Cache 1700 Pin İşlemci
MSI PRO Z790-A MAX WIFI SOKET 1700 DDR5 7800MHZ(OC) PCI-E Gen5 M.2 USB3.2 DP HDMI 1x2.5G LAN WI-FI 7 ATX
MSI PSU MPG A1000G PCIE5 1000W 80+ GOLD POWER SUPPLY
Corsair Vengeance RGB 64GB (2X32GB) 6000MHz DDR5 C40 Ram
Samsung 980 Pro 2TB 7000MB-5100 MB/sn NVMe M.2 SSD MZ-V8P2T0BW
ASUS TUF GAMING GT502 PANAROMİK TEMPERLİ CAM USB TYPE-C ATX / MICRO-ATX / MINI-ITX
ASUS TUF TF120 SOĞUTUCU KASA RADYATÖR FANI ADRESLENEBİLİR ARGB 120MM 3 IN 1
MSI Mpg Corelıquıd S360 360 mm Silent Argb 2.4" LCD Ekranlı Sıvı Işlemci Soğutucusu
hayırlı olsun sistemi ne için kullanılacak?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri