Çözüldü Hp Laptomunun Ekran Kartı Var Ancak Görmüyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Evren

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Ben 2018 in sonları 19 un başlarında Hp laptop aldım (daha doğrusu alındı) ben bu laptopu oyun için kullandım pekte oyun için bir laptop değil ancak bayağı oynuyordum gerek valorant gerek cs go gerek gta 5 ancak 2021 in ortalarında benim bilgisayarımda ekran kartı sorunu oluştu parlaklığı değiştiremiyordum windowsun ana menüsünde bile kasıyordu donuyordu oyunlarda 10 fps alıyordum gel zaman git zaman ben bu makinanın aygıt yöneticisinden ekran kartımı kapattım kullanım dışı yaptım çalışmaya başladı parlaklığı değiştrebiliyordum oyunlarda 40 50 60 fps alıyordum ancak eski performansımı alamıyordum AMD Radeon(TM) Series 530 ve AMD Radeon(TM) Vega 3 Graphics kullanıyorum vega 3deyken hiç bir sorun yok ancak 530 u çalıştırdığımda sorun çıkıyor ve önceden cs oynayanlar bilir 4:3 ekranda streched oynayabiliyordum ama şimdi oynayamıyorum ve 530 series de kapalı olduğu için amd den yaptığım ayar geçerli olmuyor detaylı konuşmak isteyen olursa discordum: NedoWy#5260

Ekli dosyalar

• ekran.png
    ekran.png
    2.2 KB · Görüntüleme: 3
KS

Evren

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
KS

Evren

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Şuanda sizde diğer kartın sürücüsü yüklü olabilir isterseniz driver silip aşğıdakini kurun
Adrenalin 21.5.2 Recommended (WHQL)
benim driverlar ile pek bir alakam yok da nereden silebileceğimi söyler misiniz rica etsem?

benim driverlar ile pek bir alakam yok da nereden silebileceğimi söyler misiniz rica etsem?

KS

Evren

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
birde benim bilgisayarımı bilgisyaracıya götürmüştü babam ( o da kullanıyordu rahatsız oldu bu durumdan) bilgisayarcı da win 11 e upgrade lemiş bu amd nin sitesinde sadece win10 için var

KS

Evren

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Yapılabilir ama o zamnada sorun yaşayabilirsiniz sistem mavi ekran verebilir.

Oynayacağınız oyunu ayarlar-Grafik ayarları kısmından en yüksekte ayarlayıp dener misiniz.
ben şimdi bu ddu ile silsem win 10 driverleri yüklesem düzelir mi ?

KS

Evren

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Evet Yukarda dediğim ayarları yapın.
ayarlar-Grafik ayarları kısmından en yüksekte ayarlayıp dener misiniz.
Güç planı düzenleden de Yüksek performansa alın.
hocam ben biraz kurcaladım dediğiniz driveri yükledim bir de auto select i yükledim düzeldi sağolun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri