i5-11400F İşlemci İçin Termal Macun Önerisi

Alpaslan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Benim elimde yaklaşık 1 yıl veya 1.5 yıl önce aldığım termal macun var aşağıda ürünün linkini paylaşacağım.

Bu kadar süre geçmesine rağmen macun hala kullanılır mı ? Kalite ve soğutma performansı nasıldır ?

• ÜRÜN:

Screenshot_1.png

Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
  1. /
  2. / / - Yurtdışından geliyor!!!
  3. /
  4. - Yurtdışından geliyor!!!
Bu 5 ürün piyasadaki bildiğim ve önerdiğim en iyi ürünler. Karar sizin, hepsi başarılıdır.

KS

Alpaslan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
  1. /
  2. / / - Yurtdışından geliyor!!!
  3. /
  4. - Yurtdışından geliyor!!!
Bu 5 ürün piyasadaki bildiğim ve önerdiğim en iyi ürünler. Karar sizin, hepsi başarılıdır.
Peki bu linkteki nasıldır ? Beklemek istemiyorum kargoyu sabırsızlık başladı

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Cooler Master MasterGel Pro v2 alınır F/P fena değildir. Ancak yukarıdaki ürünler kadar başarılı değil onu baştan söyleyeyim.

Moas

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
105
KS

Alpaslan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Teknobiyotik adresinde bu ürünün sahtesi yok. O diğer ortalıktaki satıcılarda oluyor.
Birde şey soracağım elimde se-224-xt işlemci soğutucusu var içinden ID-TG25 Termal macun tüpü çıktı eğer ısı iletkenlik performansı yüksekse bunu kullanayım

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Birde şey soracağım elimde se-224-xt işlemci soğutucusu var içinden ID-TG25 Termal macun tüpü çıktı eğer ısı iletkenlik performansı yüksekse bunu kullanayım
ID-Cooling soğutucu konusunda çok başarılı bir firma ama macun konusundaki deneyimini bilmiyorum. Bu yüzden net bir şey diyemeyeceğim ama masraf yapmak istemezseniz iş görecektir.

KS

Alpaslan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
ID-Cooling soğutucu konusunda çok başarılı bir firma ama macun konusundaki deneyimini bilmiyorum. Bu yüzden net bir şey diyemeyeceğim ama masraf yapmak istemezseniz iş görecektir.
Sistemi topladım macun olarak Cooler Master Regular sürdüm her neyse tüm sistem parçalarını (İşlemci, Ekran Kartı, Ssd) sıcaklıklarını ve depolamanın hızını görebileceğim test programları olarak ne indireyim

Babapro21

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
98
Sistemi topladım macun olarak Cooler Master Regular sürdüm her neyse tüm sistem parçalarını (İşlemci, Ekran Kartı, Ssd) sıcaklıklarını ve depolamanın hızını görebileceğim test programları olarak ne indireyim
İşlemci için Cinebench R23
Ekran kartı Furmark
SSD zaten ısınmaz tabi sata SSD ise.
Rame de test yapabilirsin Memtest
Tum sisteme sonra Occt yap.
MSI compancutor yap bitir işi.
Son soyeldiklerimi istemezsen yapma Ekran Kartı hele hele islemci ilk basta çalışıyorsa sonra zor bozulur...

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
2 yazılımla işini bitirebilirsiniz diğer önerilenler ekstra detay uğraşmak isterseniz yapacağınız şeyler. Pasmark Performans Test aracından Tests > CPU > All ve Tests > 3D > All derseniz 2 sonucu da ve bu bağlantıdan karşılaştırırsanız yeterli olur. Diğer yazılımda memtest86 oda RAM testi için.

Eğer detay için uğraşacaksanız aşağıdakilere bakabilirsiniz.
  1. Önce yazılımıyla POWER sekmesinden kısa süreli bir test başlatın ve bu sırada yazılımdan test esnasında Anakart, CPU ve GPU Voltaj kanallarından 12V kanalının minimum 11.9V civarlarında voltaj verip veremediğini kontrol edin. Bu test PSU ürününüzün kalitesini ve bir sorun olup olmadığını anlamanız adına yaptığımız bir test. Ayrıca bu esnada sıcaklıkları da kontrol edebilirsiniz HWINFO yazılımından.
  2. Daha sonra yukarıdakinden geçerse, ile tek ve çok çekirdek CPU testi yapın ve puanları veya bu sitelerden karşılaştırın. Ortalama olarak benzer puanlar almanız gerek. Üzeri önemli değil ama çok altındaysa sorun var demektir.
  3. En son olarak ile bellek testi yapın ama bu test en uzun süren testtir bilginiz olsun. Testi BIOS üzerinden belleklerin XMP profilin açık yapmayı unutmayın. Testin nasıl yapıldığını bilmiyorsanız adlı bu metinde anlattım.
  4. Ekran kartına DX12 testi için bu testi yapabilirsiniz. Sonuçları bu bağlantıdan karşılaştırabilirsiniz.
  5. Ekran kartına DX11 testi için bu testi yapabilirsiniz. Sonuçlar bu bağlantıdan karşılaştırabilirsiniz.
  6. SSD diskiniz için bu yazılımdan test yapabilirsiniz. Diskinizin sunduğu değerleri kendi sitesinden aldığınız sonuçlar kıyaslayabilirsiniz.

KS

Alpaslan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Bilgisayar boşta çalışırken
IMG-20220523-WA0000.jpg
Rust oyununda en yüksek grafiklerde
IMG-20220523-WA0001.jpg

ETS 2 oyununda en yüksek grafiklerde
IMG-20220523-WA0002.jpg

İşlemci i5 11400F Ekran kartı Asus Dual RX 6600 daha fazla resim ekleyeceğim 1 hafta içerisinde özellikle Battlefield 2042 oyununda

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri