İşlemci yanıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

whiteJACK

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Herkese selam hocalar. 6 ay önce bir sistem toplamıştım. Sistemin işlemcisi İ7 5960x. Maddi sorunlardan dolayı 1080 ekran kartımı satmak zorunda kaldım. Biraz toparlanınca 1060 aldım. Bugün 1060'ı taktım sorun yok ama işlemci yanıyor. 70 derecelri görüyor. Sorun nedir acaba, yardımcı olur musunuz ? Teşekkürler.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
İşlemciyi yoran bir alt program vs. çalışıyormu bu ısılarda görev yöneticisinden kontrol edermisin. Eğer görev yöneticisinde işlemcine yük biniyorsa ısı normal ama eğer yük yoksa ve ısınıyorsa bunun sebepleri şunlardan birisidir. 1. işlemci macunun eğer uzun süredir yenilenmediyse sorun bu olabilir. 2. olarak işlemci soğutucunda ki fan yetersiz dönüyor olabilir. Son olarak Enes 'in dediği gibi kasa fan sirkülasyonu düzgün olmuyordur yada oluyordur ama eğer dar bir yerde ise kasa sıcak hava içeride uzun kalıyor olabilir, kasa arkasında ki egzoz fanının rahat olması gerek önü arkası boş olsun en az 4-5 parmak kadar. Bunları kontrol et ve dönüş yap bakalım sorun neymiş.

KS

whiteJACK

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Her şeyi yaptım, Pc formatladım fakat hala aynı. Daha önceden canavar gibi çalışıyordu. GTX 1080 i sattım sonra 1060 aldım. Taktım pcye ve işlemci hep yüksek sıcaklıkta.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri