İşlemci sıcaklık sıçramaları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

met 61

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
0
GPU dediğin ekran kartı,demi. Şimdi onun sıcaklığından bahsediyoruz.
İşlemci değil yani.

KS

Serdark

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Şuan ekran kartından bahsediyorum

Dediğim gibi ekran kartı güncellemesi gelene kadar hiçbir sıkıntı yoktu. Kaldırdım sorun ara ara tekrar etmekte. 69 dereceyi asla geçmezken şuan ara ara 82'yi görmekte. Ekran kartı msı rtx 2070 gaming z.

met 61

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
0
Online oyunlarda e.kartının yüklenmesi değişebilir. Sürücülerde herşeye etken tabi ki.

GPU voltajı biosta olmaz. Overclock programları vardır. sapphire trixx veya MSI Afterburmner gibi popüler programlar. E.kartı voltajı, bu programlar ile değiştirilebilir. Fakat işlemcide olduğu gibi undervolt olayı yapmayın. Tavsiye edilen bi olay,hiç değil.

KS

Serdark

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Sadece online değil genel olarak bütün oyunlarda arttı. Düne kadar bir şey yoktu bios ayarları oynadıktan sonra olsa ondan dicem ama öncesinde başladı bu güncellemeden sonra anlamadım gitti :S

met 61

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
0
Güncellemedendir. Eski sürüme dönebilirsin. Ama mevcut driveri, güvenli modda DDU gibi bi program ile iyice sil.

KS

Serdark

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
1.23V CPU-Z testinde mavi ekran vermedi. Battlefield V, gta v gibi oyunlarda da sıkıntı çıkarmadı fakat witcher 3'de mavi ekran veriyor. Ayarı 1.232- 1.23.4 şeklinde arttırarak gidiyorum. Şuan 1.24'teyim böyle böyle devam edicem doğru yapıyorum değil mi?

Oğuzhan Koşar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ben adaptive alarak hallettım Cinebenchde 1240 volttan 1190 a düşürdü. rainbowda vs 80 ken 62 63 de kaldı . Sıcaklıkta 87 iken 70e düştü . birde mastergel pro termal macun sürdüm oda boşda bile 5 derece farketti .bıde öyle dene ıstersen

KS

Serdark

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Oğuzhan Koşar' Alıntı:
ben adaptive alarak hallettım Cinebenchde 1240 volttan 1190 a düşürdü. rainbowda vs 80 ken 62 63 de kaldı . Sıcaklıkta 87 iken 70e düştü . birde mastergel pro termal macun sürdüm oda boşda bile 5 derece farketti .bıde öyle dene ıstersen

Bir de öyle deniyim bakayım test ederim yarına

met 61

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
0
Adaptive ile fazla uğraşmayın.
Dünyada bu işin profesyonelleri genelde offset voltajı kullanıyor.

Ha,işi pişirdikten sonra her türlüsü denenir,o ayrı konu.adaptiv, adaptiv +offsett vs,vs. :)

Bu operasyon ,çok iyi oldu. Oğuzhan da denemiş sanırım. İnanılmaz düşüşler. :cool:

KS

Serdark

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
met 61' Alıntı:
Adaptive ile fazla uğraşmayın.
Dünyada bu işin profesyonelleri genelde offset voltajı kullanıyor.

Ha,işi pişirdikten sonra her türlüsü denenir,o ayrı konu.adaptiv, adaptiv +offsett vs,vs. :)

Bu operasyon ,çok iyi oldu. Oğuzhan da denemiş sanırım. İnanılmaz düşüşler. :cool:

Witcher 3'te mavi ekran alıp duruyorum durmadan yavaş yavaş arttırıyorum voltajı zarar verir mi siteme bu işlem? Çünkü mavi ekrandan sonra sistemi başlat düğmesine basarak kapatmak zorunda kalıyorum

met 61

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
0
Default voltajın altında olduğun sürece ,yok.

Default voltajın altında olduğun sürece ,yok.
 E.kartı ile ilgili herhangi bi şey yapmadın değil mi.

KS

Serdark

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ekran kartı kendi kendine düzeliyor size yazdığımdan beri hiç 68 dereceden üzeri çıkmadı :D Bazen sıçramalar yapıyor durduk yere anlamadım :D

met 61

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
0
Serdark' Alıntı:
Ekran kartı kendi kendine düzeliyor size yazdığımdan beri hiç 68 dereceden üzeri çıkmadı :D Bazen sıçramalar yapıyor durduk yere anlamadım :D
 Aman ,onu elleme sakın. :cool:

KS

Serdark

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Çanakkale'de iyi bir overclock yapan bilgisayarcı bulsam da yaptırsam çekilecek dert değil yemin ediyorum bilmeyene çok zahmetli

met 61

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
0
Serdark' Alıntı:
Çanakkale'de iyi bir overclock yapan bilgisayarcı bulsam da yaptırsam çekilecek dert değil yemin ediyorum bilmeyene çok zahmetli

Zahmetli ve biraz da riskli.

Ben yıllardır yaptığımdan bana kolay geliyor ama birisine overclock yaptırrken yanlış bi şey yapacaklar diye ,çekiniyorum. :)
 Fakat sizlerin işlemciler ,şu an zaten  overclock istemez.

Tabi bende olsa, ben dayanamaz,mutlaka yapardım. :rolleyes:

KS

Serdark

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Konu kapanabilir 4.7 ghz ayarlarına çıkarttım ve msı'ın sitesindeki kendi overclock ayarlarını girdim şuan maksimum 62 derece alıyorum teşekkürler ilgilendiğiniz için

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri