Soru İki̇ Sistem Arasında Kaldım Yardımınız Gerek

Ugurcanndolu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Merhaba arkadaşlar max 30k ya kadar bir hazır sistem almaya karar verdim ve şuan iki sistem arasında kaldım.
ilk sistem ve kafama en çok yatan sistem bu linkteki sistemdir. Kafama takılan konular ise anakartın nasıl bir kart olduğu ve işlemcinin kendi stok fanı ile yeterli seviyede soğuk tutabilirmi? bunlar haricinde sizinde sistem hakkındaki + ve - leri söylemeniz benim için önemli.

ikinci sistem ise bu linkteki sistemdir. Bu sistemde sıvı soğutma var fakat daha önce hiç sıvı soğutma kullanmadım. Anakart diğerinden üstün bir anakart yada ben öyle anladım.

hali hazırda kullandığım sistem
intel g4560 3.50 ghz
gtx 1050 ti
ashrock h110m dgs anakart
12gb ram

her iki sistemi aldığımda da çağ atlayacağımın farkındayım ama almışken güncel bir bilgisayar almayı istiyorum. ilk sistemde 3080 diğer sistemde 3060ti ekran kartı var ve 3080 in diğerine göre daha performanslı daha güncel kalacağını düşünüyorum.
Bunlar haricinde sizlerinde önerebileceği sistemler varsa paylaşırsanız memnun olurum.

ernyzc

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar max 30k ya kadar bir hazır sistem almaya karar verdim ve şuan iki sistem arasında kaldım.
ilk sistem ve kafama en çok yatan sistem bu linkteki sistemdir. Kafama takılan konular ise anakartın nasıl bir kart olduğu ve işlemcinin kendi stok fanı ile yeterli seviyede soğuk tutabilirmi? bunlar haricinde sizinde sistem hakkındaki + ve - leri söylemeniz benim için önemli.

ikinci sistem ise bu linkteki sistemdir. Bu sistemde sıvı soğutma var fakat daha önce hiç sıvı soğutma kullanmadım. Anakart diğerinden üstün bir anakart yada ben öyle anladım.

intel g4560 3.50 ghz
gtx 1050 ti
12gb ram

her iki sistemi aldığımda da çağ atlayacağımın farkındayım ama almışken güncel bir bilgisayar almayı istiyorum. ilk sistemde 3080 diğer sistemde 3060ti ekran kartı var ve 3080 in diğerine göre daha performanslı daha güncel kalacağını düşünüyorum.
Bunlar haricinde sizlerinde önerebileceği sistemler varsa paylaşırsanız memnun olurum.
ssd okuma yazma kötü değiştirebilirsen sistem mükemmel

Cobra

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
Bana göre işlemcinin kendi stok fanı o kadar iyi değil bence bu sıvı soğutucuyu al kasana uyumludur ilk sistem daha iyi sonradan istersen ram ve m2ssd upgrade edebilirsin

NOT: Sıvı Soğutucunun daha iyi soğutması istiyosan bu termal macunu alabilisin

KS

Ugurcanndolu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
KS

Ugurcanndolu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9

ardateo

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
857

intel g4560 3.50 ghz
gtx 1050 ti
12gb ram

bütçe 2k zorlanırsa 4070ti toplanabilir artarsa yunusx hocam yardım edecektir

Cobra

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
ileriye dönük upgrade olabilir

o zaman buna göre amd alıp birde soğutmak için sıvı soğutucu almaktansa daha performanslı intel alıp stok fanla kullanabilirim ?
yani stok fanla kullanmayı önermiyorum oyunlarda çok ısınmaz ama video render alcaksan ısınır

Mkann

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
681
konuya çok hakim değilim ama 5600x gereksiz hem çok ısınan bir işlemci hem 5600 ile arasın da 2-3 fps oynuyor onun yerine 5600 alıp kule tipi alırsanız daha güzel olur

Cobra

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
ileriye dönük upgrade olabilir

o zaman buna göre amd alıp birde soğutmak için sıvı soğutucu almaktansa daha performanslı intel alıp stok fanla kullanabilirim
stok fan kullanmak istiyorsan bunla kulan

i5-12400f işlemciye uyumlu markaların kendi stok fanları iyi kaliteli değil

KS

Ugurcanndolu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9

ardateo

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
857
sistem önerilerine açığım 2 k daha ekleyebilirim

genel olarak oyun için kullanacağım. Ayrı olarak monitör 2k olmak zorundamı ?
5700x gibi bir işlemci kullandığımız için evet ama 2k şart diyede 570x kötü bir işlemci değil min 1080p için 13900k lazım yunusx hocamızı etiketlerseniz yardımcı olcaktır

ardateo

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
857
@yunusx36 yardımcı olabilme imkanınız varmı acaba ?

hocam şuan n11 e giremiyorum psu coolzero 750w gold

2tane

31800tl yapıyor hdd yerine ssd yi 1tb yaıp hdd yi almayın

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri