26.000-30.000 TL Hazır Sistem Için Soru

nadiucar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600
Ekran Kartı
GIGABYTE Geforce RTX 4060 Windforce OC 8GB
Dostlar öncelikle herkese iyi akşamlar dilerim bu aralar bir pc almaya karar verdim (hazır sistem) bir kaç bilgili arkadaşıma danıştım sordum soruşturdum itopyada bulunan Kuark Force adlı kasayı önerdiler ve ekstra olarak rami 32 gb çıkarmayı tavsiye ettiler bu arada 30 bin içinde monitörde mevcut fakat bugun girdiğimde monitör artı sistem 32 bin civarı olmuş size naçizane sorum sistem nasıl sizce bu şekilde alınır mı teşekkürler
IMG_6556.jpeg

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
148
Monitör 6000 tl .
32 den çıkarsak geriye 26000 tl kalır.Daha üst seviye bi power ile 23680 tl ye şunu öneririm.Toplam 29700 tl olur.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    73.4 KB · Görüntüleme: 49

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
853
Dostlar öncelikle herkese iyi akşamlar dilerim bu aralar bir pc almaya karar verdim (hazır sistem) bir kaç bilgili arkadaşıma danıştım sordum soruşturdum itopyada bulunan Kuark Force adlı kasayı önerdiler ve ekstra olarak rami 32 gb çıkarmayı tavsiye ettiler bu arada 30 bin içinde monitörde mevcut fakat bugun girdiğimde monitör artı sistem 32 bin civarı olmuş size naçizane sorum sistem nasıl sizce bu şekilde alınır mı teşekkürler Ekli dosyayı görüntüle 32815
Rampage psu alınmaz, 4060 windforce isimli kart hayvan gibi ısınıyor soğutması çok kötü alınmaz, monitör zam yemiş o da alınmaz. Bütçe max kaça kadar çıkıyor ? İsterseniz ona göre önerelim bir şeyler.

KS

nadiucar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Rampage psu alınmaz, 4060 windforce isimli kart hayvan gibi ısınıyor soğutması çok kötü alınmaz, monitör zam yemiş o da alınmaz. Bütçe max kaça kadar çıkıyor ? İsterseniz ona göre önerelim bir şeyler.
Max 32-33 diyeyim ama monitör içinde olucak çünkü aşağı yukarı mouse klavye kulaklığıda 2.5 3 ayırıcam totalde 35-36 kapatmak istiyorum olayı

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
853
Max 32-33 diyeyim ama monitör içinde olucak çünkü aşağı yukarı mouse klavye kulaklığıda 2.5 3 ayırıcam totalde 35-36 kapatmak istiyorum olayı
Şu sisteme XPG 2X8 ram bir de Adata 1TB ssd seçersin 26.4k yapar.
Monitör bunu alırsınız toplam 31k falan yapar kalan ekipmanlar için örnek bir kaç model atayım
İsterseniz sistemi yükseltip 30k ya sistem 5k ya monitör yapıp kalan ekipmanları dandik alıp ileride yükseltebilirsiniz.

KS

nadiucar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Şu sisteme XPG 2X8 ram bir de Adata 1TB ssd seçersin 26.4k yapar.
Monitör bunu alırsınız toplam 31k falan yapar kalan ekipmanlar için örnek bir kaç model atayım
İsterseniz sistemi yükseltip 30k ya sistem 5k ya monitör yapıp kalan ekipmanları dandik alıp ileride yükseltebilirsiniz.
Peki ramlari 32 gb yapsak dediğiniz gibi 1 tb da ssd koysak fotoğraftaki gibi direk gamegarajdan monitör seçsek olmazmı ? Babam alacak çünkü ve parça parça olsun pek istemiyor gibi ne önerirsin gamegarajdan seçebileceğim bir monitör

Ekli dosyalar

• IMG_6558.png
    IMG_6558.png
    260.3 KB · Görüntüleme: 16

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
853
Peki ramlari 32 gb yapsak dediğiniz gibi 1 tb da ssd koysak fotoğraftaki gibi direk gamegarajdan monitör seçsek olmazmı ? Babam alacak çünkü ve parça parça olsun pek istemiyor gibi ne önerirsin gamegarajdan seçebileceğim bir monitör
Düzgün monitör yok gamegarajda. Parça parça olması bir şey farkettirmez ya ikna edebilirsin bence. 32GB xpg yapabilirsiniz evet. B550 biostar anakart da seçebilirsiniz bu arada.

KS

nadiucar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
pek bilgim olmadığı için soruyorum hangisini önerirsin peki B550 mi hangisini

KS

nadiucar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Çok üste çıkmaya gerek yok Biostar B550MH seçebilirsiniz. Ekipman klavye vs olarak attıklarımı alırsınız.
Kanka Hayırlı geceler sahurlar dilerim son bir kez check etmek adına soruyorum attığım görseldeki gibi pcyi almaya düşünüyorum bu haliyle okey değilmi teyit etmek için soruyorum tekrar. Kasa = 28.071 TL yapıyor

şu attığın Monitör = 5.399 TL yapıyor yani totalde 33.470 TL yapıyor. İlk defa alacağım düzgün ve iyi olsun istiyorum sende bu forumda en bilgili kişisin sanırım eğer bu haliyle gayet iyi okey diyorsan alacağım teşekkür ederim şimdiden

Ekli dosyalar

• 1.PNG
    1.PNG
    69.7 KB · Görüntüleme: 16

ahmetv2

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
56
Kanka Hayırlı geceler sahurlar dilerim son bir kez check etmek adına soruyorum attığım görseldeki gibi pcyi almaya düşünüyorum bu haliyle okey değilmi teyit etmek için soruyorum tekrar. Kasa = 28.071 TL yapıyor

şu attığın Monitör = 5.399 TL yapıyor yani totalde 33.470 TL yapıyor. İlk defa alacağım düzgün ve iyi olsun istiyorum sende bu forumda en bilgili kişisin sanırım eğer bu haliyle gayet iyi okey diyorsan alacağım teşekkür ederim şimdiden

Öneriler güzel bir tek aklıma takılan şu oldu. İşlemci 5600 ve stok soğutucu 5500'e kadar iyidir. Eğer bütçe varsa soğutucu olarak Thermalright Peerless Assassin 120 SE eklenebilir. Ege hocamın da onayını bekleyebilirsiniz.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
853

Ssd yi 20 30tl farkla adata 1TB yapabilirsin okuma yazması biraz daha yüksek. Arkadaşın dediği doğru ama yaz ayları dışında gene stok soğutucuyla ben ve bir çok kişi kullanabiliyor. Sıcaklar başladıkça ucuz yollu bir hava soğutma çözüp işlemciye takabilirsin. Veya şimdiden halledeyim diyorsan şimdiden halledebiliriz.

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
395
O fiyata 4060 çok pahalı olur şöylede bir sistem önerebilirim bütçe bakımından

4060ti mevcut;

25799

monitör olarakta 144hz ıps 1080 olarak şu mevcut ;
4200

tam 30 ediyor. Tabi bunu al demiyorum fikir olması açısından

KS

nadiucar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Ssd yi 20 30tl farkla adata 1TB yapabilirsin okuma yazması biraz daha yüksek. Arkadaşın dediği doğru ama yaz ayları dışında gene stok soğutucuyla ben ve bir çok kişi kullanabiliyor. Sıcaklar başladıkça ucuz yollu bir hava soğutma çözüp işlemciye takabilirsin. Veya şimdiden halledeyim diyorsan şimdiden halledebiliriz.
Adata yaparım onda problemi yok ama soğutma konusunu beni sıkıntıya sokarmı sokar diyorsan şimdiden halletmekte fayda var gibi görüyorum ben açıkçası ve sanırım kule tipi soğutucu demonte yollanıyor macun felan yanında yollıyorlarmı bide montajı zormu birkaç araştırma yaptım soğutucunun ramlere değdiğini söyleyen felan çok olmuş benim kasada da büyük yer kaplarmı sıkıntı çeker miyim kısacası teşekkürler

Ve bütçeyi çok aşmasam iyi olur çünkü daha klavyesi mouse kulaklığı var bunun maks 34 e kadar çıkabilirim diyim

O fiyata 4060 çok pahalı olur şöylede bir sistem önerebilirim bütçe bakımından

4060ti mevcut;

25799

monitör olarakta 144hz ıps 1080 olarak şu mevcut ;
4200

tam 30 ediyor. Tabi bunu al demiyorum fikir olması açısından
Aslında @egecabbar söylediği sistemdede 4060 ti var ama gözden kaçırmış olabilirmisiniz

KS

nadiucar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
şimdi soğutuculara baktım df dx 120 sıvı soğutucu var eğer onaylarsan onu koyabilirim hemde biraz daha düşmüş olurum fiyatta. internette df dx 120 sıvı soğutucunun ryzen 5 5600 ile testini izledim baya sıcaklığı düşürüyor eğer df sx 120 onaylarsan sisteme ekleyeyim öyle alayım rahat edersin baya dersen

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
853
şimdi soğutuculara baktım df dx 120 sıvı soğutucu var eğer onaylarsan onu koyabilirim hemde biraz daha düşmüş olurum fiyatta. internette df dx 120 sıvı soğutucunun ryzen 5 5600 ile testini izledim baya sıcaklığı düşürüyor eğer df sx 120 onaylarsan sisteme ekleyeyim öyle alayım rahat edersin baya dersen
Onun yerine 400tl daha ekle peerless assassin 120 al. 240mm soğutucular gibi performans veriyor. Ramlere deyme olayı falan dert değil fanlar hafif yukarı aşağı oynuyor. Takması da çok zor değil 11 yaşında bi çocuk satın almış sesli sohbete girdik bana kamera açtı hallettik öyle söyliyim. Bu arada ekipman için ne kadar bütçe ayırdınız ? Zaten bana attığınız parçalar 34 tutuyor.

KS

nadiucar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Onun yerine 400tl daha ekle peerless assassin 120 al. 240mm soğutucular gibi performans veriyor. Ramlere deyme olayı falan dert değil fanlar hafif yukarı aşağı oynuyor. Takması da çok zor değil 11 yaşında bi çocuk satın almış sesli sohbete girdik bana kamera açtı hallettik öyle söyliyim. Bu arada ekipman için ne kadar bütçe ayırdınız ? Zaten bana attığınız parçalar 34 tutuyor.
Monitörle 34.985 yapıyor düz 35 denebilir soğutmayıda eklersem babamla konuşmadım açıkçası sana şunu sormak istiyorum soğutma zorunlumu illa al diyormusun almasamda olurmu sıkıntı çeker miyim klavye mause kulaklığı da herhangi bir teknoloji mağazasına gidip deneyerek almak istiyorum açıkçası

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
853
Monitörle 34.985 yapıyor düz 35 denebilir soğutmayıda eklersem babamla konuşmadım açıkçası sana şunu sormak istiyorum soğutma zorunlumu illa al diyormusun almasamda olurmu sıkıntı çeker miyim klavye mause kulaklığı da herhangi bir teknoloji mağazasına gidip deneyerek almak istiyorum açıkçası
Klavye mouse kulaklık üçlüsünü gidip deneyerek alıcaksan 1k dan fazla para verme derim. Çünkü türkiyede genel olarak pek düzgün ürün olmadığı için genelde insanlar yurt dışına başvuruyor. Mouse ve kulaklık olarak gene türkiyeden bir şeyler önerebilirim ama klavye olarak pek görmedim ve insanlarn öneremiyor. Soğutma olayı olduğun ile göre değişir. Hangi ilde yaşıyorsun ? Yaz ayları dışında stok soğutucu götürür seni.
Mouse ve kulaklık olarak şunlara bakbailirsin.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri