JD712 Kulaklık Sesi Mikrofona Gidiyor!

mer33

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi bir durum var. Ancak yaptığım testlere göre kulaklığın sesinin yüksek ya da kısık olmasıyla bir alakası yok. Yani her türlü ses karşıya gidiyor. Yani bir çeşit frekans karışması gibi bir durum söz konusu sanırım. JD712'nin kendi ses kartı olduğu için(usb ile çalışıyor) realtek driverı üzerinden pek müdahale edemiyorumda. İnternette araştırdığım kadarıyla bütün çözümler 3,5mm jak girişli olan kulaklıklarda geçerli. Lütfen bunun bir çözümünü bulun. Şimdiden cevaplar için teşekkürler.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Windows Ayarları / Sistem / Ses sekmesinden Ses denetim masası ayarlarına girin ve Kayıt sekmesinden aktif mikrofon ayarlarından Dinle sekmesindeki Bu aygıtı dinle kutusu işaretliyse bu tiki kaldırıp deneyin. Yine aynı konumdan Windows Ayarları / Sistem / Ses sekmesinden Ses denetim masası ayarlarına girin ve bu sefer Kayıttan yürüt sekmesindeki aktif aygıtınızın özelliklerinden Enhancemets ayarlarına gelip Disable all enhancements kutusunu işaretleyip varsa Anlık mod kutusunu boş bırakın ve ayarları Uygula/Tamam deyip onaylayıp sorunu kontrol edin.

KS

mer33

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Windows Ayarları / Sistem / Ses sekmesinden Ses denetim masası ayarlarına girin ve Kayıt sekmesinden aktif mikrofon ayarlarından Dinle sekmesindeki Bu aygıtı dinle kutusu işaretliyse bu tiki kaldırıp deneyin. Yine aynı konumdan Windows Ayarları / Sistem / Ses sekmesinden Ses denetim masası ayarlarına girin ve bu sefer Kayıttan yürüt sekmesindeki aktif aygıtınızın özelliklerinden Enhancemets ayarlarına gelip Disable all enhancements kutusunu işaretleyip varsa Anlık mod kutusunu boş bırakın ve ayarları Uygula/Tamam deyip onaylayıp sorunu kontrol edin.

Dediklerinizi yaptım ancak bir değişiklik olmadı malesef

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Eğer bunlar işe yaramadıysa ürün odaklı bir sorununuz olabilir. Size tavsiyem ürünü garantiye gönderebilirsiniz.

KS

mer33

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Eğer bunlar işe yaramadıysa ürün odaklı bir sorununuz olabilir. Size tavsiyem ürünü garantiye gönderebilirsiniz.

1 seneden fazla oldu alalı. incehesap'tan almıştım. yine de kabul ederler mi acaba?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
İstisna bir durum olmadığı sürece zorunlu 2 yıl garantisi vardır her ürünün. Yani servis işe yarar sorun yok.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri