İnternetten Alınan Windows Anahtarları Güvenilir mi?

bolib945

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
37
Merhabalar,

internetten ucuz meblağlara alınan Windows anahtarları güvenilir mi?

Eğer satın alırsam yazılımsal olarak herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım?

Moderatörün son düzenlenenleri:

AranelCiryatan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
159
Key Retail yada OEM ise sorun yaşamazsınız. Saglamlisans ve Jetlisans kullandım daha önce sorunsuz anında teslim ettiler.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
OEM ve Retail olarak geçiyorlar ve evet güvenilirdir. Ancak satın aldığınız yerin kendisinin de burada olumsuz bir payı olabilir. Yazılım Budur , Sağlam Lisans ve Lazimbana adreslerinden sorunsuz alışverişler yaptım, bakabilirsiniz.

KS

bolib945

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
37
OEM ve Retail olarak geçiyorlar ve evet güvenilirdir. Ancak satın aldığınız yerin kendisinin de burada olumsuz bir payı olabilir. Yazılım Budur , Sağlam Lisans ve Lazimbana adreslerinden sorunsuz alışverişler yaptım, bakabilirsiniz.
OEM ve Retail nedir biraz açıklayabilir misiniz? Hangisini almalıyım?

TÜRK YILDIZLARI

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
44
Pttavm den aldım 2 sefer hiç sorun yaşamadım. Anında gmailden teslim edildi. Hazırlık aşamasında yazıyor ama anlık teslimat yapıldı. Linki aşağı bırakıyorum

Ekli dosyalar

• 9B564963-2B40-4F11-A699-D1E3A95A791F.jpeg
    9B564963-2B40-4F11-A699-D1E3A95A791F.jpeg
    166.8 KB · Görüntüleme: 9

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
OEM ve Retail nedir biraz açıklayabilir misiniz? Hangisini almalıyım?
İki lisans da dijital lisanslama türüdür. Fiziksel ürün almıyorsunuz. İki lisans türüde aktive ettiğiniz anakart kimliğine özel oluyor ve o sistemde istediğiniz kadar tekrar tekrar kullanabiliyorsunuz ama başka bir sistemde kullanamıyorsunuz. Retail lisans türünün farkı Microsoft tarafından Windows odaklı bir sorun olduğunda destek alabilmenizdir ama çok bir önemi yok bunun.

shogun

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
331
OEM lisanslar normalde bir donanımla birlikte satılır. Yeni bir cihaz ile veya anakart, işlemci ile birlikte satılır. Tek satılması yasal değildir.
Webtekno sitesinden editörler, internetteki ucuz keyleri Microsoft'a sordular ve yasal olmadığı cevabını aldılar. Bu keyler OEM üreticilerine verilen toplu keylerden sızdırılarak satıldığı tahmin ediliyor.

Windows 7, 8, 8.1 veya 10 lisansınız varsa bir üst sürüme ücretsiz yükseltebilirsiniz.
Bununla ilgili bir konu paylaşmayı planlıyorum yakında. Lisansınız varsa boşuna para vermeyin.

Reignover

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
23
benim de birkaç arkadaşım internetten aldı bir problem yaşamadılar ama güvenli yerlerden almak lazım

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri