Isınma Sorunu

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Nasıl bir ses? Video yada ses kaydı atma şansınız var mı? Eğer tahmin ettiğim şeyse soğutucu montajlarken fanlarda yada radyatörde kauçuk ayaklar olur onlarda sıkıntı olmuş olabilir yada fanlar fazla sert sıkılmışsa buda ses yapmalarına sebep olabilir.

KS

Umut Aksu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
http://prntscr.com/ppkwqv
Bu arada daha demin full yük testine soktum değerler 70 derecenin üstüne çıktı

Montaj yaparken vidalarını kaybetti kendilerinin vidaları olan kutusundan uyğun olanu bulup vidaladı.

1 2 senedir bunlarla uğraşıyorum düzgün montaj yapan biyer yok mu?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Ağır yük testlerinde 70 derecenin biraz üzerine çıkması normal bunda bir sorun yok.

Soğutucunun kendi içinden çıkan vidalar ile montaj yapılacak zaten soğutucu içinden kurulum kılavuzu çıkıyor her şey resimli anlatılıyor basit bir işlem bunu yapamayacak insan yok siz kontrollerini sağlayabilirsiniz.

Ses dosyalarını dinledim 2 şey var birincisi fan yüksek devirde dönüyor bu biraz ses yapar bunun BIOS üzerinden devir ayarı yapılmalı Pompa devir ayarı dahil ince bir ayardan sonra ses azalır ve performans daha dengeli olur. İkincisi sanki fan kauçuk ayakları yok yada fazla sert sıkılmış yada gevşek bıraklılmış fan titriyor gibi bir ses var. Yorumlarımın altında Facebook bağlantım var bu BIOS ayarları ve gerisi için hızlaca ilerleyelim diye bana ulaşın bir bakalım.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri