Soru İşlemci Sorunu

yiğit kaan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba , oyuncu laptopumda işlemci konusunda sıkıntı yaşıyorum .
işlemcim i510300h işlemcim (laptop) eskiden çok rahat 4ghz gibi hızlarda çalışırken şimdi 3.10 ghz hızlarda kendini kitliyor ve yukarı çıkmıyor hatta düşüyor. benimde biraz hatam var laptopu biraz kötü kullandım . Bundan dolayı format attım (3 defa ) ve bu sıkıntım hala geçmedi . Eskiden böyle bir sıkıntım yoktu . Laptopu yeni temizledim ve termal macununuda yeniledim . Bu sıkıntı sadece oyunlarda oluyor .

VİDEO :

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015
işlemcim i510300h işlemcim (laptop) eskiden çok rahat 4ghz gibi hızlarda çalışırken şimdi 3.10 ghz hızlarda kendini kitliyor ve yukarı çıkmıyor hatta düşüyor. benimde biraz hatam var laptopu biraz kötü kullandım . Bundan dolayı format attım (3 defa ) ve bu sıkıntım hala geçmedi . Eskiden böyle bir sıkıntım yoktu . Laptopu yeni temizledim ve termal macununuda yeniledim . Bu sıkıntı sadece oyunlarda oluyor .

VİDEO :
İşlemcin çok sıcak çalışıyor bu yüzden frekans kısıyor

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,180
Kullandığınız macunun kalitesi düşük yada laptopta sıkıntı var. Gereğinden çok fazla ısınıyor.

KS

yiğit kaan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
laptop soğutucusu kullanıyorum ( tek fanlı )

Maethril_

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
153
Eğer yeni temizlendiyse termal macunun kötüdür büyük ihtimalle. 85 i geçmesi iyi değil o yüzden frekansı düşüyor.

Maethril_

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
153
Soğutucu kötü olsada yeni temizlenmiş ve termal macun sürülmüş bir laptop o kadar ısınmaz. Büyük ihtimal macun sıkıntılı.

murattamer

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1

VİDEO :

Arkadaşların kaliteli macun önerisine katılmakla birlikte başka bir etken daha olduğunu düşünüyorum. Örnek olarak eklediğiniz kısa videoya göre devamlı 90 derecelere çıkmıyor. Ara ara pik yapıp geri düşürüyor bir nebze sıcaklığı. Acaba yakın geçmişte bios ayarlarınızı kurcalamış falan olabilir misiniz? Laptoplara çok hakim değilim ama onlarda tasarruf modu performans modu gibi seçenekler oluyordu windowsta. Orayı tasarrufta bırakmış olabilir misiniz? En güzeli macun konusunu bir deneyin sıcaklık olayını eleyin en azından. Sonra bios ve dediğim performans mod konularına bir bakının. Son çare laptopınızın markası ne ise o markanın yetkili servisine kontrol ettirin. Mahalle arası bilgisayarcılar gayretli ve iyi niyetli olabilirler belki ama yetkili servisteki bir teknisyen kadar o markanın ürünlerine hakim olamazlar. Umarım kısa sürede çözülür sorununuz.

Mkann

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
681
bende arkadaşlar gibi kalitesiz macun olduğunu varsayıyorum + olarakta bataryayı çıkartıp öyle dener misiniz

ardateo

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
857

VİDEO :
kulllandoğın macunun markası nedir ve macunu büyük ihtimalle çok sürdün ince bir katman sürsen yeterdi

KS

yiğit kaan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşların kaliteli macun önerisine katılmakla birlikte başka bir etken daha olduğunu düşünüyorum. Örnek olarak eklediğiniz kısa videoya göre devamlı 90 derecelere çıkmıyor. Ara ara pik yapıp geri düşürüyor bir nebze sıcaklığı. Acaba yakın geçmişte bios ayarlarınızı kurcalamış falan olabilir misiniz? Laptoplara çok hakim değilim ama onlarda tasarruf modu performans modu gibi seçenekler oluyordu windowsta. Orayı tasarrufta bırakmış olabilir misiniz? En güzeli macun konusunu bir deneyin sıcaklık olayını eleyin en azından. Sonra bios ve dediğim performans mod konularına bir bakının. Son çare laptopınızın markası ne ise o markanın yetkili servisine kontrol ettirin. Mahalle arası bilgisayarcılar gayretli ve iyi niyetli olabilirler belki ama yetkili servisteki bir teknisyen kadar o markanın ürünlerine hakim olamazlar. Umarım kısa sürede çözülür sorununuz.
Cevabın için teşekkür ederim . Biosa hiç girmedim . laptop yüksek performans modunda.
laptopu yetkili servise götüreceğimi sanmıyom çünkü laptopu adam açtı bu da garantisi bitmesine neden olur.

ardateo

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
857
Cevabın için teşekkür ederim . Biosa hiç girmedim . laptop yüksek performans modunda.
laptopu yetkili servise götüreceğimi sanmıyom çünkü laptopu adam açtı bu da garantisi bitmesine neden olur.
Hocam yetkili serviste içi açılınca garantiden çıkmaz zaten termal macunu değiştirirken açmadınız mı ve macunu çok sürmediğinize ve kaliteli ve orjinal macun olduğuna eminsiniz değil mi

KS

yiğit kaan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam yetkili serviste içi açılınca garantiden çıkmaz zaten termal macunu değiştirirken açmadınız mı ve macunu çok sürmediğinize ve kaliteli ve orjinal macun olduğuna eminsiniz değil mi
knk yetkili servise vermedim . Mahallede tanıdığımız güvenilir bilgisayarcıya verdim termal macunu kalitelimi ne kadar sürdüğünü bilmiyorum .

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015
knk yetkili servise vermedim . Mahallede tanıdığımız güvenilir bilgisayarcıya verdim termal macunu kalitelimi ne kadar sürdüğünü bilmiyorum .
Tavsiyem macunu kendin al sürebiliyorsan kendin sür en kötü macunu götür bilgisayarcı sürsün ama başında bekle

tridyboos

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17
thermal grizzly kryonaut almanızı tavsiye ederim kaliteli 6-12ay götürücek bir termal macun 1 yıl sonra temizliğini yapmanızda fayda var pc nin ben bu macundan kullanıyorum masaüstünde cidden kaliteli iyi performanı var

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri