İşlemcim Boş Yükte 55 Derece!

Karaishak01

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar,

Kullanmış olduğum sistem beni baya yordu işlemci sıcaklığı boş yükte 55 üzeri sadece discord ve google açınca 70 dereceyi buluyor ve max 92'yi görüyor.
Sistemim;

-Ryzen5 2600 (stock soğutucu)
-B450M-A PRO MAX anakart
-Gtx 1660s aero itx msi
-16gb ram 3000mhz
-3 tane depolama
-kasa içi 3 tane fan mevcut

yaptığım işlemler;

-İşlemci termal macunu değiştirildi(fark olmadı)
-Chipset driver güncellemesi için bios update yapıldı(fark olmadı)
-işlemci driver yüklenmeye çalışıldı ama sistemde amd işlemci bulunamadı hatası alındı
-her bios ekranına girince win kurulu olduğu ssd'yi sistem tanımadı
-undervolt denendi 1.000v olunca sistem açılmadı şuan aktif 1.160 v kullanıyor
-2 gün önce windows defender worm türünde bi trojen tespit etti bu sıcaklığı etkilermi görev yöneticisinde absürt birşeyle karşılaşmadım
-Aida64'de Fpu sıcaklığı(bilmeyenler için işlemcinin ortasındaki modülmüş) 92 derece ve cpu sıcaklığı max 77'yi gördü
-hiç format atılmadı

yorumlarınızı bekliyorum cümleten sağlıklı günler.

Moderatörün son düzenlenenleri:

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
346
Selamlar,
Bilgisayarı güvenli modda başlatarak virüs taraması yapabilir misin ? Sistemin kurulu olduğu diskin ömrü azalmış veya içerisinde sorunlar çıkmış olabilir. Chrome ve Discord ram'i çok fazla tüketmekte. Varsa chrome eklentilerini devre dışı bırakıp veya gizli modda açarak test edebilirsiniz. Eğer çözüme kavuşmaz ise temiz bir format atarak ilerleyebilirsiniz.

KS

Karaishak01

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selamlar,
Bilgisayarı güvenli modda başlatarak virüs taraması yapabilir misin ? Sistemin kurulu olduğu diskin ömrü azalmış veya içerisinde sorunlar çıkmış olabilir. Chrome ve Discord ram'i çok fazla tüketmekte. Varsa chrome eklentilerini devre dışı bırakıp veya gizli modda açarak test edebilirsiniz. Eğer çözüme kavuşmaz ise temiz bir format atarak ilerleyebilirsiniz.
selamlar hocam dediğini yöntemi deneyeceğim hocam diskte sorun varsa eğer kurtarma şansım olurmu saygılar

KS

Karaishak01

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
2 gün önce worm tespit edildi demişsiniz. Aldığınız sıcaklıklar ne zamandır var peki?
hocam sıcaklık değerleri 1 ayın üstündedir aynı ve virüse 2 gün önce rast geldim daha önceki süreçtede bilgisayarımda olduğunu tahmin ediyorum fakat kendisi yeni gün yüzüne çıktı sanırım

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
346
Selamlar,
Öncelikle güvenli modda virüs taraması yaptır. Sorun devam etmesi durumunda uygulaması üzerinden disk verilerinizi paylaşırsanız daha net ilerleme yapabiliriz.

KS

Karaishak01

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selamlar,
Öncelikle güvenli modda virüs taraması yaptır. Sorun devam etmesi durumunda uygulaması üzerinden disk verilerinizi paylaşırsanız daha net ilerleme yapabiliriz.
hocam virüs taraması yaptım bir sorun çıkmadı sanırım defender virüsten kurtulmuş bir tanıdığıma gösterdim pcyi core performance boost kapat dedi çünkü yerli yersiz sistem kendini 3.8ghz ye çekiyordu ve baya ısıya sebep oluyordu işlemci şuan sabit 3.4 ghzde çalışıyor ve yük altında max 75i gördü herhalde stock fan bulunduğum ortam sıcaklığını kaldıramadığından verimli ısı düşüşü sağlayamıyor (şanlıurfada yaşıyorum 40 derece günlük sıcaklık mevcut) herhalde 3.4ghz de kullanmaya devam edeceğim gibi görünüyor ilgi ve alakanızdan dolayı çok teşekkür ederim sağlıklı günleriniz olur inşallah

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri