Id-Cooling Zero M15 M2 SSD Soğutucu İncelemem

AranelCiryatan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
159
Arkadaşlar selam. Kullanmakta olduğum Samsung 970 Evo Plus M2 SSD'im anakarttaki M2B slotuna takılı olduğu için soğutucusu yoktu. Dosya transferlerinde ya da video render alırken 70-75 derecelerde gezdiğini gördükten sonra bir soğutucu arayışım başlamıştı. En sonunda ID-Cooling M15 modeline karar verdim ve yaptığım testleri bir videoda toparladım.

Öncelikle M2B slotumun PCI Express 2.0 standartında çalıştığını belirmek isterim.

KS

AranelCiryatan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
159
Video çekimlerim haricinde dün bayağı bir dosya transferi gerçekleştirdim sıcaklık 50 derecenin üzerine kesinlikle çıkmadı gerçekten videoda da şaşırmıştım şaşkınım hala devam ediyor 😁

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
Performanslı bir SSD kullanıp anakartında soğutucu olmayanlar için gerçekte iyi bir ürün. İncelemeniz güzel olmuş , direk ana konuya değinmişsiniz. Bu arada AE86 Wallpaper gözümden kaçmadı :D

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,094
Emeğinize sağlık Mehmet hocam. ID-Cooling ürünlerinin F/P oranlarını ve performanslarını beğeniyorum. Ben de 4-5 ürün temin ettim. Son kullanıcıya hitap eden, üzmeyen ürünler. Tebrik ederim.

KS

AranelCiryatan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
159
Performanslı bir SSD kullanıp anakartında soğutucu olmayanlar için gerçekte iyi bir ürün. İncelemeniz güzel olmuş , direk ana konuya değinmişsiniz. Bu arada AE86 Wallpaper gözümden kaçmadı :D
Yani açıkçası 70 dereceleri görmemiş olsam şahsen almazdım fakat kesinlikle alınası bir ürün.

buda wallpaper :)
Emeğinize sağlık Mehmet hocam. ID-Cooling ürünlerinin F/P oranlarını ve performanslarını beğeniyorum. Ben de 4-5 ürün temin ettim. Son kullanıcıya hitap eden, üzmeyen ürünler. Tebrik ederim.
Valla ne yalan söyleyeyim ufak ön yargım vardı. Ben genelde soğutucu ve kasa tarafında Corsair tercih eden birisiyim. Fakat pasif soğutucuda bu performansı görmek beni şaşırttı yakın zamanda sıvı soğutmaları da test etmek istiyorum. 4-5 ürün temin oldu ise onların videoları da dört gözle bekliyorum :D

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri