Hi-Level 55UHL720 alınır mı?

Arthur Morgan

Co Admin
Co Admin
Tepki
1,761
Selam arkadaşlar,
Şöyle bir tv buldum ve bana fp gibi geldi ama tv den pek anlamam ve sizin de fikrinizi almak istedim. Sizce nasıl bir üründür yani çok sorun çıkartır mı ve gerçekten kalitesiz bir ürünmüdür? Elbette bu bütçedeki 55" 4k bir tv den fazla birşey beklememek lazım ama yine de çok sıkıntı çıkarmaz umarım.

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Selam arkadaşlar,
Şöyle bir tv buldum ve bana fp gibi geldi ama tv den pek anlamam ve sizin de fikrinizi almak istedim. Sizce nasıl bir üründür yani çok sorun çıkartır mı ve gerçekten kalitesiz bir ürünmüdür? Elbette bu bütçedeki 55" 4k bir tv den fazla birşey beklememek lazım ama yine de çok sıkıntı çıkarmaz umarım.
124 ekran smart özellikleri olmayan HI-level TV de herhangi bir sorun yok.Alınmaz değil yani alındığında 1800TL idi.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Aynı model değil ama aynı markanın bir başka ürününü bir akrabamız kullanıyor memnunlar ama ben görüntüsünü ve kanal geçiş hızlarını beğenmemiştim. Ancak bu dediklerim ürüne göre değişebilir şeyler olduğundan direkt alınmaz demiyorum. Bence fiyatına göre kötü değil.

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Bu nasıldır ? Grundig'i vestel firması üretiyor diye biliyorum.

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Selam arkadaşlar,
Bu youtube linkinden Adem Helvacı yı dinleyin eski vestel servis çalışanı çoğu tv yi detaylı inceleyip kendisi de tüketici hakem heyetinde oluyor olduğu şehir de bilgili bir adamdır dürüsttür de gördüğüm kadarıyla bir de tv ler için tavsiyeforumu nu kullanıyorlar orada da bulunuyor kendisi link >>>

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
- Arada çok az fiyat farkı var ve en azından markası daha iyi bir ürün.

- Eğer 43" olursa bu çok daha iyi bir alternatif.
Hocam ikisini de vestel üretiyor aynı fabrika hatta iyi dediğimizin paneli bunukinden kötü çıkabilir artık bu tv ler japon alman olayı kalmadı Avrupa da yetkili üretici kim olursa montaj altında birleştirip satıyor.

KS

Arthur Morgan

Co Admin
Co Admin
Tepki
1,761
Aynı model değil ama aynı markanın bir başka ürününü bir akrabamız kullanıyor memnunlar ama ben görüntüsünü ve kanal geçiş hızlarını beğenmemiştim. Ancak bu dediklerim ürüne göre değişebilir şeyler olduğundan direkt alınmaz demiyorum. Bence fiyatına göre kötü değil.
Bu ürün hakkında ne düşünüyorsunuz?
Buna sunny teknik servisi bakıyormuş ve ilk attığıma da vestel. Vestel daha iyi diye biliyorum ama onun dışında fazla fark yok sanırım bir de işletim sistemi farklı.

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Vestel Toshiba tv bölümünü satın alacaktı ama araya çinli bir firma girmişti ismini hatırlamadım şimdi o firma satın aldı vestelde avrupa üretim dağıtım kısmının işini aldı

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Hocam ikisini de vestel üretiyor aynı fabrika hatta iyi dediğimizin paneli bunukinden kötü çıkabilir artık bu tv ler japon alman olayı kalmadı Avrupa da yetkili üretici kim olursa montaj altında birleştirip satıyor.
Panel tipleri aynı olabilir ama marka ve genel panel özellikleri farklı 2 ürününde. Söylediğiniz montaj kısmına bir şey diyemem orası başka bir konu ve doğru evet.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Bu ürün hakkında ne düşünüyorsunuz?
Buna sunny teknik servisi bakıyormuş ve ilk attığıma da vestel. Vestel daha iyi diye biliyorum ama onun dışında fazla fark yok sanırım bir de işletim sistemi farklı.

Benim akrabamdaki ürün bu olabilir. 50" boyuttaydı ve tasarımı çok benziyor beğenmediğim ürüne.

KS

Arthur Morgan

Co Admin
Co Admin
Tepki
1,761
- Arada çok az fiyat farkı var ve en azından markası daha iyi bir ürün.

- Eğer 43" olursa bu çok daha iyi bir alternatif.
Hocam peki bu markanın daha iyi olması ne gibi bir fark oluşturabilir. Malzeme kalitesi daha iyi olabilir sanırım onun dışında mesela tv nin görüntü kalitesini etkileyebilir mi?

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Genelde anakart tipleri android veya weboos olanlar panel tipleri panda panel samsung panel lg panel çot panel va ips oled aslında tv de işler çok karmaşık gidiyor onun için bazı forumlar önemli ve detaylı anlatıyor biz anca üstün körü konuşuruz.

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Kimi aynı modellerde bile farklı panel çıkabiliyor şu an size verdiğim ürünün detaylı anlatımı oluyor güzelce anlatıyor bir panel hkc çıkabilirken diğeri boe çıkabiliyor dinleyin adamı bence :)

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Bizim evde yaklaşık 9-10 yıllık bir LG LCD ürünü var FHD çözünürlükte bir ürün. Daha ne servis görmüşlüğü var ne kanal hızları değişti nede başka bir sorunu var. Kumandası bile yeni yeni basmamazlıklar yapmaya başladı. Marka bence özelliklere kıyasla ilk bakılacak şey olmalı. Benzer şekilde akrabalarımın çoğu Samsung ve LG kullanıyor uzun yıllardır ve onlarda da aynı uzun kullanım süreleri var ve servis yüzleri görmüşlükleri yok.

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Aynı şekilde TV baya yavaş açılıyor ve ses yetersiz biraz.

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Bizde sunny var ve aldığımız ilk 1 ay içinde değişti ve bir sürü tamire uğradı , sesi şuan bile çok cızırtılı ve 1-2 ay önce harddiski yanmıştı duman çıkıyordu şahit oldum. Alalı 6-7 sene olmuştur kumandasınıda 4-5 kez değiştirdik.

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Bizim evde yaklaşık 9-10 yıllık bir LG LCD ürünü var FHD çözünürlükte bir ürün. Daha ne servis görmüşlüğü var ne kanal hızları değişti nede başka bir sorunu var. Kumandası bile yeni yeni basmamazlıklar yapmaya başladı. Marka bence özelliklere kıyasla ilk bakılacak şey olmalı. Benzer şekilde akrabalarımın çoğu Samsung ve LG kullanıyor uzun yıllardır ve onlarda da aynı uzun kullanım süreleri var ve servis yüzleri görmüşlükleri yok.
Hocam plazma da biz de de Lg vardı ki lcd göre daha iyiydi görüntüsü çoğu plazma tv kullanan led y da lcd türüne direk geçmek istemedi zorlu oldu bizim lg de 2007 den sona 2017 de zsus kartı yandı sonra ben alıp evde değiştim 2 sene önce gitti bu sefer a101 den toshiba aldım malzeme kalitesi iyi değil sadece artık bir şeyler alınmıyor diye bulduğumuzla kaldık :) Ama bizim Lg o kadar ağırdı ki iki kişi kaldırırken önü ful cam iken çelik iskelet varken içinde toshibayı bir kişi kaldırıyor ve içinde ince saçlar kendini belli ediyor çerçevede bildiğin plastik :)

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Bizde sunny var ve aldığımız ilk 1 ay içinde değişti ve bir sürü tamire uğradı , sesi şuan bile çok cızırtılı ve 1-2 ay önce harddiski yanmıştı duman çıkıyordu şahit oldum. Alalı 6-7 sene olmuştur kumandasınıda 4-5 kez değiştirdik.
Atmaca Elektronik in tv leri çok çok fp dir adamlar tv üretiyoruz diyor kalite üretiyoruz demiyor onlar çok kötü olur zaten :)

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri