Soru Hangisi Daha İyi ?

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
bende fiyat farkı cok fazla geldiği icin farketmediğim birşey vardır diye sormuştum

gaming olanı 3600 mhz ve 1tb hdd koyup alsam nasıl olur ?
İşlemci maksimum 3200 destekliyor , 3600 seçmeseniz de olur. HDD Yerine direk M2 SSD yi arttırıp 1TB olan bir model alabilirsiniz.

Muamma61

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
144

ereyn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Ultima sekmesinde anakartı özelleştire bilirsin. Ek olarak neden bunu dediğimi yazarsan psu daha iyi olduğu için. Aralarındaki tek fark da psu zaten. Fakat ileriye yatırım ve geleceğini düşünüyorsan o anakartı değiştir.
ne yapalım o anakartı?

Muamma61

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
144
ne yapalım o anakartı?
Güzel insan bu forum sayfasında kimse hazır sitemlerde anakartı değiştir demez ama benim dükkanıma gelen kişilere her zaman şunu derim bir bilgisayar toplarken paranızı ilk anakarta sonra güçlü bir psu yatırın zaman içinde diğerleri geliyor. O yüzden hazır sistemler de özellikle ilk baktığım anakart ileriye dönük bana ne sağladığıdır. Günümüzün teknolojisi zaman geçtikçe ilerleyen bir döngüde olduğu için pcı 3.0 tarih olmak üzere ve günümüzün teknolojisi 5.0 çağırısı yapıyor. Yani bir anakartın sana sağladığı bütün teknolojilere ilerde ekleme yapacağım zaman bana sıkıntı getirir mi diye bakmanız gerekiyor. Fiyat performans değil diyenler çıkabilir ama zamana yaydığın zaman tam bir fiyat performansı ürünü olmuş olduğunu kimse düşünmüyor.
Her iki sistem de de aynı anakartı seçemiyorsun. Özelleştirme buna izin vermiyor. Ultima sistemi daha cazip geldiğini düşünerek ASUS TUF GAMING Z690-PLUS WIFI D4 5333MHz(OC) DDR4 Soket 1700 M.2 HDMI DP ATX Anakart
Diğer sistem düşünenler için ise ASUS TUF GAMING B660M-PLUS WIFI D4 5333MHz(OC) DDR4 Soket 1700 M.2 HDMI DP mATX Anakart
Tabi benim tercihim atx anakarttan yanadır çünkü ileriye dönük rahat 10 yılı var eğer temiz kullanırsan ömrün yettiğince sana eşlik edecektir.
Olurda anakartı değiştirdikten sonra paranız kalırsa ssd m.2 için Samsung 980 PRO NVMe 1TB SSD 7000MB Okuma 5000MB Yazma M.2 SSD MZ-V8P1T0BW
düşünseniz çelik gibi olursunuz. Zaten zamanla da paranızı biriktirdikçe diğer donanımları günceller hayatınıza devam edersiniz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri