işlemcimin windows 11 için uygun olmaması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tunahan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba Hocalarım;
Laptopuma Windows 11 kurmak istediğim de işlemcimin uygun olmadığına dair bir uyarı aldım. Laptop diğer bütün gereksinimleri karşılıyor. Ancak işlemci için uyarı veriyor. 

İşlemci modeli : i5 - 6200u
Ram : 8 GB
251bqep.PNG
[/url][/img]

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
İşlemciniz desteklemiyor olabilir ancak Windows 11 resmi çıkışını yaptığında sorun yaşamadan kurabilirsiniz merak etmeyin.

KS

Tunahan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
windows 11 hala resmi çıkışı yapmadı mı? Tam sürüm piyasaya sürüldü diye biliyordum.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Ben ayın kaçında olduğumuzu atlamışım. Ekim 4-6 arasında çıkış yapacaktı ki şuan indirilebilir durumda evet. Kurulumda hata almıyorsanız sorun olmadan kurulumu yapabilirsiniz.

KS

Tunahan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Güvenli Önyükleme desteklenmiyor hatası alıyorum. Bıos üzerinden önyüklemeyi açtığımda ise yeniden başlatınca işletim sistemi yüklenmiyor.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
TPM ayarınız aktif mi BIOS 'da? Ayrıca sistem yüklenmiyor derken ne hata alıyorsunuz onu paylaşın.

Birde BIOS sürümünüz güncel değilse güncellemenizi tavsiye ederim.

KS

Tunahan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
tpm 2.0 aktif onda sorun yok. aldığım hatayı ilk mesajda resim olarak paylaşmıştım.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Windows içinden bir uyarı o resimdeki. Size Windows 11 sürümünü format aşamasında kurarken bir sorun yaşıyor musunuz diye sordum ben.

Aynı uyarıyı 5820K işlemcimde bende alıyorum. O işlemcinin Windows 11 desteklemediğini söyleyen bir uyarı.

KS

Tunahan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
usb den formatla kurmaya çalışmadım. çünkü güncelleştirme alamayacağımız konusunda uyarı verdiğini söylüyorlar. hocam sizce bu uyarıyı göz ardı edip usb den formatla mı kursak? fikriniz nedir?

ugur.gozaydin' Alıntı:
TPM ayarınız aktif mi BIOS 'da? Ayrıca sistem yüklenmiyor derken ne hata alıyorsunuz onu paylaşın.

Birde BIOS sürümünüz güncel değilse güncellemenizi tavsiye ederim.

birde 5-6 ay önce bıos güncellemeye çalışırken pc çökme durumuna gelmişti. kolay bir yolu var mı?
laptop lenovo anakartta lenovonun toronto modeli sanırım.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Microsoft kuruluma izin veriyor ancak güncelleştirme veya bazı olası sorunlar için Microsoft sorumluluk almıyor. Bu yüzden Windows 11 'e geçmeyi direkt format ile deneyip kurulumdan sonra herhangi bir performans yada başka bir sorun yaşarsanız Windows 10 'a dönekte fayda var diyebilirim.

İkinci sorunuza gelirsek cihaz eski olduğundan dolayı net konuşamıyorum ama cihazınızın tam model adı ile Lenovo sayfasından Support/Destek kısmına bir bakın. BIOS için Windows üzerinden güncelleme aracı varsa bunu kullanabilirsiniz. Eğer yoksa standart güncelleme yöntemi ile fat32 olarak biçimlendirilmiş bir USB belleğe BIOS dosyasını atıp kurulumu yapabilirsiniz. BIOS dosyası için cihazın internet sitesinde Support/Destek kısmından güncel BIOS sürümünü bulup indirebilirsiniz. İnen dosyayı USB belleğe atıp BIOS üzerinden güncellemenizi yapabilirsiniz. NOT : Şuan ki BIOS sürümünüzden sonraki her BIOS sürümünün notlarını okuyup güncelleme yapacağınız sürüme kadar dikkat etmeniz gereken bir şey var mı diye kontrol edin.

KS

Tunahan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Format olarak usb den yükleme yaptım. Sistem açıldı. Yeniden başlat dedim. Ancak 1 saattir "Günvelleştirmeler devam ediyor. Lütfen bilgisayarınızı açık tutun" yazısı dönüp duruyor.

Sistem açıldı. Her şey için teşekkür ederim hocam. Eğer bir sorunla karşılaşırsam yine kapınızdayım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri