Soru Hangisi Daha İyi?

cengizoo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
İşlemci
.
Ekran Kartı
.
Arkadaşlar öncelikle merhaba. 2 adet sorum olacak.
1. RTX 4070 SUPER ekran kartında duyduğum kadarıyla Asus markasında DUAL serisi ve MSI markasında VENTUS serisinden uzak dur deniliyor. Bu doğrumu? Doğruysa da hangi seri daha iyi olur?
2. Ben hem oyun yapımı hemde edit yapımı ile ilgileniyorum. Bunun için AMD ekran kartı mi daha iyi olur yoksa NVİDİA ekran kartı mi daha iyi olur?

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
591
Ventuslarda soğutma şikayetleri epey fazla Asus ile ilgili pek araştırmadım,açıkçası.,

Edit için, Nvidia kartlara bakının.

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,181
Normale kıyasla evet Ventus kartlar daha sıcak çalışıyor ama kasanız mesh ise bu sorun olmaz. Asus Dual ise gayet sağlıklı bir model diye biliyorum.

Denildiği gibi Nvidia tercih etmeniz daha mantıklı, bu tarz işlere uyumluluğu daha yüksek.

RaYles

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
107
1. RTX 4070 SUPER ekran kartında duyduğum kadarıyla Asus markasında DUAL serisi ve MSI markasında VENTUS serisinden uzak dur deniliyor. Bu doğrumu? Doğruysa da hangi seri daha iyi olur?
2. Ben hem oyun yapımı hemde edit yapımı ile ilgileniyorum. Bunun için AMD ekran kartı mi daha iyi olur yoksa NVİDİA ekran kartı mi daha iyi olur?
Herzaman için Nvidia daha iyi benim tarafımca Asus dual serisi ekran kartı kullandım daha önceden 2 sene kadar hiç ısı problemi yaşamadım şuan 4060 ti ventus ekran kartım var ısı bunda daha yüksek hocam ventus daha sıcak çalışır elinizde seçenek varsa asus dual seçmeniz daha mantıklı olur

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
461
bahsettiğiniz gibi ventus için genellikle durum böyle ama asusun dual kartı çoğu markanın giriş seviyesinden daha iyi hatta orta seviyeleriyle kapışıcak durumda. (fiyatıda bu denli pahalı tabi)
Asusun dual markası çoğu markanın orta markası gibi sogutma konusunda. Ventusla kıyaslıcaksak benim tercihim asus dual olur.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri