i5-12400F ve RTX 3060 Ti PSU Önerisi (Mayıs 2022)

TR001

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
İşlemci: 12400F
Ekran Kartı: Asus 3060 Ti
Anakart: Msı B660M Mortar Wifi

Daha önceden güç kaynağı alınır mı - kullanılır mı diye sormuştum. Alternatif olarak Corsair RM750W önermiştiniz. Bahsettiğim güç kaynağıda indirime girdiği için tekrardan sormak istedim.. özellikleri iyi duruyor fakat henüz Msı bu alanda yeni.. Bu yüzden mi uzun zamandır bilinen markaları tercih etmemiz gerekiyor. Yani Corsair RM750'nin indirime girmesini mi beklemeliyim?

Açıkçası aralarındaki fiyat çok önemli değil çünkü ileride düşük bir kalite psu alarak sisteme herhangi bir zarar vs. vermesini istemiyorum. Sizler ne düşünüyorsunuz ve 650w sistemim için yeterli olur mu?

Moderatörün son düzenlenenleri:

KazKara41.

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
o psu alınır alternatif olarakta bazı psular öneririz isteğe göre ve 650w yeter sistem için ve o psu kaç Tl

Exe

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
37
İşlemci: 12400F
Ekran Kartı: Asus 3060 Ti
Anakart: Msı B660M Mortar Wifi

Daha önceden güç kaynağı alınır mı - kullanılır mı diye sormuştum. Alternatif olarak Corsair RM750W önermiştiniz. Bahsettiğim güç kaynağıda indirime girdiği için tekrardan sormak istedim.. özellikleri iyi duruyor fakat henüz Msı bu alanda yeni.. Bu yüzden mi uzun zamandır bilinen markaları tercih etmemiz gerekiyor. Yani Corsair RM750'nin indirime girmesini mi beklemeliyim? Açıkçası aralarındaki fiyat çok önemli değil çünkü ileride düşük bir kalite psu alarak sisteme herhangi bir zarar vs. vermesini istemiyorum. Sizler ne düşünüyorsunuz ve 650w sistemim için yeterli olur mu?
Corsair Psu olarak gayet güzel iş çıkarıyor dediğiniz gibi msı bu işlerde yeni onlarında ürünleri gayet kalitelidir fakat Corsair bu işin ehli diyebiliriz o yüzden kişisel tercihim olarak Corsair almanız daha iyi bir seçenek olacaktır.

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
905
600W PSU rahatlıkla yeter sisteme hocam bence 1100 tl gibi rakamlara çok çıkmaya gerek yok. Daha fiyat performans ve sağlam psu modelleri uygun fiyata geliyor.

-
-
-
-
-

Bu ürünlerin hepsi olur.

Art

Klavye Delikanlısı
Tepki
324
FSP, Cooler Master, Corsair gibi markalar PSU konusunda gayet kaliteli ve sizi üzmeyecek markalardır. Bu markaları tercih edebilirsiniz. illa MSI almanıza gerek yok yani.

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
418
Önerilen High power 750w ürün bütçenize uyuyor ise tavsiye ederim. Şuan bu fiyata en iyi seçeneklerden biri. Siz tahminimce 500w anca görürsünüz o da belki tam yük altında. HP sizin işinizi tam görür

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Anakartınızda 8+8 CPU güç girişi var ve PSU seçimini buna göre yapmanız gerek. Tek 8 pin ile %90 sorun yaşatmadan çalışacaktır ama en sağlıklısı tüm soketleri bağlamasıdır.

Önerilen ürünlerden sadece Sharkoon ürünü bu desteğe sahip diğerlerinde bu destek yok. Sharkoon markasından o modeli önermem. SilentStorm Cool Zero serisi F/P iyidir o olabilir.

BU ürünlerin hepsi başarılı markalar ve anakart + sisteminiz için uyumlulur.

KS

TR001

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1

Anakartınızda 8+8 CPU güç girişi var ve PSU seçimini buna göre yapmanız gerek. Tek 8 pin ile %90 sorun yaşatmadan çalışacaktır ama en sağlıklısı tüm soketleri bağlamasıdır.

Önerilen ürünlerden sadece Sharkoon ürünü bu desteğe sahip diğerlerinde bu destek yok. Sharkoon markasından o modeli önermem. SilentStorm Cool Zero serisi F/P iyidir o olabilir.

BU ürünlerin hepsi başarılı markalar ve anakart + sisteminiz için uyumlulur.
Değerli yorumunuz için teşekkürler..

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri