İşlemci Overclock

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ficoress

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Laptopun işlemcisine oc yapmayı düşünüyorum ama hemen ön yargılı olmayın :mad:  :sleepy: . Çünkü laptopun söktüm ve masanın altına monte ettim, bakır borulara falan ekstra mini soğutucu bloklar ekledim ve 12cm lik 2 tane fan ile piskopat gibi soğutuyorum pc yi.
Yani anlayacağınız pc boşta 70dereceyi falan görürken şimdi 35-40'larda falan takılıyo ve yük altında 85i anca görüyo.
Eskiden valoranta girdiğimde tak diye kapanıyodu, hemde biostan kapanma derecesini 110a çekmeme rağman. Şimdi ise sabit 120 fps alabiliryorum. Yani yine anlayacağınız ısınmayla ilgili sorunum yok. 
İşelmci: i7 2670qm

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Laptop gibi sistemlerde genelde CPU için OC ayarları yoktur. Zaten işlemcinizin çarpan kilidi kapalı yani OC yapılamayan modellerden.

KS

Ficoress

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ekran kartına oc yapamayı denedim ama tam uygun ayarları bulamadım, internetteki bütün değerleri denedim ama hep bi sıkıntı çıktı bazen oyuna girmedi bazen bulduğum değerlere çekilmiyodu. Gpu ma uygun değerleri nasıl bulurum
GPU: gt 630m 2gb
Şuanda pc bozuk olduğj için en son clock hızını falan yazamıyorum, yarın yazarım

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
9Laptop ekran kartları düşük TDP değeri ile gelirler yani güç tüketimleri oldukça düşüktür. Buna bağlı olarak çok bir OC performansı elde edebileceğinizi de düşünmüyorum. En uygun ayar diye bir şey yoktur OC işlerinde. Her işlemci her ekran kartı birebir aynı model bile olsa aynı OC değerleri ile stabil çalışmaz. %99 oranla bu böyledir. Yani OC ayarınızı siz dene yanıl yöntemi ile bulacaksınız.

KS

Ficoress

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
9Laptop ekran kartları düşük TDP değeri ile gelirler yani güç tüketimleri oldukça düşüktür. Buna bağlı olarak çok bir OC performansı elde edebileceğinizi de düşünmüyorum. En uygun ayar diye bir şey yoktur OC işlerinde. Her işlemci her ekran kartı birebir aynı model bile olsa aynı OC değerleri ile stabil çalışmaz. %99 oranla bu böyledir. Yani OC ayarınızı siz dene yanıl yöntemi ile bulacaksınız.
Bilgilendirdiğin için teşekkürler  :heart:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri