Hangi Laptopu Almalıyım?

Gostak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba dostlar,
Bu laptoplar arasında kaldım markadan markaya fiyat değişiyor, her birinde özellikte değişiyor. Verebileceğim en fazla fiyat 15bin TL. Benzer özelliklere sahip laptop önerilerine de açığım.

Screenshot_3.png

Screenshot_2.png

Screenshot_1.png

Moderatörün son düzenlenenleri:

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,095
Şöyle bir kıstas var; Excalibur laptop modelinde daha düşük fiyata RTX 3050 Ti alıyorsunuz. Diğer laptoplarda ise daha pahalı fiyata RTX 3050 veriyorlar. GPU tarafında Excalibur önde diyebilirim.

Ancak RTX 3050 iki cihazda da 16GB RAM var. Laptoplarda da, masaüstü cihazlarada da 16GB (2x8) çift kanal RAM FPS ve performans açısından çok önemli. O yüzden aradaki farka bakılırsa ASUS TUF serisi tercih edilebilir.

Ama "yok ben sonradan bir 8GB RAM alırı problem değil." diyorsanız Excalibur tercih edilebilir.

Eren Al

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
Merhaba dostlar,
Bu laptoplar arasında kaldım markadan markaya fiyat değişiyor, her birinde özellikte değişiyor. Verebileceğim en fazla fiyat 15bin TL. Benzer özelliklere sahip laptop önerilerine de açığım.

Ekli dosyayı görüntüle 1311

Ekli dosyayı görüntüle 1309

Ekli dosyayı görüntüle 1310
Bana sorarsan Casper alma derim RAM olarak az kalmış 8GB Taner Hocamızın da dediği gibi "Bu zaman da oyun oynamak istiyorsan 16GB Ram şart".
Asus ve Monster'a gelirsek birbirlerine çok yakınlar ama Asus Laptop konusun da biraz daha iyi olabilir.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
ASUS üründeki 3050 kartı 75W TDP bir kart. F/P fena sayılmaz ama 90W TDP modeller var piyasada. Özellikle ACER ve LENOVO markalarında. Tercih 90W 3050 olmalı.

Monster cihazın ekran kartı kaç W TDP olan versiyon bulamadım, cihaz Monster sayfasında da yok. 50W/60W/75W/90W hangi sürüm yazmıyor sitelerde.

Casper üründe aynı şekilde 3050 Ti ama kaç W ürün yazmamış kendi sitesinde. 3050 Ti ama 60W veya 75W ürünse aradaki farka değmez. 90W 3050 bir makine alın geçin derim bu durumda.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri