Öneri İşlemcim Çok Isınıyor

Arwenth

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar,

PCKolik üzerinden TronV3 sistem aldım fakat işlemcim 80 dereceyi aşıyor. Ryzen 5 5600 kullanıyorum ve aşağıdaki soğutucu işime yarar mı? Bir de soğutucu için 220 W TDP yazıyor, PSU'm 650 W bir sorun olur mu kullanımda? Başka öneriniz varsa da bekliyorum. Teşekkürler şimdiden.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Tworst

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Merhaba arkadaşlar,

PCKolik üzerinden TronV3 sistem aldım fakat işlemcim 80 dereceyi aşıyor. Ryzen 5 5600 kullanıyorum ve aşağıdaki soğutucu işime yarar mı? Bir de soğutucu için 220 W TDP yazıyor, PSU'm 650 W bir sorun olur mu kullanımda? Başka öneriniz varsa da bekliyorum. Teşekkürler şimdiden.

Kral hala aktif isen konuya yanıt gönderirmisin?

Erol

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
89
o soğutucu da fena değil ama fiyata gümrük vs eklenince 1000 tl civarı oluyor.

ID-COOLING SE-214-XT ARGB de bakabilirsin alternatif olarak​

• Beğen
Reactions: B.D

Erol

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
89
umarım ondandır, belki de yanlış montaj

RickGrimess

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
102
Merhaba arkadaşlar,

Soğutuculardaki Tdp değeri ''Soğutucu max o kadar güç harcayan işlemciyi soğutabilir.'' demek.

Son düzenleme:
KS

Arwenth

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
o soğutucu da fena değil ama fiyata gümrük vs eklenince 1000 tl civarı oluyor.

ID-COOLING SE-214-XT ARGB de bakabilirsin alternatif olarak​

Yok ya gümrük ile birlikte 758 TL'ye satın aldım, cumartesi günü elime ulaşacak. 1k üstü bütçemi aşıyordu ve şu an aldığım soğutucuyla ilgili iyi yorumlar gördüm, umarım işimi görür.

Kral hala aktif isen konuya yanıt gönderirmisin?
Tabi. Bir sorun mu vardı acaba?

Aynı Tron V3 sistemini bende satın aldım sistem boşta iken 80 dereceleri görüyordu teknik servise gönderdim
Hadi ya üzüldüm. Bende boşta 54 ile 65 arası değişiyor ama 80 derecelere oyun dışı hiç çıkmıyor. Umarım hallederler sorununu.

UltimateGuide

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
95
bende de 5600 var ve antalyada yaşıyorum havalar sıcak maalesef 80derece yaşadığın yere göre ve yükte olmasına göre normal olabilir kule tipi almak zorunlu maalesef hocam

benimde kullanmış olduğum soğutucu kalitelidir yükte 65 üzerini görmüyor

KS

Arwenth

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
bende de 5600 var ve antalyada yaşıyorum havalar sıcak maalesef 80derece yaşadığın yere göre ve yükte olmasına göre normal olabilir kule tipi almak zorunlu maalesef hocam

Öneri için teşekkürler ama linkini bıraktığım soğutucuyu satın aldım bile. İstanbul'da yaşıyorum. Ev, üst kat olduğu ve apartmanda çatı olamadığı için cayır cayır oluyor. 95 dereceyi gördü geçen işlemci. O yüzden soğutucu gelene kadar oyunlara el süremiyorum. Senin attığın güzelmiş ama bütçeme uygun bunu buldum. Umarım yaz sonuna kadar beni bir miktar olsa da idare eder. Yani 80 dereceleri aşamasa kâfi benim için bu sıcaklarda.

UltimateGuide

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
95
Öneri için teşekkürler ama linkini bıraktığım soğutucuyu satın aldım bile. İstanbul'da yaşıyorum. Ev, üst kat olduğu ve apartmanda çatı olamadığı için cayır cayır oluyor. 95 dereceyi gördü geçen işlemci. O yüzden soğutucu gelene kadar oyunlara el süremiyorum. Senin attığın güzelmiş ama bütçeme uygun bunu buldum. Umarım yaz sonuna kadar beni bir miktar olsa da idare eder. Yani 80 dereceleri aşamasa kâfi benim için bu sıcaklarda.
idare eder seninkide kötü değil merak etme gerekirse kasanın yan panelini açık kullan hava sirkülasyonu fazla olsun ki sıcaklık değerleri düşsün fazladan tozlanır ama olsun iyi günlerde kullan

KS

Arwenth

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
idare eder seninkide kötü değil merak etme gerekirse kasanın yan panelini açık kullan hava sirkülasyonu fazla olsun ki sıcaklık değerleri düşsün fazladan tozlanır ama olsun iyi günlerde kullan
Şu sıcaklar boyunca gerekirse açacağm. Tozlanma derdini de bir süre mecbur çekeceğim artık. Teşekkürler tekrardan.

hasanates

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8

Dostum bende antalyada yaşıyorum id cooling aldım bugün takacağım fakat içinden çıkan macunu mu kullandın yoksa ayrı mı aldın bunu sormak istedim

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri