Headset önerisi [270-320 TL Arası]

PUBG ve CSGO ağırlıklı oyunlar için

• Steelseries Arctis 3

Kullanılan: 0 0.0%
  • HyperX Cloud 1

• Plantronics RIG 500HD

• Sensheir HD 205

• Kullanılan toplam oy
    0
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

onurulucaan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar dostlar. 270 ile 320 TL arası gaming kulaklık önerisi yapabilecek ve aşşağıda yazdığım kulaklardan hangisinin daha iyi performans verebileceği konusunda yardım edebilcek birileri var mı ?

1 - SteelSeries Arctis 3 - 320 TL
2 - HyperX Cloud 1 - 250-300 TL arası
3 - Plantronics RIG 500HD - 299 TL
4 - Sensheir HD 205 - 360 TL

Şimdiden teşekkür ederim :)

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Ben olsam Cloud Silver alırdım başarılı ve kaliteli bir üründür. Nedereyse tüm HyperX kullaklıklarını denemişimdir buda fiyatına göre iyi bir deneyim sunuyor. Rakipleride iyi öneri istersen bu fiyata yani 300-400 TL arasına birkaç iyi kulaklık önerebilirim.

Razer Electra V2 7.1 - 399,00 TL USB Soket

Razer Electra V2 7.1 - 328,90 TL JAK Soket

HyperX Cloud Silver Stereo - 359,00 TL

ve senin önerdiğin önerdiklerin arasında Plantronics RIG 500HD ve Steelseries Arctis 3 iyiler.

KS

onurulucaan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Ben olsam Cloud Silver alırdım başarılı ve kaliteli bir üründür. Nedereyse tüm HyperX kullaklıklarını denemişimdir buda fiyatına göre iyi bir deneyim sunuyor. Rakipleride iyi öneri istersen bu fiyata yani 300-350 TL arasına birkaç iyi kulaklık önerebilirim.

Razer Electra V2 7.1 - 399,00 TL USB Soket

Razer Electra V2 7.1 - 328,90 TL JAK Soket

HyperX Cloud Silver Stereo - 359,00 TL

ve senin önerdiğin önerdiklerin arasında Plantronics RIG 500HD ve Steelseries Arctis 3 iyiler.

hocam arctis 3 çok hoşuma gitti ama şimdi ilk kez bi kulaklığa bu kadar para vericem o yüzden çok kararsızım. cloud silver ile arctis karşılaşmalarında arctis üstün geliyor sanki biraz. ayrıca 7.1 ses kasmada ne kadar yardımcı olur ?

Enes Değirmenci' Alıntı:
Hyperx cloud ve Arctis 3 güzel kulaklıklar hangisini ucuza bulabilirsseniz onu alın ben alicak olsam cloud alirdim :)

hocam ilk kez alıyorum bi aydınlatın gözünüzü seveyim :D 7.1 iş yapar mı ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Razer Electra V2 7.1 ve Arctis 3 7.1 sana oyunlarda daha iyi bir deneyim sunar 7.1 kullandığın zaman çevresel sesleri duyabiliyorsun tek tondan değil sanki etrafında ses yayılıyormuş gibi his düşün arkadan gelen ayak seslerini duymak vs. gibi ama her 7.1 ses veren kulaklık aynı kalitede olmaz bu yüzden 100-150 TL 'ye kadar düştü bu teknolojinin ucuz versiyonları. Tavsiyem 7.1 al bu kadar para verdikten sonra iyisi olsun. Razer Electra V2 7.1 ve Arctis 3 7.1 aynı sayılırlar tek ama Razer Electra V2 7.1 USB olan model biraz daha yüksek ve kaliteli ses deneyimi sunuyor buda USB bağlantıdan kaynaklı yüksek güce aktarımına bağlı bir durum ikiside iyiler kafana göre birini seçebilirsin.

KS

onurulucaan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Razer Electra V2 7.1 ve  Arctis 3 7.1 sana oyunlarda daha iyi bir deneyim sunar 7.1 kullandığın zaman çevresel sesleri duyabiliyorsun tek tondan değil sanki etrafında ses yayılıyormuş gibi his düşün arkadan gelen ayak seslerini duymak vs. gibi ama her 7.1 ses veren kulaklık aynı kalitede olmaz bu yüzden 100-150 TL 'ye kadar düştü bu teknolojinin ucuz versiyonları. Tavsiyem 7.1 al bu kadar para verdikten sonra iyisi olsun. Razer Electra V2 7.1 ve Arctis 3 7.1 aynı sayılırlar tek ama Razer Electra V2 7.1 USB olan model biraz daha yüksek ve kaliteli ses deneyimi sunuyor buda USB bağlantıdan kaynaklı yüksek güce aktarımına bağlı bir durum ikiside iyiler kafana göre birini seçebilirsin.

şimdi biraz bakındım da biraazcık üstüne koyup HyperX Cloud 2 alsam nasıl olur ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Tabi buda mümkün gayet başarılı bir kulaklık HyperX Cloud 2 önerdiklerimden daha fazla bir deneyim sunar size benim açımdan 2 eksiği var birincisi tasarım 2. si PAD 'leri ben daha büyük ve yüksek PAD 'ler ile rahat edebiliyorum bu yüzden benim tercihim olmaz ama deneyimi özellikleri çok iyi tercih edebilirsiniz paranızın hakkını verir içiniz rahat olsun.

Enes Değirmenci

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
0
onurulucaan' Alıntı:
ugur.gozaydin' Alıntı:
Razer Electra V2 7.1 ve  Arctis 3 7.1 sana oyunlarda daha iyi bir deneyim sunar 7.1 kullandığın zaman çevresel sesleri duyabiliyorsun tek tondan değil sanki etrafında ses yayılıyormuş gibi his düşün arkadan gelen ayak seslerini duymak vs. gibi ama her 7.1 ses veren kulaklık aynı kalitede olmaz bu yüzden 100-150 TL 'ye kadar düştü bu teknolojinin ucuz versiyonları. Tavsiyem 7.1 al bu kadar para verdikten sonra iyisi olsun. Razer Electra V2 7.1 ve Arctis 3 7.1 aynı sayılırlar tek ama Razer Electra V2 7.1 USB olan model biraz daha yüksek ve kaliteli ses deneyimi sunuyor buda USB bağlantıdan kaynaklı yüksek güce aktarımına bağlı bir durum ikiside iyiler kafana göre birini seçebilirsin.

şimdi biraz bakındım da biraazcık üstüne koyup HyperX Cloud 2 alsam nasıl olur ?

Üstüne ekleyecekseniz kesinlikle cloud 2 almalısınız....

KS

onurulucaan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Enes Değirmenci' Alıntı:
onurulucaan' Alıntı:

Üstüne ekleyecekseniz kesinlikle cloud 2 almalısınız....

eski bir kulaklık değil mi cloud 2 ? şuankilerle kıyaslayınca performans açısından SS Arctis önde çıkmaz mı sizce ?

Enes Değirmenci

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
0
Eski bir kulaklık ancak şuan hangi yayıncıya gidersen git hangi oyuncuya bakarsan bak cloud 2 kullanıyorlar.Ben 2 sinide kullanmış biri olarak cloud 2 diyorum

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
HyperX Cloud 2 (HC2) kısaltmasını Steelseries Arctis 3 (SSA3) kısaltmasını kullanıcağım. Karşılaştırmaya teknik detaydan başlıyorum HC2 daha geniş bir frekans aralığına sahip buda şu demek SSA3 'den daha düşük ve daha yüksek sesleri duymamızı sağlıyor. Sürücü boyutları HC2 için 53 mm SSA3 için 40 mm bu içerisindeki mini hoperlörün çapı büyüklüğü yani be kadar büyükse o kadar geniş bir ses alana ses deneyimi sunar ayrıca ses yüksekliğine daha yatkın olurlar aynı şekilde BAS doygunluğuda daha iyi olur. EMPEDANS değeri bu değer yüksek ses almak için gereken güç tüketimi değeridir bu değer ne kadar az ise o kadar az güçle yüksek ses deneyimi sunar. HC2 için bu değer 60 Ohms SSA3 için ise 32 Ohms buradan şunu anlayabilirsin HC2 için eğer kulaklık çıkışına yeterli güç gelmiyorsa ki bu genelde kasanın ön çıkışı için geçerlidir ses yüksekliği ortalama olacaktır. Ama her kasa aynı değil sonuçta altın kaplama JAK varsa enerji iletimi o kadar iyi olur yoksa ön çıkıştan az ses gelecektir. Arkası için geçerli değil çünkü orada uzatma kablo ile enerji azalması söz konusu değil. Buda anakartın SES çipi ile alakalı bir durum SSA3 için DOLBY DİGİTAL desteği var buda 6 kanal üzerinden daha kaliteli bir ses deneyimi sunuyor demek kulaklığın kendi üzerinde de bir ses çipi var ama eğer DOLBY DİGİTAL anakarttında veya DOLBY DİGİTAL destekli bir ses kartı üzerinden ses almıyorsan bu özellik sana dönüşümlü gelicek ve farkı olmayacak. MİKROFON DUYARLILIĞI burada HC2 9dBV/Pa (9 Desibel) daha yüksek ses duyarlığına sahip ve 50Hz alçak sesleri alabiliyor bu durum SSA3 için 100Hz. XBOX LİVE İLE UYUMLUĞU HC2 için XBOX LİVE uyumluğu yok. Fiziksel olarak öncelikle SSA3 daha şık duruyor sonrasında SSA3 içinde SEYAHAT ÇANTASI var. Kablo uzunluğu HC2 'de 1 metre SSA3 'de ise 3 Metre. birde sanırsam HC2 2 yıl garantili SSA3 1 yıl ama bu ülkemizde değişmiş olabilir. Farklar bunlar pek çok yandan HC2 daha iyi tercih senin. Ben HC2 alırdım.

Enes Değirmenci

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
0
Hocam iftardan sonra yazıyı okuyasım gelmedi ancak sende benim kanaatımdesin <3

p67Jyr.jpg

Enes Değirmenci

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
0
onurulucaan' Alıntı:
Enes Değirmenci' Alıntı:
Evvet şimdi hocam hangisini almaya karar verdiniz :)

320 TL'ye acil paraya ihtiyacı olan bi arkadaş buldum buluşup alacağım Cloud 2'yi girdiniz kanıma ::D  (Fotoğraflarda tertemiz duruyordu)

Hayırlı olsun hocam başka sorularınız için foruma yeniden beklerim :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri