Kali Linux Wifi Sorunu

Not a story

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhabalar, Virtualbox üzerinden Kali Linux kullanıyorum internete wifi üzerinden girmek istiyorum bunun için wifi adaptörüm var ürünüm TPLINK TL822N. Virtualboxun extension packini de kurdum usb kısmından cihazımı ekledikten Kali Linuxa girdiğimde ağları görebiliyorum ama hiç birinine bağlanamıyorum. Sorunun Virtualbox da olduğunu sanmıyorum çünkü diğer sanal cihazlarımda çalışıyor. Cihazımın Linuxu desteklediğinden de eminim ki ana işletim sistemim ubuntu 20.04 orada da sıkıntısız çalışıyor acaba Virtualboxa kurarken bir sıkıntı mı oldu diye düşündüm ve Flash belleğe kali linux kurup oradan denedim ve orada hem usb adaptörüm ile bağlamıyorum hem de cihazımdaki halihazırdaki wifi kartıyla da bağlanmıyorum o yüzden sorunun kali linux ayaralarımda olduğunu düşünüyorum ama eğer yanlışsam lütfen beni düzeltin. Ve acaba bu sorunu nasıl çözebilirim?

KS

Not a story

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Yardım için teşşekür ederim ama malesef ikiside işe yaramadı. Başka önerebileceğiniz bir şey var mı?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Maalesef bulabildiklerim bunlar. Ancak sorununuzu   şurada düzgün bir İngilizce ile paylaşırsanız net cevaplar alacağınıza eminim. Google Translate işinizi görür dil bilmiyorsanuz. Çeviriyi kullanırken noktalama işaretleri ve cümle yapılarınıza ne kadar dikkat ederseniz o kadar net düzgün çeviri elde edersiniz.

KS

Not a story

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Buraya yazmaya çalıştım ancak postlar paylaşmadan önce yönetici denetiminden geçiyor ve sanırım çok aktif bir platform değil çünkü 3 4 gündür daha onaylanmadı ki yeni postta çok fazla yok.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Github sitesinden sorun orası daha aktif ve genel olarak tüm yazılımsal olayların soruları oradan yanıt bulabilir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri