Soru İki̇ Sistem Arasında Kaldım Yardımınız Gerek

KS

Ugurcanndolu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
İlerde işlemci yükseltmesi düşünüyormusun 5800X ve üzeri
yani siz diyene kadar aklımdan bile geçmemişti kullanmışken uzun süreli kullanmayı düşünüyorum g4560 la uzun süredir birlikteyim :D sorduğunuza göre ileride işlemciyi yükseltmek istersem anakartıda değiştirmem gerekebilir sanırım

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015
yani siz diyene kadar aklımdan bile geçmemişti kullanmışken uzun süreli kullanmayı düşünüyorum g4560 la uzun süredir birlikteyim :D sorduğunuza göre ileride işlemciyi yükseltmek istersem anakartıda değiştirmem gerekebilir sanırım
Aynen belli seviyedeki işlemciler için değiştirmen gerekebilir ısınma sorunu olabileceği için

KS

Ugurcanndolu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
sistemin özelleştirilmiş son hali böyle dikkatimi çekti 22 tl farkla rami 3200 mhzden 3600 mhz e çektim. Yunus hocam diyelim ki 5600 ü r7 5700x ile değiştirmek istiyorum bunun için anakart değişimide gereklimi ?

ardateo

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
857
sistemin özelleştirilmiş son hali böyle dikkatimi çekti 22 tl farkla rami 3200 mhzden 3600 mhz e çektim. Yunus hocam diyelim ki 5600 ü r7 5700x ile değiştirmek istiyorum bunun için anakart değişimide gereklimi ?
hayır 5800x için bile gerekmez bence

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015
Gerek yok 5700X sınır. Üstü işlemciler için anakartın VRM soğutması olmadığı için sıcak çalışır.

Bu söylediğin anakart B550M-K
B550 TUF seçersen sıkıntı yok

ardateo

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
857
Gerek yok 5700X sınır. Üstü işlemciler için anakartın VRM soğutması olmadığı için sıcak çalışır.

Bu söylediğin anakart B550M-K
B550 TUF seçersen sıkıntı yok
adlı konuya bakarmısınız hocam arkadaşın sizinbilginize ihtiyacı var siz bu işlerde daha iyi olduğunuz için siziyönelttim

KS

Ugurcanndolu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
b550 tuf işlemciyi yükseltmek içinmi? siz b550 yazınca arda hocamla aynı işlemciyi düşündüğünüzü sandım

KS

Ugurcanndolu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
mk yazınca artık sizi kızdırdığımı düşündüm farklı algıladım :D :D yani tufu seçersem 700 lira civarı bir fiyat daha ekliyor ileride öyle bir yükseltmeye yönelirmiyim pek sanmam tekrar tekrar söylüyor gibi oluyorum ama mevcut pcimi hiç yükseltmeye uğraşmadıysam böyle güncel bir pcye pek dokunmam ki yaptığım çok fazla bir şeyde yok en baba oynadığım oyun csgo ha bunu alırsam biraz hikaye tabanlı oyunlarıda oynayabilirim ondada çok yüksek ayarlarda oyun deneyimi düşünmüyorum orta ayarlarda oynatması benim için yeterli o halde anakartı prime b550m-k psu yu corshair 750+80w ve sizin önerdiğiniz soğutucuyu alacağım. Siz soğutucuyu intel için önermiştiniz yanlış hatırlamıyorsam r5 5600 içinde geçerli olurmu aynı soğutucu ?

ardateo

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
857
mk yazınca artık sizi kızdırdığımı düşündüm farklı algıladım :D :D yani tufu seçersem 700 lira civarı bir fiyat daha ekliyor ileride öyle bir yükseltmeye yönelirmiyim pek sanmam tekrar tekrar söylüyor gibi oluyorum ama mevcut pcimi hiç yükseltmeye uğraşmadıysam böyle güncel bir pcye pek dokunmam ki yaptığım çok fazla bir şeyde yok en baba oynadığım oyun csgo ha bunu alırsam biraz hikaye tabanlı oyunlarıda oynayabilirim ondada çok yüksek ayarlarda oyun deneyimi düşünmüyorum orta ayarlarda oynatması benim için yeterli o halde anakartı prime b550m-k psu yu corshair 750+80w ve sizin önerdiğiniz soğutucuyu alacağım. Siz soğutucuyu intel için önermiştiniz yanlış hatırlamıyorsam r5 5600 içinde geçerli olurmu aynı soğutucu ?
hocam kızdırmadınız b550mk yeterli dir ileride 5700x takabilirsiniz 5800x 5800x3d var onun üstü bunlarda çok ısınır ve fps farkı yok o yüzden 5700x e yükseltirsiniz yükseltirseniz o yüzden yeterlidir

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015
Önerdiğim soğutucu 5600 için de yeterli olur

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015
@ardateo @yunusx36 ilgilendiğiniz için teşekkür ederim hocam değerli vakitlerinizi aldım kendimde de ayrı olarak corshair vengeance 8gb 3200 MHz ram var onuda eklerim 24 gb ram olarak devam ederim aldıktan sonra inşallah
Rica ederim. Ramleri 3600 mhz alıyorsan elindeki ram ile uyumsuz olur.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri