Çözüldü İncehesap Rezilliği!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Flash52

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9

bu sorunla birlikte bide memory management mavi ekran sorunu yaşadığım icin geldiği günden beri servise yolladım dün geldi 10 günlük bir süreden sonra ve geldiği günün ertesi günü yine aynı sorunlar devam ediyor güya işlemci arizaliymis işlemciyi değiştirmisler 15 saat test yapmışlar tamam benim sorunum bilgisayar açılırken ve açıldıktan 5 dk sonra 1 kere mavi ekran yedikten sonra normal bir şekilde kullanılıyor ama bu arızaların sebebi ne onu ogrenmeden yalap sap geri yollamışlar

Moderatörün son düzenlenenleri:

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Tekrar yazıp sorunu belirttiniz mi ? Sistem yeniyse olmazsa THH'ye başvurun.

KS

Flash52

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
sistem yeni ve hiçbir şekilde yardımcı olmuyorlar 15.12.2022 de sipariş ettim 19 unda geldi 21 inde açıp kurdum 9 gün bu şekilde kullandım belki düzelir ümidiyle ama her gün aynı şey 30 unda teknik servise kargoladim bakmışlar güya işlemci değiştirilmiş 15 saat yüke sokup stres testi yapmışlar hiçbir sorun vermemiş benim sorunum ztn ilk açılışta bu şekilde kapanma ardından ikinci açılışta masaüstünde ilk 5 dk da mavi ekran reseti sonrasında normal bir şekilde kullanılıyordu hep bir daha hata almıyordum o gün içinde akşam normal kapatıyordum sabah yine aynı şey rezil bi firma kesinlikle sattıkları malın arkasında durmuyorlar

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Aslında bu her firmada olduğu gibi size denk gelmiş. Binlerce iyi hizmet , iyi satıştan sıkıntılı durum sizin başınıza gelmiş. PC Hocası daha önce buradan çok sistem yaptı ve benim hatırladığım tek şikayet Coil Whine sesiydi. Minidump dosyalarını paylaşırsanız belki sorunu bulabiliriz , yada dediğim gibi THH'ye başvurun.

KS

Flash52

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Eğer yanlış değilsem bir hata dosyası sistemin başlangıcı ile alakalı , diğeri ise Ram ile alakalı.

Aşağıda ki linkte çözüm olarak önerilen bir komut var onu deneyebilirsiniz.

Birde Ram için Memtest86 yapabilir misiniz ? Aşağıda nasıl yapıldığı anlatılıyor.

KS

Flash52

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
memtest86 yı servise gitmeden önce de yapmıştım hiçbir hata bulmamıştı ramleri tek tek bile kontrol ettim hatta windows bellek tanılama ile de tek tek ve ikisi bir arada bile test ettim hiçbir sorun bulmadı

Eğer yanlış değilsem bir hata dosyası sistemin başlangıcı ile alakalı , diğeri ise Ram ile alakalı.

Aşağıda ki linkte çözüm olarak önerilen bir komut var onu deneyebilirsiniz.

Birde Ram için Memtest86 yapabilir misiniz ? Aşağıda nasıl yapıldığı anlatılıyor.

ramleri tek tek mi test edeyim bir daha memtest86 ile yoksa ikisini birliktemi edeyim daha önce bu testlerin hepsini yaptım sorun bulmadı tekrar yapmamda fayda varmı?

IMG_20230111_181508.jpg

Son düzenleme:

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Zamanınız varsa tekrar test edin belki bir şey çıkar. Belki ekran kartı belleği ile de alakalı olabilir. DDU ile sürücüleri kaldırıp tekrar kurmayı deneyebilirsiniz.

KS

Flash52

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Zamanınız varsa tekrar test edin belki bir şey çıkar. Belki ekran kartı belleği ile de alakalı olabilir. DDU ile sürücüleri kaldırıp tekrar kurmayı deneyebilirsiniz.

ram bellekte sorun yoksa sorun ekran kartı belleğinde ise ne yapmam gerekir sorunum çok garip bir süre kapalı kaldıktan sonra sistem ilk açılışta açılırken 6-7 saniyede kapanıyor tamamen tekrar açıyorum açılıyor normal masaüstünde ilk 5 dk da bir kere memory management hatası veriyor sonra reset atıyor sonra bir daha hata almıyorum oyun oynuyorum uzun süre hiçbir şekilde kasma donma bir problem yaşamıyorum sizce sorun nede olabilir bu arada sistemi yeni sıfırlamıştım dün herşeyi sürücüleri temizle seçeneği ile windows sıfırlamıştım sıfırdan kurdum ekran kartı driverını falan

ÇOK REZİL BİR FİRMA İNCEHESAP KASA ALDIM ARGBLERİ YANMIYOR AÇILMIŞ ÜRÜN GÖNDERDİLER ADİ HERİFLER
kesinlikle haklısın kardeşim bende mağdurum sorunumuda çözmüyorlar bilgisayar kullanamıyorum adam akıllı 19 unda elime ulaştı 21 inde açtım kurdum o günden 30 una kadar zar zor kullandım bu hataları ala ala her gün servise yolladık bir 10 gün de onun için bekledim dün geldi servisten geldiği gibi tekrar aynı hatalar devam ediyor işlemci değişmiş ne alakaysa

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
PC açılırken olan hata için aşağıda ki komut uygulandıysa sorun belki çözülebilir.

Ekran kartında olup olmadığını kesin söylemiyorum. Destek aldığım farklı konularda buna ihtimal verilmiş , o yüzden DDU ile sürücüyü kaldırıp tekrar kurmanızı önerdim.

KS

Flash52

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
komutu uyguladım ama yine düzelmedi belli bir süre kapalı kaldıktan sonra PC ilk açılışta kendini komple kapatıyor sonra ben bir daha basıyorum açmak için 2. seferde normal bir şekilde açılıyor ve sorunsuz kullanılıyor her sabah bu böyle değişmiyor ne lanet bir sorundur bu ya çözümü yok en ağır yükte oyunlarda bir kere bile sorun yaşamıyorum ama hep ilk açılışta bu sorunu yaşıyorum

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
komutu uyguladım ama yine düzelmedi belli bir süre kapalı kaldıktan sonra PC ilk açılışta kendini komple kapatıyor sonra ben bir daha basıyorum açmak için 2. seferde normal bir şekilde açılıyor ve sorunsuz kullanılıyor her sabah bu böyle değişmiyor ne lanet bir sorundur bu ya çözümü yok en ağır yükte oyunlarda bir kere bile sorun yaşamıyorum ama hep ilk açılışta bu sorunu yaşıyorum
Biostan hızlı başlatı kapatarak çözüme ulaşanlar olmuş. İsterseniz bir deneyin belki işe yarayabilir.

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Valla ben de bilemedim sorun ne. Keşke insan yerine koyup müşterilerle ilgilenseler de kimse mağdur olmasa.

KS

Flash52

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
kardeşimin PC deki ramleri taktım ilk açılış için denedim sorunsuz açıldı kapanma yapmadan daha sonra benim ramleri taktım açıldı masaüstü geldi ilk 1. kernel security check failure hatası verip resledi üstüne bir daha açıldı ikinci mavi hata memory management yedi resledi şuan sorunsuz kullanılıyor ama benim ramler her sabah ilk açılışta 5-6 saniye sonra PC kapanmasi yaparken kardeşimin ramleri takınca ilk sefer de sorunsuz açtı sorun ramlerde yüksek ihtimalle servise gönderip degistiricem yenileriyle

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
kardeşimin PC deki ramleri taktım ilk açılış için denedim sorunsuz açıldı kapanma yapmadan daha sonra benim ramleri taktım açıldı masaüstü geldi ilk 1. kernel security check failure hatası verip resledi üstüne bir daha açıldı ikinci mavi hata memory management yedi resledi şuan sorunsuz kullanılıyor ama benim ramler her sabah ilk açılışta 5-6 saniye sonra PC kapanmasi yaparken kardeşimin ramleri takınca ilk sefer de sorunsuz açtı sorun ramlerde yüksek ihtimalle servise gönderip degistiricem yenileriyle
Ramlerde sorun olduğunu başka ram takınca düzeldiğini ramlerin değiştirilmesini isteyebilirsiniz incehesap dan.

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Ram için bildirin. İsterseniz tek tek de deneyin. Tekinde hata varsa en azından değişim tekiyle olur ve bilgisayarı rahat kullanmaya devam edebilirsiniz.

KS

Flash52

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
teknik servis ile görüşmüstum bana denedikten sonra eğer başka ramlerle çalışıp sizinkiler de sorun veriyorsa yenileriyle değişim isteyelim dedi adam

uzun süre denemedim hemen takip çıkardım ama heralde sorun ramlerde olmasa kardeşimin ramleri ile de yapardı ilk açılışta kapanirdi direk tek seferde donanımı algıladı yeni ramleri açtı direk masaüstünü bende direk ramlerdedir dedim sorun çıkardım kardeşimin ramleri PC sine taktım onun

ama daha sonra benim ramlere geçiş yapınca her sabah aldığım hataları üst üste aldım kernel security hatası PC açılırken 5 sn kapanma sorunuydu ilk açılışta ikincide memory management hatasiydi yarın sabah son yine denicem basıp eğer güç kesilirse net olarak sorunun ramlerde olduğunu netlestiricem

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri