45.000-60.000 TL İncehesap'taki "Razor Crest" Adlı Sistem Alınır Mı?

Abdussamed Çelik

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlemci
Intel i5 14600KF
Ekran Kartı
Asus RTX 4070 12GB
Merhabalar
Ben 1 senedir twitch'te yayın yapıyorum. İncehesap'taki linkini paylaşacağım bir hazır sistem satın almayı düşünüyorum. Ancak darboğaz oluşturur mu ve oyun oynamanın yanında Adobe gibi görsel tasarım programlarını rahat kullanmamızı sağlar mı? Intel ve Nvidia tabanlı bir sistem olmasını planlıyorum tabii. Uzun zaman götürecek ve 4k gibi video işlemlerini rahat yapabilecek şekilde olmasını düşünüyorum.
Bütün önerilerinize açığım.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    358.8 KB · Görüntüleme: 16

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
888
Anakartı böyle kötü olan ve ventus olan bir sisteme bu para çok

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
888
Soğutucu olarak 2 model atıcağım ag400 ün kargo süresi uzun beklemek istemezsen diğerine bakabilirsin.
Raminde kargo süresi uzun bu arada ve soğutucu dışı 46.4k ediyor.

KS

Abdussamed Çelik

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Soğutucu olarak 2 model atıcağım ag400 ün kargo süresi uzun beklemek istemezsen diğerine bakabilirsin.
Raminde kargo süresi uzun bu arada ve soğutucu dışı 46.4k ediyor.
Önerin için çok teşekkürler, ancak AMD işlemci kullanmayı düşünmüyorum. Hali hazırda kullandığım AMD işlemci var istediğim randımanı alamıyorum maalesef ve fazla ısınıyor. Ben ısınma sorunu çıkarmayacak ve yüksek performans götürecek bir parça düşünüyorum.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
888
Önerin için çok teşekkürler, ancak AMD işlemci kullanmayı düşünmüyorum. Hali hazırda kullandığım AMD işlemci var istediğim randımanı alamıyorum maalesef ve fazla ısınıyor. Ben ısınma sorunu çıkarmayacak ve yüksek performans götürecek bir parça düşünüyorum.
Amd nin performansı intele göre çok daha iyi ve soğutma konusunda eğer daha soğuk çalışmasını istiyorsan ag620 alabilirsin ısınma sorunu yaşıycağını sanmıyorum

KS

Abdussamed Çelik

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Önceki yazdığın parçalara göz atıcam. Ama dediğim gibi Intel'in kendi tabanlı soğutmasına zaten güvenmediğim için sıvı soğutma eklemeyi planlıyorum Cooler Master, Thermaltake ya da Zalman markasından. Intelden devam edeceğim için önerdiğin anakart maalesef uymayabiliyor. Bu arada bu bütçede sadece RTX 4070 olacak diye bir şart yok. Oluyorsa 4080'de olabilir.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
888
Ben intel önermiyorum ama almak istersen anakartı ve işlemciyi değiştirebilirsin attığım parçalardan ve 4080 olarak bunu önerebilirim.

Tefnut

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
217
Yanlış yazdın galiba, Asus'un H610M-E DDR5 anakartı barındırıyor ve bahsetiğin DDR4 tabanlı sistem zaten düşünmüyorum.
h610 u görünce direk ddr4 tür diye yazmıştım ama ddr5 te olsa fikrim halen değişmedi. Yukarıda arkadaşın da dediği gibi anakart ve ekran kartı kötü. O anakarta o işlemci olmaz zaten. Ram 5600 cl40 kötü, ssd desen tek slot m.2 yuvasına 500gb hayatta yetmez, soğutucu zaten felaket.. Yani işlemci ve kasa hariç elle tutulur bir parça yok.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri