Kafamda Deli Sorular 7.1 hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Yusuf Bozkurt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
hocam simdi ben bu netten baktım 7.1 kulaklık alayım bi ucuz yollu die bin türlü seyle karsılastım birisi demiş pc nin desteklemesi gerek diğer demiş hepsi gerçek 7.1 değil sanal olarak dönüşüyor birisi yazmıs harici usb ses kartı almanız gerek falan filan şimdi bende asus x550jx xx099d gibi bi laptop var bi tane kulaklık girişi var mikrofon kulaklık tek yani şimdi benim ne yapmam lazım ::D  kafam o kadar çok karıstı ki kulaklığı almaktan vazgecicem

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Öncelikle şuna dikkat etmeniz gerek 7.1 kulaklıklarda 2 tür var birisi sanal 7.1 diğer gerçek 7.1 ses veriyorlar. Gerçek olanlarlar 7.1 için kulaklık üzerinde gelen ayrı bir ses kartı yongası bulunuyor bu sizin bilgisayarınızdan hariç ve müdahale edemeyeceğiniz bir ses çipi bu sadece 7.1 sesi en doğru şekilde alabilmeniz için PC 'nizden gelen sesi düzenlemek amaçlı bir yonga. Böyle kulaklıklar için harici bir ses kartı gibi bir şeye ihtiyacınız yok. Diğeri için yani sanal 7.1 için ise bu çip olmadığı için PC 'nizdeki ses yongası neler sunuyor ise onun performansını alırsınız. Yani harici bir ses kartı değilde ortalama ve üzeri PC 'niz içinde olan ses yongasından bahsediyorum. Zaten harici bir ses kartı bugün 600 TL civarından başlıyor zaten bu seviyeye çıkan insan gerçek 7.1 ses veren bir kulaklık alır. Umarım bilgilendirici olmuştur.

bozkurt0019

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Peki gerçek 7.1 ses veren uygun tipte kulaklık var mı açıklamada da belirttim laptopun tek girişi var kulaklık var mikrofon yeri tek ayrı ayrı hem mikrofon hem kulaklık girişi yok

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
bozkurt0019' Alıntı:
Peki gerçek 7.1 ses veren uygun tipte kulaklık var mı açıklamada da belirttim laptopun tek girişi var kulaklık var mikrofon yeri tek ayrı ayrı hem mikrofon hem kulaklık girişi yok

Yani bu bir sorun değil ufak bir dönüştürücü ile iki ucu tek uca çevirebilirsin ki bu tür özellikle gerçek 7.1 ses veren kulaklıklar tek jak veya USB çevirici ile geliyorlar. Nadiren iki jak tipinde çıkıyorlar. Aklında bir model varsa adını ver bakalım nasıl kullanman gerekiyor dönüştürücüye ihtiyacın olurmu söyleriz.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Bunlar sanal 7.1. Gerçek olanlar bilindik iyi markalarda 700-800 TL den başlıyor. Diğer alt markalarda ise 400-500 TL civarından başlıyor. Sanal 7.1 sıradan stero kulaklıktan daha iyi bir deneyim sunar merak etme. Tabi 400 TL 'ye de stero kulaklık var ondan iyi değil bunlar fiyatı neticesinde.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri