İNTERNET HIZI, WAN PPPOE HK

Wiz Arched

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Herkese selam,

Değerli arkadaşlar masaüstü PC'mde internete bağlanırken QPORT Q-W615N markalı wireless adaptörünü kullanıyorum. İnternet servis sağlayıcısı ise bizim.net markalı uydudan gelen interneti apartman olarak kullanıyoruz. Benim kullandığım pakette indirme hızının 3-5Mbps olacağı belirtilmiş. Ancak tüm çabalarıma rağmen bu hızı yakalayamadım max.1.5 Mbps oldu. Bu acaba dosyaları indirdiğim internet siteleri ile mi alakalı yoksa servis sağlayıcısı ile mi yok sa adaptör ile mi alakalı?

Ayrıca wan miniport (pppoe) geniş bant bağlantısı nedir? Ben normal wifi ile bağlanıyorum? Bunla alakalıda olabilir mi?

İşletim sistemi win10 64bit, adaptör özellikleride aşağıdaki gibidir.

Mini, USB Kablosuz Adaptör

• Harici Ayrılabilir Anten (5dBi)
• Kablosuz Frekans Ağı:2.4 GHz-2.4835 Ghz
• 1000 Metreye Kadar Açık Alanda Çekim Gücü
• 150 Mbps Kablosuz Dosya Aktarım Hızı
• IEEE 802.11b IEEE 802.11g IEEE 802.11n Standartları İle Uyumlu
64/128 Bit WEP,WPA,WPA2,802.1X ve 802.11i Şifrleme

Yardımınız rica ederim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
3-5 Mbps indirme hızı alabileceğini söyledilerse 35 veya 50 Mbps internetin var demektir doğrumu söyleyebilirmisin. Hız ölçümü yapıp verileri paylaşırmısın?

KS

Wiz Arched

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
3-5 Mbps indirme hızı alabileceğini söyledilerse 35 veya 50 Mbps internetin var demektir doğrumu söyleyebilirmisin. Hız ölçümü yapıp verileri paylaşırmısın?

Uzun zamandan beri kullandığım bir internet zaten ancak merak ettiğim için soruyorum.Hem konuyu öğrenmek hemde daha detaylı bir bilgi sahibi olmak maksadım.

Aynı sitedeki hız testi sonuçları şu şekilde.
Ping:16ms
Download:10.1 Mbps
Upload:1.8 Mbps
Jıtter: 5ms

Tarife özelliği ise şu şekilde belirtilmiş.
Download hızı: 3-5 Mbps'ye kadar.
Upload için birşey yok.
Adil Kullanım : 0GB Sınırsız kotasız.

Bu haliyle IDM managerden en fazla aldığım download hızı 1.5 Mbps.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Tamam indirme hızınız normal. 16 Mbps internetiniz var. Buda 1.5 ve 1.7 Mbps arası indirme hızı verir. 10.1 Mbps hız çıkmış bu 16 Mbps internetiniz var demek size 10.1 Mbps olarak geliyor bu indirmede bir sıkıntı yaratmaz ama gezintide 10.1 Mbps hız biraz az kalmış 12-14 arası olur genelde ama sitede ki yoğunluktan dolayıdır bir sorununuz yok yani. Normal değerler alıyorsunuz. 3-5 Mbps denilen hız alabilmeniz için. 10.1 olan değerin 30-50 Mbps arası olması gerekir internet sağlayıcınız size yanlış bilgi vermiş veya size gelen değerlerin onlar tarafından güncellenmesi gerek. Arayıp internet hızınızın tam olarak hangi paket olduğunu öğrenin eğer 16 Mbps derlerse bu sizdeki değerler normal.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri