Îşlemci fanı duruyo sonra calısıyor

KS

ozkaen

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Garantiye göndermedim hocam bi süre idare edicem kafasına göre çalışıyor bugün full çalıştı bi sorun olmadı kısa bi süre sonra sıvı soğutma alıcam o zaman garantiye gondericem

Açıkçası anakartda sorun olsa uzun süre çalışıp sonra durmaz yer yer çalışıp durmaları yapmaz kaldı ki herşey sorunsuzca çalışıyor büyük ihtimal fan da Problem ama garantiye bi süre sonra yollicam şuan bilgisayarsiz kalamam ama dönüş yaparım buraya

KS

ozkaen

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Evet arkadaşlar Biraz geç oldu ama anca fırsat bulabildim Bugün bi kasa fanı aldım aeracool 200-1200 rpm arası çalışıyor pwm 4 pin desteği var radyatorun fanini çıkarıp taktım 200 250 rpm de çok yavaş şekilde dönmeye başladı manuel e aldığımda 1000 rpm de döndü ama radyatorun kendi fanı bazen hiç dönmüyor bi süre sonra dönmeye başlıyo acaba sorun güç kaynagimi yada anakart şu soğutmaya dönmeyi düşünüyorum ama bu sorunu ondada yaşarım diye korkuyorum

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Eğer güç sorunu varsa anakart veya PSU da aynı sorunu yaşarsın. Önce başka bir PSU ile test yap eğer onda sprun yoksa anakart güç dağılımında problem vardır önce anakart PSU 12 pin bağlantısı ve 4 yada 6 pin CPU bağlantısını iyice kontrol et onlarda oturma problemi olanilir yada başka bir bileşen kısa devre çekiyor olabilir HDD veya RAM gibi.

KS

ozkaen

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Herşey normal çalışıyor aslında bi sorun yok 16 olarak da ramleri görüyor bilgisayar işlemci radyatorunun fanida ışıklı ışıklarda yaniyo ama fan işte bazen dönmüyor bazende 1 2 saat sonra dönmeye başlıyo kısa devre olsa bilgisayar hiç açılmaz öyle değil mi ? Oyunları sorunsuz oynuyorum bu yeni aldığım kasa fanida taktım çalıştı ama çok düşük rpm de döndü manuel e alınca 1100 rpm de dönmeye başladı ramler kısa devre yaptırmış olsa birini görmez heralde bilmiyorum :S

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Anakart yada POWER sıkıntılı bu sorunun aynısı benim eski sistemde vardı sorun anakart çıkmıştı önce bir başka POWER ile dene sonrada sistemdeki tüm bileşenleri bir başka PC 'de teker teker dene en son anakart kaldığında tüm bileşenler denediğin sistemde çalışıyorsa yeni bir anakart şart olmuş. Yada POWER sorunludur daha az masrafın olur. Bu arada kısa devre sırasında sistem açılabilir çalışabilir RAM 'lerden biri elektrik atıyor olabilir bu onun sistem tarafından okunmadığı anlamına gelmez daha önce bu tarz şeyler çok gördüm ayrıca babam elektrik teknisyeni az çok aşinayım bu konulara. Dediklerimi yapma şansın varsa bir dene.

KS

ozkaen

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hepsini tek tek nerde denicem bilmiyorum işimiz var desene başımıza bela oldu ya

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri