İki Ayrı GPU

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
24
Hocam Şimdi Ryzen 5 3600X -/- GTX 1660 Tİ -/- B450M S2H -/- 1000W Güç Kaynağı Olan Bir Pc Ye RX 550 4Gb Takılabilirmi ikinci GPU Olarak Sıkıntı Yaratırmı Yani
 Bileşen Konusunda

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
2 farklı GPU birimi aynı anakartta çalışabilir ancak ikisi için toplam güç kullanımı yapamazsınız. Monitör çıkışını hangi karta verirseniz o kartın gücü ile o uygulama yada oyun çalışır genelde. Yani diyelim ki 2 kart taktınız ama tek monitör var. Bu durumda hangi GPU birimine takarsanız monitörü o kartın gücü ile kullanım sağlıyorsunuz. En azından benim bildiğim bir değişiklik olmadıysa bu sistemde böyleydi durum. 2 monitör varsa iki GPU kartını ayrı ayrı bu monitörlere bağlarsanız buda 2 kartın gücünü ayrı ayrı kullanabilirsiniz anlamına gelir düz mantık bakarsak duruma.

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
24
Hocam Peki Birinden Monitör Bağlasak Rx 550 4gb Diğerinden Yayın Versek Gtx 1660 ti Yada Tam Tersi Durum Olarak Da Düşünebiliriz O Durumda Nasıl Bir İşlem Olur Etkilermi İleri Dönük Olarak

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
O kadar detayını bilmiyorum ama hatırladığım kadarını anlattım. Mantıken yapılabilir gibi duruyor ancak işlemciniz ve diğer kaynaklarınız RAM + Disk ortak kullanım olduğundan aynı anda kullanılabilse bile yetersiz ortak kaynak yüzünden bir sorun çıkabilir.

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
24
Dar Boğaz Olabilir Diyorsunuz Yani Okay Hocam Saolun Umarım Alabilirsem Bilgisayarımda Buna Önem Vererek Seçim yapacağım

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Ben size söylediğim bilgilerden 100% emin değilim. Siz yine biraz araştırıp ona göre bir yol izleyin. Sonra toparlarsınız sistemi artık dediğim gibi çalışmıyor olabilir bu konfigürasyon bu durumda ben sorumluluk almam.

Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri