İnternet yok diyor fakat internete girebiliyorum!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Resul Aykan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
[img=160x160]

Bu şekilde gözüküyor fakat internete bağlanamıyorum ama sorunum şu spotify, store gibi uygulamalara giremıyorum.
ayrıca belirtmek istiyorum modemden kablo ile gelen bir internet değil wifi de değil.
Kendi telefonumu wifi'ye baglayıp kablo ile pcye aktarıyorum. 3 gün öncesine kadar böyle bir sorun yoktu sorunun regeditlerden oldugunu düsünüyorum fakat nasıl sıfırlarıp bılmıyorum 
ayrıca ağ ayarlarını sıfırladım sürücüleri güncelledim tek yapmadığım şey sanırım modemi resetlemek

Sistemim PCHOCASI GG-1 Sistem

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
@echo off
netsh int ip reset a.txt
ipconfig /flushdns
ipconfig /registerdns
ipconfig /release
ipconfig /renew
netsh winhttp reset proxy
netsh winsock reset
netsh advfirewall reset
exit

Bu koyu renkte olan kodları bir notepad açıp yapıştırın ve kaydet deyin. Açılan pencerede Dosya adını reset.bat olarak değiştirin , Kayıt türünü Tüm Dosyalar yapın masaüstüne kaydedin. Sonra kaydettiğiniz dosyaya sağ tıklayın ve Yönetici olarak çalıştırın bu işlem sizin tüm ağ yapınızı sıfırlayacak. Biraz bekleyin ağın geri gelmesi için eğer gelmez ise sisteme reset atın.

KS

Resul Aykan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
@echo off
netsh int ip reset a.txt
ipconfig /flushdns
ipconfig /registerdns
ipconfig /release
ipconfig /renew
netsh winhttp reset proxy
netsh winsock reset
netsh advfirewall reset
exit

Bu koyu renkte olan kodları bir notepad açıp yapıştırın ve kaydet deyin. Açılan pencerede Dosya adını reset.bat olarak değiştirin , Kayıt türünü Tüm Dosyalar yapın masaüstüne kaydedin. Sonra kaydettiğiniz dosyaya sağ tıklayın ve Yönetici olarak çalıştırın bu işlem sizin tüm ağ yapınızı sıfırlayacak. Biraz bekleyin ağın geri gelmesi için eğer gelmez ise sisteme reset atın.

sorun malesefki devam ediyor yaptım bir değişiklilik yok başka öneriniz varmıdır ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Ağ 8 olarak görünüyor resimde diğer ağlar dahil olmaz üzere Denetim Masası\Ağ ve Internet\Ağ Bağlantıları bu konumdan tüm ağları siler misiniz. Sildiğinizde tek 1 ağ kalsın ve sonrasında Windows Ayarları / Ağ ve İnternet altında Ağ sıfırlama işlemi başlatın.

KS

Resul Aykan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Ağ 8 olarak görünüyor resimde diğer ağlar dahil olmaz üzere Denetim Masası\Ağ ve Internet\Ağ Bağlantıları bu konumdan tüm ağları siler misiniz. Sildiğinizde tek 1 ağ kalsın ve sonrasında Windows Ayarları / Ağ ve İnternet altında Ağ sıfırlama işlemi başlatın.

Çok teşekkür ederim sorun çözüldü bu şekilde konuyu kaptabilirsiniz yeni olduğum için bilmiyorum :/

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri