Hector sistemim ısı değerleri normal mi?

furk4n

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Bir kaç gün önce pchocasi hector sistem elime ulaştı. Bir kaç oyunda test ediyorum şuan pubgde aldığım değerler ektedir. Ekran kartının fan kullanımı %90'ları geçiyor ve ısı değeri 80-83 arası dolaşıyor bu normal mi?
(ryzen 5 5500 yükselterek aldım sistemi)

Ekli dosyalar

• IMG-20220828-WA0001.jpg
    IMG-20220828-WA0001.jpg
    409.6 KB · Görüntüleme: 22

ZeroTolerance

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
63
Ekran kartı normal ama işlemci çok ısınıyor kule tipi soğutma düşünebilirsiniz.

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
Evet olabilir ama bana ekran kartının fanları %93lerde çalışması ve 83 derecede çalışması biraz şaşırttı
RTX 2060 zaten ısınan bir kart diye biliyorum. Taner hocamın videosunda oyundaki testlere bakarsanız orada da 80 derecelere çıktığı oluyor. Kasa da mesh bir kasa olmayınca doğal olarak sıcaklıklar fazla oluyor.

KS

furk4n

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
RTX 2060 zaten ısınan bir kart diye biliyorum. Taner hocamın videosunda oyundaki testlere bakarsanız orada da 80 derecelere çıktığı oluyor. Kasa da mesh bir kasa olmayınca doğal olarak sıcaklıklar fazla oluyor.
Anladım hocam peki ne önerirsiniz ekran kartının sıcaklığını düşürmek için? Bir de işlemci için arkadaşın dediği gibi kule tipi soğutma alsam ne kadar derece düşer?

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Anladım hocam peki ne önerirsiniz ekran kartının sıcaklığını düşürmek için? Bir de işlemci için arkadaşın dediği gibi kule tipi soğutma alsam ne kadar derece düşer?
En az 10 derece farkeder stok fan ile kule tipi hocam, ekran kartı için kasa değişimi ile hallolur. İlave fan kullanmadım (soğutma amaçlı) faydasını gören üyeler yardımcı olur

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
İşlemci için aldığınız soğutmaya bağlı biraz ama genel olarak 70 derecenin altında kalabilir güzel bir soğutucu alırsanız. Ekran kartı için fan devri yükseltilebilir belki. Onun dışında kasanın ön kapağı çıkarılabilir. Normale göre daha hızlı tozlanır ama sıcaklık testleri yapıp aradaki farka bakarsanız baya düşüş olur.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri