İnternet Hızım Çok Düşük (Netspeed) ne yapmalıyım?

Mduran

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Bu gün netspeed firmasindan 100 luk paket kullanmaya basladim ancak alabildigim hiz max 25 musteri hizmetleriyle gorustum biseyler yaptik fakat wifi den baglandigim sorunun ne oldugunu bulamadilar bana bi pc bul kablolu baglan o şekilde bakalim dediler sizce kablolu baglanacak pc bulsam sorunu bulabilirler mi? Yada benim sorunumun sebebi hakkinda bilginiz varmi?

BeratG

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Cvp: İnternet Hızım Çok Düşük (Netspeed) ne yapmalıyım?

Merhaba,
Binanıza ait telekom kutusuna gelen hızı ölçmelerini isteyin, yeterli hız ulaşmıyorsa telekom kaynaklı bir sorundur.
binanıza bahsettiğiniz hız geliyor fakat evinize gelmiyorsa sırasıyla;
 -kullanılıyorsa splitterden ayrı olarak dsl kablosunun modeme direkt bağlantısını yapınız.
 -kablolu bağlantı deneyiniz
 -modem arayüzünden kablosuz ağ ayarlarınızı düzenleyiniz.
 -Modeminizi resetleyiniz.
 -Mümkünse farklı bir modem deneyiniz.
 -ev içi tesisat kablolarınızı değiştiriniz.
 -bina içi tesisat kablolamanızı değiştiriniz.
Bu yöntemleri sırasıyla teker teker uyguladıktan sonra büyük ihtimalle sorununuz çözülecektir.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131

Önerilen olası çözümlere ek olarak modem ayarlarınızda eğer varsa Margin ayarlarınız ile oynayarak hızınızın maksimum ve verim hız noktasını bulabilirsiniz.

Ayrıca modem ara yüzünüzde WiFi ağı ayarlarında bir sınır var mı kontrol edin. Bant genişliği ayarları vs. her şeyi bir kontrol edin derim.

Son olarak modemi firma sağladı değil mi? Modem VDLS destekli olmayabilir bununda kontrol edilmesi gerek.

KS

Mduran

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14

Modemi firma sagladi bundan once ttnet vardi ayni modem ttnet 50 likti 54 55 veriodu max kablo kisimlarinda felan bi problem yok yani 50lik nette yukleme hizim 5-6 idi ama netspeed de indirme max 25 yukleme max 30 pakete gore indirme max 10 olmasi lazim saçma bir durmla baş başayim gibi geliyor. Ayrica arayuzde herhangi bir wifi sinirina felanda denk gelmedim. Margin dedigin neyse onuda hic bilmiyorum. Kablolu baglanmadim kablolu icin bir bilgisayarim yok malesef :(

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131

SNR Margin diye nette bir aratın eğer modeminizde ayarları varsa bir kurcalayın derim. En azından sizden kaynaklı bir şeyse bu şekilde durumunuzu iyileştirebilirsiniz.

KS

Mduran

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14

Akşam ewe gecince bakinicam bu margin işine

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri