İnternet sıkıntısı lütfen yardım

Burak Ulaşoğlu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
[font=tahoma, verdana, geneva, lucida,]Arkadaşlar internetin orada çarpı var internete giremiyorum sorun gider falan diyorum böyle bir şey geliyor ileri diyorum böyle diyor resimler altta. Driver booster falan diğerlerini de denedim ama yüklenmedi ne yapmam lazım? yardım edin lütfen.[/font]

[font=tahoma, verdana, geneva, lucida,]
Z99bOa.png
[/font]

9mmJDk.png
[/font]

W77M7Y.png
[/font]

Enes Değirmenci

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
0
Aynı sorunu yakın bir zamanda kendimde yaşadım yapmanız gereken anakartinizin sitesinden lan driverini başka bir pc den kendi pcnize aktarıp kurmak olacaktır

KS

Burak Ulaşoğlu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Enes Değirmenci' Alıntı:
Aynı sorunu yakın bir zamanda kendimde yaşadım yapmanız gereken anakartinizin sitesinden lan driverini başka bir pc den kendi pcnize aktarıp kurmak olacaktır

ama bulamadım size anakart modelimi versem bana link verir misiniz?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Bu linkten sürücünü indirebilirsin. Ama şunu bilmen gerek ya Windows XP yada Windows 7 için sürücü mevcut Windows 8 veya 10 kullanıyorsan kurulum yapamazsın.

KS

Burak Ulaşoğlu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Bu linkten sürücünü indirebilirsin. Ama şunu bilmen gerek ya Windows XP yada Windows 7 için sürücü mevcut Windows 8 veya 10 kullanıyorsan kurulum yapamazsın.

Haydaaa windows 10 kullanıyorum.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Malesef anakart eski olduğu için sürücü yayınlamamış gigabyte ama bir yerden PC 'ye internet bağlayabilirsen Bu programı kur ve internet üzerinde senin kartın sürücüsünü arasın internet kartının sendeki sürümü windows 10 için sürücü yayınlamıştır mutlaka o indirir doğru sürücüyü.

KS

Burak Ulaşoğlu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Malesef anakart eski olduğu için sürücü yayınlamamış gigabyte ama bir yerden PC 'ye internet bağlayabilirsen Bu programı kur ve internet üzerinde senin kartın sürücüsünü arasın internet kartının sendeki sürümü windows 10 için sürücü yayınlamıştır mutlaka o indirir doğru sürücüyü.

hocam şuan usb ile pc ye telefondan internet bağladım öyle kullanıyorum driver boosterı denedim olmadı.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Peki bunu dene belki bu bulur Ashampoo Driver Updater.

Buda işe yaramaz ise başlata aygıt yöneticisi yaz ve aç ethernet kartının üzerine gel ve sağ tıkla özellikler de ve açılan pencerede ayrıntılar de ve ve özellik bölümünden donanım kimliklerini seç ve ağaıdaki bölümden ilk sıradakine sağ tıkla ve kopyala google da arat o kartını bulucaktır sürücünü ilk bulunan sonuçta bulabilirsin. Yapamaz isen koyaladığını buraya yaz ben bakarım.

KS

Burak Ulaşoğlu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Peki bunu dene belki bu bulur Ashampoo Driver Updater.

Buda işe yaramaz ise başlata aygıt yöneticisi yaz ve aç ethernet kartının üzerine gel ve sağ tıkla özellikler de ve açılan pencerede ayrıntılar de ve ve özellik bölümünden donanım kimliklerini seç ve ağaıdaki bölümden ilk sıradakine sağ tıkla ve kopyala google da arat o kartını bulucaktır sürücünü ilk bulunan sonuçta bulabilirsin. Yapamaz isen koyaladığını buraya yaz ben bakarım.

Hocam o programıda denedim olmuyor birde aygıt yöneticisinde yok o dediğiniz sadece ben telefondan bağlandığım için telefonun şeyi yazıyor. onu bende denedim ama hiç bir şey yok telefonu bağlamazsam.

KS

Burak Ulaşoğlu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Evet yok bu olay yakın zamanda oldu önceden kullanıyordum olay şöyle windows 10 sıfırlama yaptım klavye ve mouse çalışmıyordu onu bi şekilde hallettim sadece internet böyle kaldı ne yapacağımı bilmiyorum.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Sistemindeki ethernet kartını görmüyor. Ya bir arıza yada anakartındaki ethernet kartı realtek değil. Ama verdiğin anakart modeli GIGABYTE 'a ait ve sitesinde realtek yazıyor yani sürücü doğru. Yinede bulamıyorsa ya ethernet kartın iptal yada sistemsel bir problem var ki eğer öyle ise format atıp denemen gerekir.

KS

Burak Ulaşoğlu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Sistemindeki ethernet kartını görmüyor. Ya bir arıza yada anakartındaki ethernet kartı realtek değil. Ama verdiğin anakart modeli GIGABYTE 'a ait ve sitesinde realtek yazıyor yani sürücü doğru. Yinede bulamıyorsa ya ethernet kartın iptal yada sistemsel bir problem var ki eğer öyle ise format atıp denemen gerekir.

Pc de DVD/CD okuyucu yok flashım da arkadaşımda şu süre içerisinde hemen alamam setup olarak kursam sıkıntı olur mu windowsu temiz kurulum olmayacak biliyorum ama denemelimiyim yoksa bekliyimmi flashı

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Flash 'ı bekle ve bence windows 10 işe yine yaramaz ise kartı yinede kuramaz isen windows 7 ye geçmen gerekebilir kartın çok eski gibi belkide destek yoktur windows 10 için.

KS

Burak Ulaşoğlu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Flash 'ı bekle ve bence windows 10 işe yine yaramaz ise kartı yinede kuramaz isen windows 7 ye geçmen gerekebilir kartın çok eski gibi belkide destek yoktur windows 10 için.

Bence sıfırlama yüzünden oldu çünkü ben sürekli windows 10 kullandım 2-3 kere format attım ve hep win 10 attım sorun yoktu flash gelene kadar idare edip format atıcam olmazsa zaten win 7 geçerim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri