Guncel Kullandigim SSD Mi Yeni Satin Aldigim Sistemdeki SSD İle Değistirmek İstiyorum

muzun763

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaslar,

Şu anda guncelde kullandigim sistemim var ve icinde 1 tb ssd var ben modartin yeni cikan blue sistemini aldim onun icinde 500 gb ssd var ben eski kasamdaki 1 tb ssdyi yeni sisteme taksam tekrardan kurulum yapmam gerekir mi taktigim gibi kullanabilirmiyim bir problem olur mu?

Moderatörün son düzenlenenleri:

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Yollanan SSD de işletim sistemi kurulu olduğundan ilk başta size bir ekran gelir pc hangisinden çalıştırılsın diye. Oradan istediğinizi seçersiniz ama benim bildiğim bilgisayar parçaları farklı olduğundan sizin SSD deki işletim sistemi tamamen doğru çalışmayabilir.

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
347
Selamlar,
Öncelikle hayırlı olsun. 1TB olarak mevcutta kullandığınız ssd'yi yeni bilgisayara takarsınız, çalışır fakat sistem hataları almaya başlarsınız. Bazen aynı marka aynı model bilgisayarların disklerini değiştirirken bile hata ile karşı karşıya kalabiliyoruz.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
O disk içindeki sistemde kurulu bileşenlerin sürücüleri sebebiyle uyuşmazlık olacaktır, ancak çalışır. Yeni sisteme taktığınız Windows kurulu diski o sistemde sıfırlama yapmanızı önerebilirim içindeki dosyalarınızı sakla seçeneğiyle.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri