Öneri I9 13900K Için Sıvı Soğutma

KS

Cemalettin Bayraktar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
123
Önerdiğiniz ürünün linkini paylaşır mısınız oyunlarda Max 80 derece üstünü göstermez heralde sırf oyun için kullanacağım işlemci ve soğutucu render ile işim yok ve ne kadar indirim veriyor sanırım 400 lira
İnce hesapta indirim dahil 7000 liraya geliyor msi alayım onu o halde
Veyahutta bu ürünü de alabilirim ikisi arasında hangisini önerirsiniz

KS

Cemalettin Bayraktar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
123
Bu ürün o işlemciye gitmez Bence zayıf kalır diye düşünüyorum daha üst seviye birşey daha uygun olur
sonuçta diğer ürünler de 360 mm ne gibi bir zayıflık olabilir ki en makul en iyi 360 sıvı soğutma 13900k için ne önerirsiniz peki rgb + lcd özelliği olsa güzel olur zaten '' Corsair iCUE H150i Elite LCD 420mm'' seçmemin sebebi hem lcd olması hem 420mm olması hemde 13900k yı rahat soğutur sıcaklık derdim olmaz diye onu seçiyordum ondan dolayı 8 bin lirayı gözden çıkmıştım ama o da 12 bin liraya çıktı fiyatı doğal olarak başka ürünlere bakmaya başladım mecbur
yoksa olmadı bu ürünü almaktan başka çarem yok
bu nasıl peki

veyahutta 12 taksitle mecbur yine bunu alacağım o zamanda fiyat 11.200tl ye geliyor
ne önerirsiniz düşünceniz nedir
zira fiyatlar arttıkça artıyor en azından düşük taksit ile güncel fiyatın 300-500 fazlasını öderim şimdi
yarın 2000 fazladan vermektense
çünkü pc yi toplamam için daha kasa ve ram alacağım onlar kalıyor geriye diğer her ürünü aldım
anakartı : msi carbon z790 ddr5 aldım
ekran kartını : asus tuf rtx 3080 12gb aldım
güç kaynağını : fsp ptm pro 1200w aldım
tavsiyeniz nedir

Son düzenleme:

Kürşat K.

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,241
sonuçta diğer ürünler de 360 mm ne gibi bir zayıflık olabilir ki en makul en iyi 360 sıvı soğutma 13900k için ne önerirsiniz peki rgb + lcd özelliği olsa güzel olur zaten '' Corsair iCUE H150i Elite LCD 420mm'' seçmemin sebebi hem lcd olması hem 420mm olması hemde 13900k yı rahat soğutur sıcaklık derdim olmaz diye onu seçiyordum ondan dolayı 8 bin lirayı gözden çıkmıştım ama o da 12 bin liraya çıktı fiyatı doğal olarak başka ürünlere bakmaya başladım mecbur
yoksa olmadı bu ürünü almaktan başka çarem yok
bu nasıl peki
Her 360 aynı performans vermiyor pompa yapısı cfm değerleri hava akımı vs vs daha çok etken var misal bu niye olmuyor hemde ekranlı

Olmadı bunu al

Bu da siyahi

Son düzenleme:
KS

Cemalettin Bayraktar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
123
Her 360 aynı performans vermiyor pompa yapısı cfm değerleri hava akımı vs vs daha çok etken var misal bu niye olmuyor hemde ekranlı

Olmadı bunu al

Bu da siyahi
evet zaten bu iki ürün arasındayım ki corsair in o fiyata 420 olanını bakıyordum
ikisi arasında hangisi daha iyi aynı fiyat olsa msi alırdım rahatlıkla hem görsel açıdan daha hoş duruyor
ama şuan ki 2k fiyat farknına değmez sanırım
corsair in 360 h150i soğutur mu 13900k yı kalite açısından nasıl sizce
olmadı onu alır 12 taksite 8.400 e almış olurum yarın öbür gün kasa ile ram i alınca da sıkıntı çıkarmaz ödeme konusunda rahat rahat öder 1-2 ay içinde de toplamış olurum pc yi

Kürşat K.

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,241
evet zaten bu iki ürün arasındayım ki corsair in o fiyata 420 olanını bakıyordum
ikisi arasında hangisi daha iyi aynı fiyat olsa msi alırdım rahatlıkla hem görsel açıdan daha hoş duruyor
ama şuan ki 2k fiyat farknına değmez sanırım
corsair in 360 h150i soğutur mu 13900k yı kalite açısından nasıl sizce
olmadı onu alır 12 taksite 8.400 e almış olurum yarın öbür gün kasa ile ram i alınca da sıkıntı çıkarmaz ödeme konusunda rahat rahat öder 1-2 ay içinde de toplamış olurum pc yi

H150i güzel soğutur onu alabilirsin artık alın zam geliyor çünkü 😃

KS

Cemalettin Bayraktar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
123
H150i güzel soğutur onu alabilirsin artık alın zam geliyor çünkü 😃
hocam daha ne zammı Allah aşkına ya 1 aydır plan yapıyor parça kovalıyorum daha anakartı geçen ay aldım ödemesini 2 ay sonra başlıcam ne güzel 8 bin liraya corsair 420mm alırım diyordum 1 hafta içinde fiyatlar fırladı 12 bin oldu :(
şuan zamlanmadan bir parçayı daha alayım derdine düştüm yeminle ram mi alsam sıvı soğutmayı mı aradan çıkarsam bilemedim dediğim gibi en olmadı 12 taksitle alırım bunu yarın buna 10 bin vermektense bugün 12 taksit faizine 1000 lira fazla verir 8400 e alırım ya da 6 taksit e 8000 bin e geliyor 6 taksit alayım daha iyi olur
H150i gayet güzel soğutuyor gibi şöyle bir video buldum ama bir göz at istersen 4k oyunda 60 derece de tutuyor

Son düzenleme:
KS

Cemalettin Bayraktar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
123
hocam daha ne zammı Allah aşkına ya 1 aydır plan yapıyor parça kovalıyorum daha anakartı geçen ay aldım ödemesini 2 ay sonra başlıcam ne güzel 8 bin liraya corsair 420mm alırım diyordum 1 hafta içinde fiyatlar fırladı 12 bin oldu :(
şuan zamlanmadan bir parçayı daha alayım derdine düştüm yeminle ram mi alsam sıvı soğutmayı mı aradan çıkarsam bilemedim dediğim gibi en olmadı 12 taksitle alırım bunu yarın buna 10 bin vermektense bugün 12 taksit faizine 1000 lira fazla verir 8400 e alırım ya da 6 taksit e 8000 bin e geliyor 6 taksit alayım daha iyi olur
H150i gayet güzel soğutuyor gibi şöyle bir video buldum ama bir göz at istersen 4k oyunda 60 derece de tutuyor

yani hocam biraz düşünün tavsiyeniz eğer h150i den yana ise biraz fikir verin ona göre bu gece gaming gen den sipariş vereyim 12 taksit ile napalım hayırlısı olsun ben almaktan ziyade soğutma ve fikir dayanışması olsun diye açtım konuyu

Smyrneos

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
139
iyi değil mi diyorsunuz
"İyi değil" demiyorum. Aynı üründen kullanan 2 farklı arkadaşımda sorun yok, benimkilerde sorun vardı. Hepimizdeki 360mm versiyonu. Hepimiz de Ryzen 9 5900x ile birlikte kullanıyoruz. Yük altında 60-62 derecelerde tutuyor (stok hızlarda). Pompa sesi haricinde ben memnunum. "Neden belirttin" dersen eğer çoğu insanda bu sorun ortaya çıkmış, çıkmayanlar da var. Eğer alırsan ve böyle bir sorun olursa iade edebilirsin diye düşünüyorum. Ben direk Corsair dan satın aldığım için iade/değişim konusunda sorun yaratmadılar.

Buraya bir ekliyorum (ingilizce). Bu makale sizi aydınlatır. Bu soğutmadan önce Arctic Liquid Freezer II - 420mm kullandım (Phanteks P500A DRGB) kasasıyla birlikte. Çok daha iyi bir performansa sahipti ancak pompa görüntüsü pek hoşuma gitmiyor o üründe. Onun haricinde alınabilecek en performanslı AIO olduğunu söyleyebilirim. Pompasında ekran bulunan bir AIO satın almak istediğinizi belirtmişsiniz. Bu yüzden önermiyorum.

- Asus Rog RYUJIN II 360
- Corsair ICUE H150i ELITE LCD XT
- MSI MEG CoreLiquid S360

Bu ürünler iyidir. İçinize sineni satın alabilirsiniz.

KS

Cemalettin Bayraktar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
123
"İyi değil" demiyorum. Aynı üründen kullanan 2 farklı arkadaşımda sorun yok, benimkilerde sorun vardı. Hepimizdeki 360mm versiyonu. Hepimiz de Ryzen 9 5900x ile birlikte kullanıyoruz. Yük altında 60-62 derecelerde tutuyor (stok hızlarda). Pompa sesi haricinde ben memnunum. "Neden belirttin" dersen eğer çoğu insanda bu sorun ortaya çıkmış, çıkmayanlar da var. Eğer alırsan ve böyle bir sorun olursa iade edebilirsin diye düşünüyorum. Ben direk Corsair dan satın aldığım için iade/değişim konusunda sorun yaratmadılar.

Buraya bir ekliyorum (ingilizce). Bu makale sizi aydınlatır. Bu soğutmadan önce Arctic Liquid Freezer II - 420mm kullandım (Phanteks P500A DRGB) kasasıyla birlikte. Çok daha iyi bir performansa sahipti ancak pompa görüntüsü pek hoşuma gitmiyor o üründe. Onun haricinde alınabilecek en performanslı AIO olduğunu söyleyebilirim. Pompasında ekran bulunan bir AIO satın almak istediğinizi belirtmişsiniz. Bu yüzden önermiyorum.

- Asus Rog RYUJIN II 360
- Corsair ICUE H150i ELITE LCD XT
- MSI MEG CoreLiquid S360

Bu ürünler iyidir. İçinize sineni satın alabilirsiniz.
80 derece üstüne çıkarmasın beni yeter hocam rog ryujın canlı testi var 13900k ile
ve diğer video da benchmark ta 70 dereceyi geçmiyor oyunlarda 360mm gayet yeterli gibi

Kürşat K.

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,241

Evet soğutur rahat ol

KS

Cemalettin Bayraktar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
123
Evet soğutur rahat ol
hocam bu msi ın aynı soğutmasının normal ile v2 modeli var
aralarında 2 bin lira fark var hangisini tercih etmeliyiz bildiğim kadarıyla k360 ta sorun oldugundan dolayı v2 modelini çıkarmışlardı ama fikriniz nedir
asus kullananlardan da araştırdım oyunlarda max 65-85 arası derecelerde seyrediyormuş

Kürşat K.

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,241
hocam bu msi ın aynı soğutmasının normal ile v2 modeli var
aralarında 2 bin lira fark var hangisini tercih etmeliyiz bildiğim kadarıyla k360 ta sorun oldugundan dolayı v2 modelini çıkarmışlardı ama fikriniz nedir
asus kullananlardan da araştırdım oyunlarda max 65-85 arası derecelerde seyrediyormuş

Bence Corsair h150i iyi gider

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri