35.000-45.000 TL Güncel Sistem Önerisi

Whiplash

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlemci
Intel
Ekran Kartı
Rtx 4000 serisi
Merhabalar
Şu ana kadar çok araştırdım ancak bilgi birikimim yeterli olmadığı için kendime uygun bir PC bulamadım gamerların aksine ben performans canavarı bir gaming PC aramıyorum FPS oyuncusu ya da online oyunlarda FPS kasan bir oyuncu değilim. Ağırlıklı olarak story mode first person oyunlar oynamak istiyorum. Sahip olacağım sistem uzun vadede hem var olan hem çıkacak olan oyunları çalıştırabilmeli. Ekran kartı, işlemci veya ram gibi parçalarda az çok fikir sahibiyim ama anakarttan neredeyse hiç anlamıyorum. Spiderman Remastered, God of War, The Long Dark, Forza Horizon, PES, Arkham Knight, ETS 2 gibi bazı durumlarda FPS gerektiren ya da yüksek boyutlara sahip oyunları herhangi bir donma kasma ısınma gibi sorunlar olmadan rahatlıkla oynayabileceğim fiyat anlamında en uygun bir PC öneriniz var mıdır? Yardımcı olursanız çok sevinirim 😊

Smyrneos

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
130
Merhaba!

"Sahip olacağım sistem uzun vadede hem var olan hem çıkacak olan oyunları çalıştırabilmeli" demişsiniz. Bunun için tabii ki de önerimiz en son çıkan bileşenlerden oluşan bir sisteme sahip olmanızdır. Ama bir de "fiyat anlamında en uygun bir PC öneriniz var mıdır" demişsiniz. Bütçenizi öğrenmemiz size sunacağımız yardımı kolaylaştırır.

KS

Whiplash

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bütçem maalesef çok yüksek değil. "Yeni çıkacak" şeklinde belirttiğim oyunlar sorunun devamında yazdığım oyunlarla benzer nitelikte yani çok yüksek performans ve donanım istemeyen oyunlar olur diye tahmin ediyorum. Çok aktif bir oyuncu değilim. Genel piyasa araştırması yaptığımda max 20.000 ₺ civarı bir sistem tahminimce ihtiyacımı karşılayacaktır. Uzun vadede sistemin yeterli olmadığı durumlarda anakartın upgrade desteklemesi gerektiğini düşünüyorum. Tabi her zaman bir bilene danışmak lazım. Önerilerinizi bekliyorum.
Merhaba!

"Sahip olacağım sistem uzun vadede hem var olan hem çıkacak olan oyunları çalıştırabilmeli" demişsiniz. Bunun için tabii ki de önerimiz en son çıkan bileşenlerden oluşan bir sisteme sahip olmanızdır. Ama bir de "fiyat anlamında en uygun bir PC öneriniz var mıdır" demişsiniz. Bütçenizi öğrenmemiz size sunacağımız yardımı kolaylaştırır.

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Bütçeniz içinde alabileceğiniz benim gördüğüm en iyi ve işlemci tarafında geleceğe dönük sistem aşağıdakidir.

B660M-K anakart , 1TB Kingston SSD ve 650w PSU seçilerek alınabilir.

Bekleme şansınız var ise 4060Ti yada 4060 beklenebilir. Çünkü hikayeli oyunları oynamak ve ileride çıkacak oyunları da rahatça açmasını istiyorsanız biraz daha güçlü bir ekran kartı alınmalı diye düşünüyorum.

KS

Whiplash

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bütçeniz içinde alabileceğiniz benim gördüğüm en iyi ve işlemci tarafında geleceğe dönük sistem aşağıdakidir.

B660M-K anakart , 1TB Kingston SSD ve 650w PSU seçilerek alınabilir.

Bekleme şansınız var ise 4060Ti yada 4060 beklenebilir. Çünkü hikayeli oyunları oynamak ve ileride çıkacak oyunları da rahatça açmasını istiyorsanız biraz daha güçlü bir ekran kartı alınmalı diye düşünüyorum.
Aslında bekleyebilirim acelem yok ama daha güçlü bir ekran kartı daha yüksek fiyat demek beklediğim bu süre içinde mevcut bütçemde artış olmayacaktır muhtemelen. 20000 ₺ bile benim için maximum fiyat. 1 yıl gibi bir sürede belki bütçem artar ama o kadar sürede donanım fiyatları artabilir.

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Aslında bekleyebilirim acelem yok ama daha güçlü bir ekran kartı daha yüksek fiyat demek beklediğim bu süre içinde mevcut bütçemde artış olmayacaktır muhtemelen. 20000 ₺ bile benim için maximum fiyat. 1 yıl gibi bir sürede belki bütçem artar ama o kadar sürede donanım fiyatları artabilir.
O zaman seçimden sonra fiyatlar etkilenirse sizin için sıkıntı olur. Şuanda alınabilecek (Nvidia) en mantıklı sistem yukarıda attığım 3060Tİ olandır. AMD kabul ederseniz aşağıdaki sistem alınabilir.

Kingston NV2 1TB SSD seçilebilir. Birde bu işlemciye aşağıdaki soğutucuyu öneririm.

KS

Whiplash

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
O zaman seçimden sonra fiyatlar etkilenirse sizin için sıkıntı olur. Şuanda alınabilecek (Nvidia) en mantıklı sistem yukarıda attığım 3060Tİ olandır. AMD kabul ederseniz aşağıdaki sistem alınabilir.

Kingston NV2 1TB SSD seçilebilir. Birde bu işlemciye aşağıdaki soğutucuyu öneririm.

Kafam biraz daha karıştı 😊 Soğutucuya ihtiyaç var mı bu sistemde? Ayrıca anakart ve PSU bir öncekiler olup SSD özellikle Kingston olacak?

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Kafam biraz daha karıştı 😊 Soğutucuya ihtiyaç var mı bu sistemde? Ayrıca anakart ve PSU bir öncekiler olup SSD özellikle Kingston olacak?
5600 Stok fan ile bazı oyunlarda 80 derecelere dayanıyor o yüzden soğutucu önerdim , özellikle yaz ayına geldiğimiz için daha fazla da ısınabilir. Son sorunuzu tam anlamadım.

KS

Whiplash

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
5600 Stok fan ile bazı oyunlarda 80 derecelere dayanıyor o yüzden soğutucu önerdim , özellikle yaz ayına geldiğimiz için daha fazla da ısınabilir. Son sorunuzu tam anlamadım.
Tekrar okuyunca anladım son sorunun cevabını teşekkür ederim. Ek olarak şunu sormak istiyorum soğutucu ilk aşamada çok gerekli mi ilerleyen tarihlerde sisteme eklenebilir mi?

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Tekrar okuyunca anladım son sorunun cevabını teşekkür ederim. Ek olarak şunu sormak istiyorum soğutucu ilk aşamada çok gerekli mi ilerleyen tarihlerde sisteme eklenebilir mi?
Yani ilerleyen tarihlerde de eklenebilir , stok soğutucuyla hiç kullanılmaz diye bir şey yok.

KS

Whiplash

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar

Bir sistem önerisine ihtiyacım var. Sahip olacağım sistem uzun vadede hem var olan hem çıkacak olan oyunların bir çoğunu çalıştırabilmeli. Ekran kartı, işlemci veya ram gibi parçalarda az çok fikir sahibiyim ama anakarttan neredeyse hiç anlamıyorum. Spiderman Remastered, God of War, The Long Dark, Forza Horizon, PES, Arkham Knight, ETS 2 gibi bazı durumlarda FPS gerektiren ya da yüksek boyutlara sahip oyunları herhangi bir donma kasma ısınma gibi sorunlar olmadan rahatlıkla oynayabileceğim f/p Intel işlemcili bir ürün düşünüyorum. Bütçe olarak 35K max 40K ayırabilirim. Eklediğim sistem nasıl ekleme çıkarma yapabilşr miyiz?Yardımcı olursanız çok sevinirim :)
Screenshot_2024-03-16-09-18-43-255_com.android.chrome.png

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,091
Merhabalar

Bir sistem önerisine ihtiyacım var. Sahip olacağım sistem uzun vadede hem var olan hem çıkacak olan oyunların bir çoğunu çalıştırabilmeli. Ekran kartı, işlemci veya ram gibi parçalarda az çok fikir sahibiyim ama anakarttan neredeyse hiç anlamıyorum. Spiderman Remastered, God of War, The Long Dark, Forza Horizon, PES, Arkham Knight, ETS 2 gibi bazı durumlarda FPS gerektiren ya da yüksek boyutlara sahip oyunları herhangi bir donma kasma ısınma gibi sorunlar olmadan rahatlıkla oynayabileceğim f/p Intel işlemcili bir ürün düşünüyorum. Bütçe olarak 35K max 40K ayırabilirim. Eklediğim sistem nasıl ekleme çıkarma yapabilşr miyiz?Yardımcı olursanız çok sevinirim :) Ekli dosyayı görüntüle 32638
Anakart ile islemciyi cikarir b650 + r5 7500f koyarim

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri